Celodenná nevoľnosť v tehotenstve

rhodesian
24. okt 2021

Ahojte žienky, chcem sa opýtať čo vám pomáhalo na celodennú nevoľnosť v tehu?
Nezvraciam, nedokážem to zo seba dostať von ale čokoľvek zjem , čokoľvek vypijem je mi z toho zle. Stále mám pocit že každú chvíľu pôjdem zvracať , celý deň. Už som z toho zúfalá 🙈 doktor mi poradil žalúdočný čaj horký , že ma nechce štopať tabletkami ale nepomáha 🥺
Ak niektore viete ako na to , dajte prosím tip . Ďakujem

pininka1
24. okt 2021

@rhodesian no dobre si to pamatam, pomohlo len to ze presiel cas a prestalo mi byt zle. Zaklad je donutit sa zjest aspon nieco, aby ti nebolo zle od hladu potom. Ja som to mala az v tretom tehu a trvalo to to do 6 mesiaca 😏

luci_ba
24. okt 2021

@rhodesian nevieš do seba dostať ani kolu? mne teda nikdy nebývalo az takto zle, ale kola po dúškoch mi spravila dobre. Určite to teda nieje mega zdrave nalievať sa kolou, to viem ale aspoň k ti ukludni žalúdok

jana005
24. okt 2021

@rhodesian mne bolo takto zle celý deň pri všetkých štyroch tehotenstvach.
Prešlo ma to zo dňa na deň približne v štvrtom mesiaci.
Nepomáhalo nič

monikarag
24. okt 2021

@rhodesian ahoj, ja som na tom tak isto. Som v 7t a neskutočne mi je zle od žalúdka. Neviem do seba nič dostať, ak to skúšam nasilu tak to ide hneď aj von. Úplne cítim ako nemám ani energiu na nič, iba ležím ako mŕtvola cele dni a nič nepomáha, už som aj schudla ale gyn povedala, ze to musím vydržať.

bienennest
24. okt 2021

Ja som trpela celodennými nevolnosťami spolu s vracaním počas mojích 4 tehotenstiev. Čo som odpozorovala je, že s úplne prázdnym žalúdkom (vtedy je hladina cukru nízska) sú nevoľnosti najintenzívnejšie. Takže pomohlo si dať každé 2 hodiny aspoň trošku niečoho suchého čo som nevyvracala- napríklad suché biele pečivo, a ono sa to trochu zlepšilo. Vyskúšaj.

dollyzv
24. okt 2021

Nepomohlo vôbec nič..hlavne niečo ráno zjesť,väčšinou som jedla suché rožky s čajom..potom som samé odznelo po 5tom mesiaci..ale často som sa budila aj v noci na to že mi je zle..

petamich
24. okt 2021

mne pomahalo suche pecivo zjest este pred tym nez som rano vstala z postele a cez den cola, zazvorovy caj alebo lizatka proti nevolnosti - so zazvorom opatrne nemoze sa ho vela 🙂 drzim paste nech to mas cim skor za sebou

dejna_
24. okt 2021

@rhodesian som na Tom podobne celý deň mi je zle už som myslela že. To aj pôjde von ale nič ale dnes to naberá grády ..ešte aj strašne zahlienenyn krk mám je to naozaj nepríjemné 🙈

veronice
24. okt 2021

Mne teda nepomaha od 9tt nic... Zajtra zacinam 23tt a stale ma to drzi 🤦‍♀️ aktualne mi robi dobre luskova omacka nakyslo.... A obcas aj pigicaj. Uz som sa zmierila s tym ze to skonci snad az na porodnej sale...

ailiba
24. okt 2021

@rhodesian vitaj v klube. Minulý týždeň som myslela, že umriem... Vkuse ma napinalo, nič jest, našťastie dnes to povolilo. Co aspoň trošku zaberá, aj keď je to individualne: medovo citrónovej cukríky (Dr. Max) sú bomba, voda s citrónom (po duskoch), jabĺčko, lízatko, sucháre, ryžové keksy, sladký a kyslý čierny čaj, kola.
Najnovšie som čítala, že tehu nevoľnosť spôsobuje prekyslenie organizmu, takže ovocie, zelenina, celozrnné výrobky. Ak môžeš tak jedz, trosku celý deň. Držím palce. Ja som na jablká h momentálne... Som vďačná, že je mi lepšie a na iné jedlo ani nepozriem. Držím palce, treba vydržať a bude lepsie👍💗

rhodesian
autor
26. okt 2021

Ďakujem ženy, aj keď ste ma moc nepotešili 🙈😅 Kola nepripadá do úvahy, tá mi smrdí a nechuti aj bez tehotenstva , zázvor detto 🤢 no asi mi neostáva nič iné ako vydržať a aj vám ďalším držím palce nech to čo najskôr prejde , veľa zdravia ❤

ailiba
26. okt 2021

@rhodesian mne ešte teraz pomáhajú jabĺčka a hlavne pomaranč. Cuckat z neho šťavu. Pojedat celý deň. Držím palce, je to utrpenie.

ailiba
26. okt 2021

@veronice panebože, ako to vydržíš? Máš môj obdiv.

simca06022011
26. okt 2021

zazvorove cukriky (a pomahaju na 100%), mala som toto celeee tehotenstvo. ten zaludocny caj by som vygr***la hned :D to som si ista. Vydrzat nevydrzat.. nieco jest budes musiet 🙂 ja som schudla 10kil :D

monikarag
26. okt 2021

@rhodesian toto som objavila v lekárni, je to perfektne

ailiba
26. okt 2021

@monikarag áno, ale obsahuju také prídavné látky, ktoré sú veľmi škodlivé, bohužiaľ.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre