Chudnutie počas celého tehotenstva

31. dec 2023

Ahojte, mali ste niekto počas celého tehotenstva také nechutenstvo a nevoľnosti že ste stále chudli až do pôrodu ? A povedzme rodiť ste išli s váhou o dosť nižšou aká bola na začiatku tehotenstva? Bolo bábätko v poriadku ? Aj neskôr bol v poriadku jeho vývoj po fyzickej aj psychickej stránke?

maranta_leuconeura
31. dec 2023

Zalezi ci zacinas na 50kg alebo na 80+, pri tej druhej moznosti mas z coho chudnut a nie je potrebne pribrat tabulkovych 9-12kg. A riadila by som sa tym, aby bola strava vyvazena, nechybali proteiny, telo zacne spalovat energiu co potrebuje navyse zo zasob

autor
31. dec 2023

@maranta_leuconeura počiatočná váha bola vramci bmi ideálna, nebola počiatočná váha vysoká. Teraz je tehotenstvo už takmer na konci a bmi je v pásme podvýživy napriek tomu že v bruchu je už veľké bábätko, placenta, plodová voda atď

rebrambora
31. dec 2023

Ano. Vela som posilovala, co tehotenstvom padlo. Do 18tyzdna som nonstop vracala a chudla. Stale som sa ale nutila jest. Spolu som pribrala sotva 10kg a dievcatko malo pred terminom 2700g a skoro dva tyzdne som prenasala, to mala 3800g.

autor
31. dec 2023

@rebrambora ale pribrala si 10kg, ja myslím tehotenstvo v štádiu že pôrod je na spadnutie a od počiatočnej váhy na začiatku tehotenstva som schudla 10kg, nepribrala nič ale 10 schudla

n820p
31. dec 2023

A čo nato hovoria lekári?

rebrambora
31. dec 2023

Neviem kolko mas. Pozor ale. Ja som vela schudla, jednoznacne viacej ako tych naspat pribratych 10kg. A svalovu hmotu, kedze som sportovala nie tuk. V den porodu som vazila 55kg pri vyske 167cm. Keby som tych 10kg od tych schudnutych neviemkolkokg nepribrala naspat. Cca 45kg pri danej vyske by bolo extremne malo.
Dolezite je ako sa citis, ake mas vysledky Ty a Babo.

maryetta
31. dec 2023

Je vzdy rozdiel ci sa to deje u 50kg zienky a schudne na 40 kg. Alebo nejaka 70-80 alebo viac kg a schudne 10kg.
Ja som pri kazdom tehotenstve na zaciatku 5kg schudla. A tak 13kg pribrala. Teda nejakych 8 ak sa to tak vezme.
Poznam aj take ktore nepribrali vobec nic alebo proste len chudlo. Mne dr povedal ze babo si berie vyzivu ako prve. A ostatne si uz “odnesie” telo zeny.

autor
31. dec 2023

No ja už nepriberiem keďže porodiť môžem už každým dňom. Na začiatku tehotenstva som mala 63kg, teraz mám 52,5. Meriam 173cm. Bábätko má hmotnosť podľa lekárov okej, aj výsledky sú v poriadku, ale aj tak mám obavu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre