Bublina krvi pri plode

emy753
9. aug 2024

Zdravim vás.
Chcela by som sa na vás obrátiť ohľadom mojej situácie kedže už neviem čo si mám myslieť.
Som v 16tt pre týždňom som začala silno krvácať šla som rýchlo do nemocnice s tým že si ma tam na 4 dni nechali no nevedeli príčinu krvacania zostala som na pozorovanie.
Včera som začala hnedé špinenie a tak isto som šla na urgent (už do inej nemocnice) tam mi už povedali že ma v predošlej nemocnici zle vyšetrili a zistili že som mala hematom ale že už sa čistím preto to špinenie. Z urgentu mi dali papier aby som do 3 dni šla k svojmu gyn tak som bola dneska rano a ten mi povedal že pri plode sa nachadza "bublina" krvi ale plod je zdravý a dobre sa vyvíja a pokial spinim len hnedé tak je všetko v poriadku no ale ta bublina môže prasknúť a toho sa veĺmi bojim. Nasadil mi duphaston a progestrenale.
Da sa to nejako vyliecit má s tym niektorá z vás skúsenosť alebo bola niektorá v takejto situácii a porodila zdravé dietatko?Ďakujem za všetky odpovede

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikoleta999
9. aug 2024

Ano bublina môže prasknúť, ale ono je to skôr nebezpečné v začiatkoch tt, keď tento hematom je vacsi, ako plod a mohol by zo sebou stiahnúť plod ... Mala som to isté, avšak ja som nemala len hnedé špinenie, ale aj jasnú krv a teda veeeeľaa a celé 3 mesiace a bola som aj hospitalizovaná ... Maly to zvládol 🙂

emy753
autor
9. aug 2024

@nikoleta999 takže aj keby ta bublina praskla môže sa stať že všetko dobre dopadne a malá sa udrží?

emy753
autor
9. aug 2024

Lebo som sa dočitala ze ked ta bublina praskne tak sa dietatko môže udusiť neviem co je na tom pravda
@nikoleta999

nikoleta999
9. aug 2024

Ak špiníš, to znamená, že sa vstrebáva, čiže odchádza z tela von ... Horšie by bolo, keby si nešpinila, vtedy by mohla prasknúť, ale Ty si aj tak už vyšší týžden.. a ako môže udusiť dieťa nechápem, mne bolo povedané, len že ho len stiahne zo sebou ...

emy753
autor
9. aug 2024

@nikoleta999 špinim,takže asi to je v poriadku ale dr povedal že ak začnem krvácať tak hneď do nemocnice

nikoleta999
9. aug 2024

@emy753 Ano, ja som mala opakované výjazdy, lebo som veľakrát zakrvácala a veľa, aj tak s tým nič sa nedá robiť, iba počkať, dokým sa to vstrebe ...

emy753
autor
9. aug 2024

@nikoleta999 stalo sa ti aj to ze ta bublina praskla a dopadlo to v poriadku?

zanny93
9. aug 2024

@emy753 kamoska mala tiez hematom a nie len jeden ale viac, tvorili sa a postupne spinenim mizli, preventivne lezala v nemocnici a inak vsetko ok. Maly je uplne zdravy. A riadny sinter.

emy753
autor
9. aug 2024

@zanny93 a nevieš kde ho mala? Ja mam tu bublinku tesne nad bábätkom

nikoleta999
9. aug 2024

@emy753 Mne nič neprasklo, mne krvácanie začalo 4tt, kde som zakrvácala -nič nezistili v 5tt už to zo mňa valilo riadnee diagnoza zacinajúci potrat ... Nechali si ma tam a potom pustili s tým, že je tam hematom a cysta ... Celé 3 mesiace sa opakovalo krvácanie riadne so špinením ... Hematom sa raz zmenšil, potom zase naplnil a zvacsil a takto dookola ... ale ja som potom jedla pohanku, tu mi odporucila jedna pani a do tyzdna po 3 mesiacoch vsetko zmizlo 🙂

zanny93
9. aug 2024

@emy753 aj ona mala vzdy hematom nebezpecne blizko malemu. Preto ten kludovy rezim a pre istotu nemocnica. Aby keby daco stihli zakrocit (mala ich velke, ohrozovali aj ju)..pri prvom hematome bola vystrasena a velmi sa bala..pocas hospitalizacie ked videla ze sa tvoria a zase miznu a zase sa tvoria a miznu, uz jej to cele liezlo na nervy (lezala cca 16 tyzdnov s prestavkami). Tak ale obaja to zvladli.

kiki68
9. aug 2024

Tiez som mala hematom a spinila z toho. Od zaciatku a potom do cca 19tt, tam to zmizlo. Vsetko bolo oki. Ten vyssi tyzden uz je lepsi, babo rychlo rastie a telo si s tym lepsie poradi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre