Chudokrvnosť v tehotenstve

mija99
28. jan 2013

Chcem sa opýtať som v 20.tt a na internom mi zistili stredne ťažku chudokrvnosť.Doktorka mi predpísala železo FERRO FOLGAMMA. Máte niektorá skúsenosti s týmito liekmi a za ako dlho vám pomohli?Ja doobedu som úplne odpísaná len mi je na odpadnutie a krúti sa mi hlava.Ani do obchodu nemôžem ísť sama lebo hneď odpadávam.Mali ste niektorá takéto ťažkosti?Prosím poradte mi niečo.Ďakujem

zuzulica
28. jan 2013

@mija99 V tehu je treba viac železa ako normálne, lebo sa ti zvyšuje objem krvi.Mne odporučili tiež železo, keď som bola darovať krv a nemohla som, vyšli mi červené krvinky tesne pod čiaru. Malo by sa to potom zlepšiť. Ja od začiatku tehu pijem taký čučoriedkový vitamínový sirup z Justu-to je taká Švajčiarska firma, majú prírodné produkty, zatiaľ problémy nemám. Nepi kávu a čierny čaj, to zabraňuje vstrebávaniu železa do krvi.

brumka
28. jan 2013

ahoj ja som mala prve tehu silnu anemiu az kriticku, len vtedy som bola hlupa a spoliehala som sa len na doktorov, v porodnici do mna len infuzie davali a dho som sa ztavovala. teraz v druhom tehu som na zaciatku pila ten just a citila som sa skvelo len teraz ho nemam a uz mi klesa zasezelezo citim sa opat zle bez kavy neviem vydrzat a fungovat, asi si ho opa kupim len keby nebol taky drahy a ak ti mozem odporucit, vela zeleniny listovej papaj, cviklu, sturkoviny aj ked ta bude naduvat, drzm palce aby si torpekonala. a ak sa bojis o babo neboj bude ok 🙂))

levik
28. jan 2013

@mija99 Predpisali mi toto zelezo a velmi dobre ho znasam, aj krvny obraz je lepsi (mam hemoglobinu rovnako ako pred tym ako som ho zacala brat, co je v podstate zlepsenie, lebo inak by dalej prudko klesal). Tiez mam aj nizky tlak, na to ale pomaha iba kava, sol, a vylozene nohy, ci cerstvy vzduch 🙂

katrin58
28. jan 2013

Ahojte,tak ja mam tiez velmi malo zeleza a pritom sa mi zda,ze jem dost zeleneho a aj strukoviny..tak mi dnes doktor predpisal lieky sorbifer durules,tak uvidiiim ako zaberu...

mirka1611
28. jan 2013

@mija99 tento doplnok - železo- som mala aj ja. Dobre som ho znášala a zabralo mi za 10 dní. Brala som jednu tabletu ráno, jednu večer. Ale brala som ho až do konca tehotenstva, na udržanie hladiny železa, aj ked po 10 dnoch sa mi zlepšil stav, stale to bolo na hranici, takže preto...

andrejta
29. jan 2013

@katrin58 železo sa najlepšie vstrebáva zo živočíšných bielkovín - ideálne červené mäso, zo zeleniny to ide slabšie. Ja mám tiež problém s nedostatkom železa a tak som si naordinovala Ferrofortis B. Je to taký sladký sirup a môžu ho aj tehotné a nezapeká

katrin58
29. jan 2013

@andrejta dakujem ti za radu,no maso sa snazim papat,ved zeleniny uz som prejedena az az🙂)no skusim kuk ten sirup a uvidiim...

andrejta
29. jan 2013

@katrin58 užíva sa pred jedlom, ale keďže vápnik veľmi znižuje vstrebávanie železa, daj pozor si užívanie železa nekombinovala napr. s mliečnymi výrobkami

katrin58
29. jan 2013

@andrejta este raz dakujem za radu...

martina1305
7. feb 2013

ja odporucam prirodny cucoriedkovy sirup doplneny zelezom a medou, na dobre vstrebavanie zeleza. krasne upravuje cely krvny obraz, hojne ho uzivaju tehulky, ale napr. aj onko-pacienti na doplnenie vitaminov a mineralov.

megan1
8. júl 2013

@martina1305
kde sa da prosim tento sirup kupit ? dakujem

martina1305
8. júl 2013

@megan1 predava sa cez priamy predaj ( ako napr. kozmetika), cez poradcov. ak chces blizsie info ti poslem do IP

megan1
8. júl 2013

@martina1305 ano poprosim o info do ip, dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre