Choroba nohy, ruky, ústa u dieťaťa a moje tehotenstvo

leni81
2. júl 2016

Mamicky, chcem sa spytat ma niekto skusenosti s touto chorobou? Dieta mi to dostalo a ja som v 36tt tak sa bojim aby som to neschytala aj ja. Neviete ake su rizika pre tehotnu?

mon_soon
2. júl 2016

Riziká neviem ale ja som to od malej schytala pusinkovanim-prenasa sa to slinami takže neoblizuj lyžičky,nebozkavaj na ústa a nemala by si to dostať...

mon_soon
2. júl 2016

A inak teda priebeh - vysoká teplota ako prišla tak odišla,bolestivé afty v ústach a potom vysyp. Inkubačná doba cca 3-6dni,nie je to vôbec nebezpečná viroza ale čo sa týka toho tehotenstva naozaj neviem :(

leni81
autor
2. júl 2016

Diky za odpovede, no to pusinkovanie, no uz je neskoro ☹ No bojim sa teda ci to schytam. Ak to mali vase deti, dostali ste to aj vy?

mon_soon
2. júl 2016

Ja som to dostala naozaj vďaka prílišnemu pusinkovaniu 🙂 je to kvapockova infekcia takže riziko nákazy je ako pri chrípke...buď alebo...na to neexistuje liek,existuje možnosť že sa nakazí dieťa pri pôrode takže v pondelok by som rozhodne informovala gynekológa a možno aj budúceho pediatra. Môj priebeh bol dosť náročný popravde,myslela som ze umriem keď som mala teplotu ale pediatricka to vôbec neriešila,nejde o nebezpečný vírus,samozrejme vzácne sa vyskytujú aj komplikácie ale najlepšie bude zavolat v pondelok lekárom,dovtedy sa vyhýbať blízkemu kontaktu (sliny) a nestresovat. Držím palec

cammille
2. júl 2016

@leni81 moje 4 deti to mali zrovna tento tyzden, a nastastie ja ani muz sme to nedostali...a priebeh to malo u dvoch deti otrasny - vysoke teploty ktore sa nedali zrazit plus vysyp, u najmensieho velmi skaredy po celom tele, a dalsie dve deti naopak velmi mierny priebeh - teplota max do 38 a bez vysypu, len mierna bolest hrdla...takze dost zavisi od imunity, ako bude choroba prebiehat, a ci ju clovek vibec dostane...drzim palce nech ta to zdaleka obide😊

sharmana
2. júl 2016

@leni81 poteším ťa, v tvojom týždni tehotenstva aj ked to dostaneš, tak sa nič nestane tvojmu dieťatku. Ja som to dostala v 7 .mesiaci tehotenstva.
Tá horšia správa. Vôbec sa nemusíte nijak extra s dieťaťom pusinkovať. Môj muž teda nebol s malou vôbec v takom kontakte ako ja a schytal to ako prvý po nej. Ja až týžden po oboch a to som teda malú ošetrovala, pusinkovala aj všetko. Je to velmi nákazlivé. Den, dva vysoká teplota, ja som mala akoby angínu v hrdle, úplne biele hrdlo, bývajú aj afty, výsyp začína červenými pupáčikmi a škvrnami, neskôr to prejde do pluzgierov, tie sú nepríjemné, hlavne na nohách to bolí pri chôdzi a štípe. Išlo ma šlahnúť, ked malá nemohla spať niekolko nocí, porevala som si tiež, lebo pri 4,5 ročnej som už nebola zvyknutá, že som hore niekolko krát za noc. (Dobrá predpríprava na bábätko). No a ked som to schytala ja, už sa malej ani nečudujem, že nemohla spať. Ani ja som nemohla. Príšerne to svrbelo, štípalo. A muž ten prvé dva dni ležal v posteli ako s chrípkou, úplne odpísaný 😀
Potom sa nelakaj, tie flaky na rukách a rôzne pluzgiere zostávajú dlho, niekedy aj necht zlezie. Malej zliezli dva a nové narástli. To však nebolí, tak nemaj paniku 😉

leni81
autor
2. júl 2016

@sharmana ufr dakujem za odpoved. No trosku si mavukludnila ze babatku by sa nemalo nic stat. Davam vitamin C plus si davam tie tehotenske + vela ovocia a zeleniny ale ajtak ma svrbi uz cele telo.

sharmana
2. júl 2016

@leni81 inak nám lekárka dala na to takú vodičku červenú, s tým sme to potierali.. neviem čo to bolo, ale vysušovalo to pravdepodobne.. Neboj, to dáte a bude dobre. 😉

renaa123
6. júl 2022

Ahoj @leni81 chcem sa ťa prosím ťa spýtať či si to vtedy dostala aj ty alebo nie. Ja som teraz v 39 týždni a moje dve deti to majú tak sa tiež bojím aby som to nedostala a nenakazila potom malé keď sa mi blíži pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre