Bronchopulmonálna sekvestracia

cajova_lienka
12. sep 2012

Chcela by som Vas poprosit o rady a skusenosti s touto diagnozou. Vyzera to ze nasa malinka je tymto postihnuta, literatury na tuto temu je malo a aj to vysostne odbornej a ja by som rada vediet skusenosti od zienok ktorych deticky mali tuto diagnozu - ako vyzeral ich porod, poporodna adaptacia babatka, nutnost operacie, a ako to vyzera s ich dietatkom a prognozami s casovym odstupom. Dakujem

V pripade, ze sa tu najde aj nejaky ochotny odbornik - pneumolog, pripadne pediater ktory by mi vedel povedat viacej nielen o com to vlastne je ale zodpovedat aj cast otazok ktore som popisala vyssie potesim sa aj jeho nazoru. Dakujem

cajova_lienka
autor
12. sep 2012

prosim Nikto nemate skusenost?

sendy182
12. sep 2012

@cajova_lienka neviem je to CHOCHP-obštrukčná choroba pľúc.????....to mi v neskoršom veku hrozíííí 😕 .......výborný odborník je doc. Mudr. Pohanka v Poprade..... je imunoalergológ veeelmi ochotný a príjemný...........alebo v Dolnom Smokovci primár Mudr.Fabry -pneumolog......

cajova_lienka
autor
12. sep 2012

@sendy182 nie je to degeneracia k ktorej dojde vo vyvoji babatka este v brusku - v podstate sa vyvinie kus plucneho tkaniva ktore je upne samostatne od ostatnych plucok a vytvori sa mu vacsinou z aorty aj samostatna specificka cieva na jeho vyzivu. ide o cysticke tkanivo ktore v podstate neplni funkciu plucok - nepomoze dychat ale zavadzia, a ma tendenciu sa zvrhavat na nador. a samozrejme chyba ta cast pluc ktoru kvazi nahradza - a teda aj jej respiracny objem - takze je problem s plucnou nedostatocnostou

sendy182
12. sep 2012

@cajova_lienka no to mi je ľúto o tom som ešte nepočula............tak ozaj neakého fakt odborníka pozháňať...............hlavne vo fakultných nemockách ........................a to už aj zistili.....je to na 100%?

cajova_lienka
autor
13. sep 2012

@sendy182 no je to jedna z dvoch moznsoti - ta druha je nejaka intralobárna seu mikrocystická adenomatoidná malformácia co mi podla toho co mi vysvetlili a co som si pozistovala vychadza este horsie ☹ Ale kedze mame cievu navyse z aorty ktora to vyzivuje tak to skor vyzera na tu sekvestraciu - ta cieva je podklad diagnozy. ☹ Ale dik za podporu

katkasofi
13. sep 2012

@cajova_lienka moja, to je mi ľúto... Dufajme že to bude to menšie zlo a bude sa dať operovať...držte sa aj s bábätko. Skúšala som tu dg googlit no nic moc nenašlo... Skús to pozrieť na anglických stránkach z latinskeho názvu diagnózy

melodik
13. sep 2012

@cajova_lienka ahoj, ja teda tiez prvykrat pocujem takuto diagnozu. Moja dcerka ma BPD (bronchopulmonalnu dysplaziu) - ona je nedonosena, a je to asi ina dg. :( my sme na kysliku (mame uz 9 mesiacov) to je taky liecik. No ale aby som skusila aspon troska poradit. My sme boli 2 mesiace po porode v Podunajskych Biskupiciach na plucnej klinike. Je tam primarka MUDr. Orosová, je to dobrá odborníčka... tak neviem, možno by si sa mohla skúsiť skontaktovať s ňou. Držím palčeky!!!! moc!!!

melodik
13. sep 2012

mimochodom kontakt nájdeš aj na nete, ešte raz veľa veľa šťastia!!

cajova_lienka
autor
16. sep 2012

Dakujem zienky za podporu 🙂

moncicip
16. sep 2012

Ja ti asi nepomozem, ale ak budes rodit v novej nemocnici na terase tak sa nemusis bat, su tam skveli odbornici na oddeleni pre predcasne narodene deti, a maju dost vela skusenosti s roznymi diagnozami. Sama tam robim tak viem, neboj sa, aj ked je to pre teba v tejto situacii urcite trazke, treba mysliet pozitivne a verit ze vsetko dobre dopadne. Drzim prsty a keby si cokolvek potrebovala tak sa ozvi.

cajova_lienka
autor
16. sep 2012

@moncicip Ahoj ja sa hlavne bojim ze napriek tomu ze pri tejto diagnoze sa vraj 50% deti rodi bez nejakych symptomov ze budu chciet az prilis riesit mainku hned po narodeni. som dufala v prirodzeny porod a poporodnu adaptaciu, podporu dojcenia samopristie a tak. a desim sa toho ze aj ked to nebude nutne tak mi nedaju moznost rodit inak ako sekciou, malinku mi hned vezmu a daju do inkubatora a pod. aj ked by sa tie plucka rozbehli sami (aspon podla lekara ktory to diagnostikoval) Jasne ze ked nieco bude vyzerat blbo - tak som strasne vytesena ze tam bude kopa odbornikov ktora sa bude snazit pomoct mojmu babatku - len mam zlu skusenost s 1. porodu s alibizmom u lekarov a ze maju tendenciu sa snazit to v prvom rade ulahcit sebe a pod.

moncicip
16. sep 2012

@cajova_lienka Hm no neviem ci by som s touto diagnozou chcela prirodzeny porod. Ved sa skus na to spytat svojho gynekologa,pripadne ked budes chciet mozem nejak cez kolegyne zistit ci uz mali na oddeleni tuto diganozu.Lebo som tteraz doma na materskej ale s niektorymi kolegynami sa pravidelne a dost casto stretavam, pripadne by som vedela aj zavolat alebo ti potom dat cislo ze by si si sama zavolala a skonzultovala aj s nasimi doktromi. No najskor to prehodnot a prebezr so svojim gynekologom pripadne s leakrom ktoreho chces/budes mat pri porode.

cajova_lienka
autor
16. sep 2012

@moncicip buduci tyzden iderm na poslednu poradnu k mojmu lekarovi a potom sa chystam za MUDr. Rosakovou 🙂 uvidime ako to dopadne, a co sa tyka prirodzeneho porodu - lekar ktory ma diagnostikoval si mysli ze stres s prirodzeneho porodu by mohol byt pre aktiivaciu plucok po porode lepsi ako sekcia. Neviem este - skusim sa porozpravat v spitali co mi povedia.

moncicip
16. sep 2012

@cajova_lienka Rosakova je dobra lekarka, ja som mala ineho doktora pri porode ale na Rosakovu som zatial pocula len same poztiva. Tak pevne drzim vsetky prsty a keby nieco tak sa ozvi.

cajova_lienka
autor
16. sep 2012

@moncicip dik za nove moznosti 🙂 uvidime po osobnom stretnuti s Dr. a este sa spytam - robis tam na sestonedeli alebo na novorodeneckom? aby som v pripade nejakych otazok vedela ktore sa viem teda opytat teba alebo ta poprosit o zistenie nejakych info. Dik a bru nocku 🙂

petraesc
25. apr 2024

@cajova_lienka dobry den, mohu se zeptat jak dopadl vas pribeh?? Jsem po druhem screeningu v 21 tt a byla mi zjistena stejna diagnoza - plicni sekvestrace. Informaci o realnych zkusenostech maminek moc není, tak to zkousim kde se da. 🙂 moc moc dekuji.

cajova_lienka
autor
14. jún 2024

@petraesc po narodení sa nic nezistilo a dievka ma uz 11 rokov a je plne zdrava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre