Časté vyšetrenia krčka v tehotenstve

28. jan 2024

Cavte zeny. Som 1.krat tehotna v 7.mesiaci a neviem velmi od zaciatku odhadnut co je normalne vramci bolesti a co nie zato som uz visc krat sla na pohotovost s bolestami asi 6-7krat. Vzdy ma tam vysetrovali zospodu a kontrolovali aj krcok maternice. Moj gynekolog ma tiez uz niekolko krat tak vysetril aj zospodu (aj neskor ako v 12.tt) + kazdu navstevu u nho ma vysetruje rukou pohmatom. Mali ste daktora take caste vysetrenia krcka a bolo vsetko ok? Svagrina ma strasi ze mam prestat chodit na pohotovost ked ma nieco boli ze sa zacnem skoro otvarat kvoli tolkym vysetreniam. Dakujem.

viestta
28. jan 2024

Ak sa zacnes otvarat, nebude to kvoli vysetreniam

autor
28. jan 2024

@viestta a kvoli comu?

viestta
28. jan 2024

Oslabeny krcok, predcasne kontrakcie

autor
28. jan 2024

@viestta dakujem taze tie vysetrenia to nemozu sposobit? Stale sa ukludnujem ze su zeny urcite co su castejsie tak kontrlovane.

veronika_sk000
28. jan 2024

na kazdej kontrole mi kontrolovali krcok hmatom, je to podla mna uplne v pohode, ked som mala rodit, tak krcok drzal ako blazon a nakoniec som sa neotvorila, takze sa zbytocne obavas, urcite by ta vysetreniami neohrozili

viestta
28. jan 2024

Poloz si inac otazku: Ma svagrina medicinske vzdelanie, ze to tak naisto tvrdi?

autor
28. jan 2024

@viestta nema je to len zenska co furt kazdeho potrebuje vystrasit a vystresovat🙄

autor
28. jan 2024

@veronika_sk000 dakujem!

viestta
28. jan 2024

Tak vidis. Vykasli sa na nu a neinformuj ju o vsetkom. Budes mat pokojnejsi zivot. Stresuje ta este ani dieta nemate, skus si predstavit co bude ak dieta bude. Najvyssi cas zacat strazit co jej povies a co nie. Cim menej vie, tym menej bude rypat

anavixy
28. jan 2024

Krcok sa ti kvoli palpacnym vysetreniam neskrati, to nie. Druha vec je ze palpacne vaginalne vysetrenia sa v modernej medicine maju minimalizovat, nie su potrebne vacsinou ani prinosne (naopak), krcok sa ma merat len vaginalnym utz, udaj ziskany palpacne je nepresny. Rozumiem tomu, ze sa bojis a utekas na pohotovost, ale zas uplne standardne to nie je. Kazdopadne, na krcok to vply mat nebude, tym sa nestresuj. 🍀

autor
28. jan 2024

@anavixy No prave ze ma vysetrovali na pohotovosti za kazdym aj vaginalnym sono, tiez mi boli vela krat robene vytery v tehotenstve, bola som kadejak otvarana z dola🙈
Ale dakujem velmi pekne za upokojenie a povzbudive slova 🙂

autor
28. jan 2024

@viestta dakujem velmi velmi pekne. Uz asi fakt minimalizujem co jej hovorim 🙈

kiki68
28. jan 2024

Mala som kazdu prehliadku, mala som aj skrateny krcok stale. A napodiv drzal do 40tt. Mne ho aj sondou meravali

autor
28. jan 2024

@kiki68 ďakujem pekne za upokojenie 🙏🙏 verim, že tiež bude všetko ok do konca

x_mery_x
28. jan 2024

Mne na kazdej kontrole kontroloval krcok sonom.

nikpa
28. jan 2024

A prečo chodíš stále k lekárovi? Pokiaľ nekrvacas, neunika ti plodová voda a nemáš silné, neprestávajuce bolesti tak netreba stresovať. Tehotenstvo je veľká záťaž na telo, naťahuje sa ti maternica, posuvaju organy, stále niečo niekde ťahá, pichá, tlačí. A čím budeš bližšie k pôrodu, tym horšie to bude. Tak skus používať viac zdravý rozum a menej panikarit. Buď v pohode 🙂

autor
28. jan 2024

@nikpa lebo som vobec nevedela uz tolkokrat ci to je normalne…neboli to zrovna jemne bolesti, skor neprijemne silne bolesti, pichanie, stale nieco ine…stale si poviem ze uz nepojdem a budem v klude ale potom ma nieco prekvapi a zlaknem sa

mamina7070
28. jan 2024

ja by som sa skor bala infekcie a obmedzila neodovodnene navstevy pohotovosti

rybkoava
29. jan 2024

Neviem či máte nejaký problém, myslím či Vám niečo zistili, keď ste boli tak často na pohotovosti. Ja maximálne dôverujem svojmu gynekológovi, na čokoľvek sa ho opýtam dostanem rozumnú odpoveď. Na Vašom mieste by som s ním prekonzultovala aj tie návštevy pohotovosti, myslím to tak že či tam vždy musíte ísť a či tie problémy, ktoré máte sú rizikové. A hlavne ani nemám tušenia koľko ultrazvukov a ako často kontrolujú kamarátky na poradní zo spodu. U mňa to bolo začiatku sono zo spodu a teraz už len ultrazvuk. Ja mám však rizikové tehotenstvo a už dopredu má gynekológ upozornil, čo je ešte v poriadku a kedy mám prísť alebo ísť na pohotovosť. Dôvod na paniku som mala viac krát, no vždy som si spomenula čo povedal a držala som sa toho.

autor
29. jan 2024

@rybkoava no ja mám trocha problém s ordinacnymi hodinami mojho gynekologa, ktory ordinuje len 2 dni v tyzdni a vzdy ma odkazuje na pohotovost, ze ak sa mi cokolvek nezda nech utekam…mala som rizikovy prvy trimester, takze som velmi opatrna kedze ide o velmi vytuzene babatko, dost sa bojim, ked pridu nejake nahle intenzivne bolesti

patus_2
29. jan 2024

Ja pôjdem trochu proti prúdu, ale časté vyšetrovanie krčku určite nepomôže. Tak isto by som sa bála zanesenia infekcie. Nikde inde vo svete sa krčok nevyšetruje x-krát za tehotenstvo.

adus5656
6. júl 2024

Ahoj ako si dopadla ? Predpokladám že si už porodila. Bolo všetko ok ?

autor
7. júl 2024

@adus5656 ahojky, mám 2 mesačné bábätko a všetko bolo v najlepšom poriadkj❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre