Búšenie srdca v 16. týždni

rebekita45
11. jan 2024

Ahojte. Som v 16tt, a posledny tyzden mam dost busenie srdca, udery navyse, extrasystoly. Mali ste to tiez? Bola som na kardio, o tyzden idem na EKG holter na 24h. Echo srdca ok, ekg akurat tienudery navyse, predpisal mi len Cardilan a Magnezium Magnosolv. Povedal, ze to moze byt zo stresu,ktory som posledne tyzdne mala bohate a celkovo tehotenstvom. Ale niekedy sa toho tak zlaknem a bojim, ze sa sledujem. Betablokator mi dat nechcel, lebo ze to moze narusit vyvin babetka. Uvidime podla vysledkov ekg holtra. No bola som teraz v obchode rano a riadne az zle mi prislo akoze z toho busenia. Trpim aj uzkostami a panickou poruchou, neviem ci to je s tym tiez nejako spojene🙈 dufam ze to busenie prejde, a ze to nejako babetko neohrozuje. Máte alebo mavali ste to tiez? Ja som z toho riadne v strese.

melany_y
11. jan 2024

Ahoj neviem či pomôžem ale mávam to tiež. Beriem magnerot. Keď na mňa príde taký stav že sa mi z ničoho nič rozbúcha silno srdce snažím sa to predýchať, napiť sa , keď sa dá ľahnúť si ,dám si ruku na srdce a nejak sa ukludnujem, snažím sa byť kľudná a vtedy aj pociťujem, že búšenie prestáva. Je to nepríjemný stav,pocit chápem ako sa cítiš. Držím ti palce 🙏 Som v 22 týždni,tlak ok, EKG ok, kardio ok. Tak buď to môže byť stres alebo ešte aj krcna alebo hrudna chrbtica

denych
17. sep 2024

@melany_y
@rebekita45
Ako ste dopadli dievcata prosim? Prispevky su z januara, ja si aktualne prechadzam tym istym, uz 7 dni silne arytmie a busenie srdca, totalne neviem fungovat, som v 15tt. Preslo vam to? Prisli na to z coho to bolo? Deticky sa vam narodili zdrave a v terminoch? Dakujem za odpoved, som velmi vystrasena

melany_y
17. sep 2024

@denych ahoj ja to mám doteraz,ja som porodila predčasne v 33 týždni ale nemyslím si že to búšenie malo nato vplyv. Tento rok som bola na kardio tak mi našli nejaký nález ale nič hrozné, bežné. Neboj sa keď môžeš ,daj si magnerot na ukludnenie a keď neprestáva povedať gynekológovi nech ťa pošle na kardio alebo urobít aspoň EKG.

denych
17. sep 2024

@melany_y tak to ma mrzi, ze si musela rodit predcasne, verim, ze babatko je v poriadku. Oh takze to mas doteraz? Boze neviem si predstavit s tymto zit. Dali ti po porode na to lieky? Magnerot mi nepomaha, na ekg su vidno len caste extrasystoly, ale vraj to je neskodne 🤷🏻‍♀️ dakujem ti za odpoved a vela zdravia prajem

melany_y
17. sep 2024

@denych nič mi nato nedali ja som mala aj vysoký tlak zrejme aj z toho busenie, nasadili mi lieky na tlak ale potom som ich prestala brat. Ešte štítna žľaza má napadla tu máš ok ?

denych
17. sep 2024

@melany_y stitna je u mna nejasna.. pred mesiacom som mala tsh 4,2, vraj ma byt do 2 v prvom trimestri, tak mi doktor predpisal thyrofix 50, aj som zacala brat, ale presne po par dnoch mi zacali tieto arytmie, tak som (po konzultacii s gynekologom) prestala, mysleli sme, ze to bude z toho. Ale preslo uz 5-6 dni od vysadenia a ziadne zlepsenie. Vcera hodnota TSH 2,4…

melany_y
17. sep 2024

@denych moja držím veľmi palce nech je všetko v poriadku nenapadá ma už nič čo by to bolo a ako to zlepšiť

denych
18. sep 2024

@melany_y si zlata! Dakujem velmi pekne, aj za vsetky rady a cas, drzte sa aj vy, hlavne vela zdravia!

rebekita45
autor
3. okt 2024

@denych ahoj, ja som prenasala vyse tyzden a porod mi vyvolavali. Dcerka je zdravucka, rodila som prirodzene. Busenie sa vyskytovalo. Ja som sla ku kardiologovi, dal mi ekg holter na 24h.. ten nezistil nic vazne, "len" extrasystoly.. to su udery navyse.. to som mala uz aj pred tehu, ale pocas tehu som to citila vyraznejsie az do konca. Je to zataz na srdiecko cele tehotenstvo a hormony, váha navyse , stres.. takze ak chces byt kludna, chod sa vysetrit, uzivaj magnerot pravidelne vo vyssich davkach ak smieš

dion287
3. okt 2024

@rebekita45 ja som v 16 týždni a cítim to tiež ale dám hneď.magnezko a nemyslím na to ďalej. Cítim to lem večer keď lahnem ale verím ze to je spojené s tehotenstvom lebo predtým som to nemavala...resp.mozno keď som.mala nizky tlak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre