Červené fľaky po Fraxiparine

noemi155
11. apr 2019

Ahojte, je tu niekto kto si pichá Fraxiparine?
Zo začiatku mi to nerobilo žiadnu reakciu, ale teraz už keď ich mam viacej za sebou, tak to mam červené okolo vpichu a aj citlivé na dotyk...
A modriny ani nevravím 😂
Neviem ci ísť na hemosku, alebo to neriešit..
Ďakujem a pekny den prajem 😍

sweetdreams
11. apr 2019

@noemi155 to môže byť alergia, na hematologii ti to vymenia za clexane. Mne sa fľaky robili asi po mesiaci, ale potom zase zmizli, tak som to neriešila.

janulienka20
11. apr 2019

Ja mám podobný problém. Prvé týždne v pohode sem tam modrinka a teraz ako mi rastie bruško mam to aj červené a hlavne ma to veľmi svrbí. Začne to svrbieť tak na 2 - 3 den od vpichu. Doktorka hovorila že to nie je alergická reakcia. No čo musíme vydržať. Už neviem kde si to pichať. A takisto hrče sa mi tvoria a zmiznú tak po 4 dnoch kým sa mi to vstrebe.

mikina15
11. apr 2019

Ja si tiež pichám, prvých 30ks bolo úplne v pohode, teraz posledné dva dni sa mi tiež objavil jeden červený fľak a riadne to svrbí a ďalšie 2 pichnutia sa mi spravili hrčky a jedna modrina. Zajtra idem na hematológiu, tak sa popýtam, či je to OK.

frota3
11. apr 2019

Hmm podla mna sa na to treba ist spytat. Ako modrinky , hej to sa spravi, ale rie flaky, podla mna to bude nejaka reakcia. Aj si striedas miesta vpichov?

noemi155
autor
11. apr 2019

@mikina15 tak potom daj vedieť, ako si dopadla, ci ti to zmenili, lebo ja idem az 13.5.na kontrolu..
A presne ako ty prvých 30 injekcií pohoda a čím ďalej tým horšie a tiež už neviem kam pichať, je to hrúza...

noemi155
autor
11. apr 2019

Jasne, ja si to picham do rúk a stehien, do brucha mi to neodporucili...

mikina15
11. apr 2019

@noemi155 Ja som sa v pondelok pýtala svojej gyn., že do kedy môžem do brucha, vraj celý čas. Každý má na to zrejme iný názor, ale tiež už neskôr nebudem do brucha. Teraz ešte áno, tam mám najviac tuku, tak to aspoň nebolí 😉

noemi155
autor
11. apr 2019

Tuším, ze všade majú iné praktiky a názory..
Ale tak, co by sme nevydržali pre naše ratolesti, hlavne, aby sme ich držali uz v náručí 😍

gabuliacik
11. apr 2019

Alergia,na 100%! Necakaj na kontrolu. Ja som mala stavy,ze som ani nespala,tak to svrbelo. Vymenila za clexane a hned zlepsenie. Teraz ani bodka po vpichu neostava. Drzim palce

evkahladka9
11. apr 2019

určite treba isť na hematológiu, ja som užívala fraxiparín od začiatku tehotenstva a trpela som do 6 mesiaca, svrbelo ma cele tele...teraz si už mesiac pichám clexane a svrbenie prestalo, žiadne bolestivé hrče ako po fraxiparine. Pekné tehotenstvo prajem

monkabohdalova
11. apr 2019

Ahoj, ja si picham fraxiparine 3 týždne. Picham do ramien, modriny sú strašne , ešte aj hrče sa mi z toho urobili..dnes som sa pýtala dr, či je to normálne ona povedala, že áno, že po fraxiparine sa to stáva

mirulinulinka
11. apr 2019

Ja som si to pichala 3roky a mávala som také červené aj modriny som vizerala ako dobita ale potom to zmyzlo

evkaor
11. apr 2019

@noemi155 pichala som si celé tehotenstvo, doma do brucha a v nemocnici mi pichli do ruky. Mala som modriny aj červené flaky. Som necelých 5mesiacov po pôrode, a 4 mesiace bez injekcií, ešte stále mam modriny, ale už menej viditeľné. Dúfam, že do leta úplne zmiznú. Najdôležitejšie je, že sa mi podarilo vynosiť dieťatko do konca.

mirulinulinka
12. apr 2019

@evkaor aj ja som si pichala celé tehotenstvo a ešte aj celé 6nedelie a už si to nepicham 2roky ale miesta kde som si to pichala bolia po stlačení dodnes

carmenuska
12. apr 2019

Ahoj.Flaky,modriny a bolestive hce su bohuzial ok,neda sa tomu vyvarovat.Ale svrbenie ok nie je.Vtedy menia za ine injlieky.Mne dali fragmin.Fraxiparin obsahuje nejake soli,ktore sposobuju svrbenie.Uzila som si s tym svoje...

pehavynostek
12. apr 2019

Pozdravujem. Aj mne po istom čase začalo svrbenie a červené fľaky v okolí vpichu, škriabala som si to najmä v noci. Najskôr mi hematologička odporučila zmeniť dezinfekčný prostriedok, no nepomohlo. Od pondelka si pichám Clexane, ale to zase dosť bolí a modrina ostáva po každom vpichu :( Ale aspoň nesvrbí a nemám červené fľaky... Ostáva len vydržať...

mikina15
12. apr 2019

@noemi155 Idem z hematologie,ruzovy flak a svrbenie hned zhodnotila ako alergicku reakciu a zmenila mi to na.Clexane.

mikina15
12. apr 2019

Baby,aky dezinfekcny prostriedok pouzivate? Ja Alpu,moze byt?

sasanka605
12. apr 2019

Neries, alergicka reakcia vyzera inak. Toto je standard 😅 az to svrbenie a velke cervene mapy. Ja uz vyzeram ako keby ma chlap kazdy den bil

pehavynostek
12. apr 2019

@mikina15 aj ja alpu, tú mi doktorka kazala zmenitna na dettol, ale stale rovnako

noemi155
autor
13. apr 2019

@mikina15 fuha, tak som nečakala, ze ti to zmení, tak sa tam stavím aj ja spýtať v pondelok, či mi to teda zmenia alebo nie, ale viem, že mi vtedy povedala, keby mam červený fľak väčší ako dvojeuracka, tak mam prísť, len keď raz to mam také, potom také, tak som z toho taka zmätená, či vydržať, alebo to riešiť...
Tiež používam alpu

gabuliacik
13. apr 2019

@noemi155 urcite to ries. To sa ti moze zhorsit zo dna na den a nebudes spat,co ti moze “horiet” brusko. Je to fakt neprijemne ked uz sa zhorsuje ten stav reakcie. Das si clexane a nebudes ani vediet.

noemi155
autor
13. apr 2019

@gabuliacik ja si picham ramena a stehná

gabuliacik
13. apr 2019

@noemi155 to je uplne jedno kam. Ked reagujes,nieco vadi tvojmu telu. Nebudem ta prehovarat. Tvoje telo... ale ta ulava bola neskutocna

noemi155
autor
13. apr 2019

@gabuliacik určite tam skočím, sama som zvedava, lebo ma to bolieva aj na dotyk aj po niekoľkých dňoch pichania... Ďakujem ti

gabuliacik
13. apr 2019

@noemi155 drzim palce,nech si co najviac v pohode. Uvidis ako bude dobre

rebelka2014
21. júl 2019

@noemi155 tak ako, vymenila ti ten fraxiparin? Ja som si tacala pichat par tyzdnov dozadu a tiez ma obcas svrbi miesto vpichu ake nie je to nic strasne. No a sem tam sa mi spravi aj ta ruzova mapa okolo - s priemerom tak 1,5cm. Ja mam hematologicku zial dost daleko, 160km, tak neviem..asi este pockam, ako sa to bude vyvijat. Prvu kontrolu mam u nej az za 4 tyzdne, ked budem v 13tt. Aj Vam povedali, aby ste prisli az vtedy? Zda sa mi to divne, ked mam byt v tehotenstve sledovana aj po hematologickej stranke.

mikina15
22. júl 2019

@rebelka2014 Ja chodím tiež 1x za mesiac na kontroly. Po alergickej reakcii (svrbenie) na Fraxiparín mi vymenili za Clexane. Tie sú v pohode, len ma to už stále viac bolí, keďže už dlhšie pichám do nohy. Ale prekonám sa, vydržím 🙂

rebelka2014
22. júl 2019

@mikina15 mna hematologicka este nevidela, v tom 13tt pojdem k nej v tehotenstve prvy raz.

mikina15
22. júl 2019

@rebelka2014 Nemusis sa.obavat,injekcie mas,robia co maju a bude dobre😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre