Búšenie srdca a zvýšený tep v 5. týždni

kristinka128
8. aug 2024

ahojte som 5tt iba mate niektorá skúsenosť ze uz v tomto týždni ste mali zvýšený tep a cítili ste búšenie srdca ? Dakujem

stellarstar
8. aug 2024

Štítna je ok?

kristinka128
autor
8. aug 2024

@stellarstar uzol 16 rokov lieky neberiem ziadne

majamat
8. aug 2024

@kristinka128 toto mozu robit aj hormony, aj som amvala busenie srdca napr pred ms.
ako pms. dokonca aj stavy na odpadnutie. v tehu taketo stavy tiez byvaju.

andrejiik
8. aug 2024

@kristinka128 ahoj, akurat sa tym zapodievam. Som v 10tt a vyse mesiaca to tak mam, citim ako mi busi srdce hlavne, ked som v pokoji. Isla som racej na vysetrenie k internistovi, kde mi po ekg a monitorovani holterom aj zistili nejake veci , cakam na vysledky odberov a idem este na echo. Dali mi nejake lieky.
Citala som, ze to busenie srdca je v tehu u niektorych zien bezne, no mna to dost vydesilo a pre vlastny pokoj na dusi som racej isla na vysetrenie a asi som urobila aj dobre.
Tak asi sa riad svojim vlastnym pocitom, nemusi to byt nic ale moze.

okm221
8. aug 2024

Ahoj ja som v 8tt a riešila som to, veľmi som, sa zadychavala, vysoký tep, nedostatok kyslíka, atď.. Pritom som aktívny športovec a prišlo to hneď ako som otehotnela... Mám šelest na srdci ale len jemný, nerobi mi žiadny problém.. Ale keď otehotniem tak začne,,, včera som bola u Dr na echu... A povedal mi ze počas tehu sa zvyšujú tepy o 25 cca.. A tvorí sa viac krvi, takže je to veľká záťaž pre telo samo o sebe.. Ked mam ešte aj šelest tak o to viac to cítiť... Takže skus sa dat po počúvať alebo ísť na echjo.. A uvidíš.. Každopádne nieje to nič hrozné zo zdravotného hľadiska, musim to len vydržať a prejde to po porode...
Da sa povedať, že to je normálne.. A deje sa to ženám..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre