Bolesti v podbrušku v 17 týždni

poena07
31. jan 2012

Som v 17. tyzdni tehotenstva a uz dlhsie ma pobolieva v podbrusku, dokonca sa na to budim. Spomenula som to aj na poradni ale nic zvlastne mi doktorka nezistila. Ja mam vsak stale obavy ci je vsetko v poriadku lebo niekedy je to vazne bolestive. A stale citim ako keby som mala spadnutu maternicu, neustale ma to boli. Ak je toto urcite normalne tu bolest vydrzim, len sa neviem zbavit obav. Kazdy mi hovori ze sa prilis sledujem a som prilis ustrachana ale to mam tie bolesti ignorovat a dufat ze to nic nie je? Ma, resp. mal niekto pocas tehotenstva rovnake problemy? Kazda rada pomoze.

lucka1987
31. jan 2012

@poena07 je tu mnoho tem o boleni, pichani, tvrdnuti a podobne.. aj ja som mavala.. kazda bolest je ina. ked doki skonstatoval ze je to ok, a ste v poriadku a kukol ta aj zo spusdu, tak sa nemas coho obavat.. pre tvoj klud si mozes dat magnezium.. nepredpisal ti ho? dostanes ho volne kupit bez receptu..

atka70
3. feb 2012

Ahojte,ja mam bolesti tiež podbrušku ale len ak chodim,ak ležim,sedim je to ok.Som 33 tt.už ma začali pobolievať aj rodidla,aj to ked len chodim... 🙂 🙂 🙂

papuka
3. feb 2012

Ahojte, aj mna jeden čas pichalo v podbrušku, tiež som bola asi 15tt, ale prešlo to samo od seba. Myslím že to bolo kvoli tomu, že som mala zápchu a den predtým a a ni v ten den som "nekakala" 😀 teda aspon si myslím že to bolo kvoli tomu

iva98
8. feb 2012

Ahojte, ja mam tiez tento problem, ale mna boli len cela prava strana a v podbrusku len sem tam... bojim sa ze co to moze byt no moja gynda mi stale vravi ze je to ok.... dnes rano som mala strasne bolesti, citila som sa ako keby som mala dostat menstruaciu... a mala som aj taky pocit ako keby nieco zo mna vytekalo, no bol to len biely vytok...som v 9 tt...su tieto bolesti len pravej strany normalne?

hula
10. feb 2012

ahoj baby mavam to aj teraz sem tam aj v noci aj cez den presne take pobolievanie ako pred menstruaciou,dr mi povedala ze je vsetko ok,ja neviem tiez sa bojim som bola pred nedavnom straaasne chora a som uzivala antibiotika,mozno ze je to aj koli tomu ja neviem ale bojim sa ja ja dufam ze nam to vsetkyxm dpbre dopadne 🙂 😕

sisinka8
10. feb 2012

@hula mozno je to len tym ze sa maternica natahuje a zvacsuje sa ako rastie aj babetko.

hula
10. feb 2012

@sisinka8 no veruže by tak mohlo byt dakujem 😵

clauda2010
23. feb 2012

mna tiez pobolieva v podbrusku niekedy neviem ani chodit, ked lezim je to ok

mirulka147
26. feb 2012

ahojte tiež som mala bolesti v podbrušku v 18tt bola som aj u doktora či nemam zapal močovych ciest lebo ma to bolelo aj pri močeni a dosť dobre aj ked som chodila,doki ma pozrel a všetko bolo v poriatku aj moč tak mi dal len nospu a poslal ma domov ležať,mužik mi kupil urinal tabletky a homeopatika na zapal močovych ciest a zabralo to tak si treba dať pozor aj na prechladnutie.

bobi3
27. feb 2012

mňa tiež občas pobolieva, len niekedy to neviem posúdiť, či to sú črevá alebo maternica...

nana123
27. feb 2012

Ahojte, mna uz od zaciatku pobolieva podbrusko, potom ma boli asi zaludok (neviem to tiez rozoznat) a teraz najnovsie ma boli ked sa postavim cele podbrusko ako keby to malo vypadnut 😠 . Dr mi povedala ze to je ok a ze to maternica rastie... nooo co uz nie je ok neviem takze si nahovaram ze vsetko je ok 😀.

nana123
27. feb 2012

a este otazka, mate take nieco ako zapchu a palenie zahy, alebo bolest zaludka? Lebo ja mam pocit ze mne viac zaludok strajkuje ako to podbrusko a maternica....

orchidea8
2. mar 2012

Ahojte,
mna tiez sem tam brusko pobolieva...teraz som ale par dni uplne v pohode ze o brusku ani neviem (som v 12tt) je to normalne aby som brusko zase vobec necitila? 😒

merilin
9. mar 2012

ahojte, ja som v 19 tt a tiez mam silne bolesti. V podbrusku, ako keby pred ms. Citim aj vajecniky ako keby som bola prechladena, no davam na seba pozor. Nehovorim o bolesti, ked kycham a kaslem to si stale musim sadnut aby som nestala a nelezala. Bolesti som mala aj skor, no stale mi doktor povedal, ze je to ok a pozera na mna, ako hysterku, ze stale sa na nieco stazujem. Je to normalne take bolesti???

concarne
27. jún 2012

ahojte,ja sa obávam tiež,takisto mám podobné bolesti ako sú tu popísané....tú bolesť pociťujem v ľavej strane podbruška,skôr ako keď ma vaječníky bolia.....som v 15tt a strašne sa bojím,aby som o to neprišla,lebo u mňa bol problém otehotnieť.O pár dní idem na sono a poradňu ale najradšej by som šla už teraz.....kokos v živote by som nepovedala,že nudem mať taký strach,aký mám teraz....

fajndievca
27. jún 2012

Aj ja dúfam, že bude všetko ok, lebo jeden deň mi je dobre a na druhý deň mám v podbrušku rôzne tlaky, pichanie, krče, že len ležím a nič nerobím, len keď na wc mi treba, tak sa postavím. Aj túto noc som sa každú hodinu budila na pichanie, nad ránom som si trochu pospala a teraz je to o trochu lepšie. Snáď to fakt bude len tou maternicou, že si tvorí miestečko 🙂

jaruska118
27. jún 2012

mne lekar kazal brat magnezium dva krat denne, rano a vecer a pomohlo mi to velmi, bolesti prestali.... 🙂

madzik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
madzik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
concarne
28. jún 2012

tak dnes som bola na odbere krvi na gen testy a povedala som im aj za to že ma bolí brucho ale tak čudne,vyšetrili ma aj moč,zatiaľ všetko ok a v poriadku a tým,že ja som bola operovaná na slepák,môžu tie bolesti byť také,nedže sa rozťahujú zrasty.Len mi dali magnézium a príkaz byť v kľude,čo teraz ani moc nejde,kedže treba aj pracovať 🙂 zákaz kúpania bol prvoradý ale som rada,že som relatívne v poriadku 🙂

hesiodos
8. sep 2012

ahojte, som v 4 mesiaci tehotenstva a mám strašne náročnú prácu. Pracujem v zime, celý deň stojím a som opreta bruchom o studený pás, pracujem mierne naklonená a príšerne ma bolí chrbát a vždy keď idem domov mam pocit že už idem rodit :( počas práce mám iba 7 minut na toaletu a to iba raz mimo prestávok, pitná voda nieje na pracovisku a tak nemám k nej prístup počas práce, prestávky máme dve jednu 25 min. a druhu 20min. a to kým zhodím zo seba gumenne navleky na lakte, gumenne rukavice a zasteru a umyjem ruky a prejdem cez mycku čižiem a prejdem rychlo do šatne kde vyzlečiem plášt a biele nohavice ktoré musíme mat natiahnute na odeve, skočím rychlo na toaletu, vyfukam si nos kde sa stale niečo najde ked pracujete v chlade, pokial konečne prídem do jedálne a najdem svoju tašku medzi ostatnými a odstojím si dlhu frontu na obed dostanem horuci obed ktorý musím do seba nasukat za par minut lebo zase musím utekat všetko si poobliekat a utekat na pracovisko....potom musím 40 minut pešo domov a to ked končime o 11 večer tak musím sama po tme a okolo 11:45 zalahnem do postele. Prosím o radu ja bojím sa o dieta pri takejto naročnej práci a chcela by som dať radšej výpoved... ale potrebujem vediet jedno mám nárok na materskú? Alebo je nejaké iné riešenie ako tam vytrpiet až do 7 mesiaca tehotenstva? Ďakujem za odpoved a rady... inak tam mame peknu buzeráciu, pracujem v UK... ☹

petra1402
11. sep 2012

ahojte presne v 17tt som mala tento problem aj ja bolelo ma brusko a mala som pocit akoby mi padalo brusko dole a citila som tlak ked som kracala bola som na pohotovosti aj na pristroji co meria ozvy maternice a nic vsetko v poriadku proste vraj to je sposobene roztahovanim maternice a babatko moze na nieco tlacit .... brala som magne B6 tri krat denne po dve tabletky a na noc guaracujan tabletku bola som tyzden doma aby som si oddychla a preslo to musim si zaklopat podla mna pocas tehotenstva prichadzaju obdobia kedy si babatko robi priestor lebo mu je tesno a my to asi pocitujeme ako bolest :D

petra1402
11. sep 2012

@hesiodos a tebe by som radila dat vypoved 🙂

hesiodos
23. sep 2012

nemozem prisla by som o matersku ,,,
@petra1402

mia555
5. okt 2012

Ahoj, tak sa vypis od lekara a hod sa na marodku az do 7 mesiaca
@hesiodos

alias16
17. dec 2012

Ahojte som v 18tyzdny a ako citam vase prispevky tak mam podobne problemy, bolesti ako vy aj ja sa v noci budim ze ma zaboli a som z toho dost nervozna, dokonca som isla o dva dni skor ku dok. lebo som sa zlakla , povedal ze je to normalne zajtra mam doniest moc aby sa vylucil zapal moc,mechura, ale ze to je aj zvacsovanie maternice a ze ju mam este dole vsadenu no proste je to normalne. Tak pevne dufam ze to bude v poriadku.

belajova
13. jan 2014

@nana123 na zaludok zvyknuty davat nospu vyskusaj tu a uvidis 🙂

lasocka164
30. jan 2017

Zdravim vas... ja by som sa vas chcelaa. Opytat dneska som bola pri gyn.a mi povedalaa zze mam zvecsenu maternicu a z3 tam nieco male vydno... co to moze znamenat.. a kramy mi uz meskaju 2 a pol mesiaca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre