Bolesti pri prevaľovaní sa v tehotenstve

24. jan 2024

Som 24.tt a nemám nejaké extra veľké bruško v porovnaní s mojimi “spolubojovníčkami” zo skupiny, ale cítim, že som ťažkopádnejšia pri spaní a prevaľovaní. Vždy keď sa prehadzujem z jedného boku na druhý pociťujem taký tlak v podbrušku aj také nepríjemné pocity. Spím väčšinou na bokoch s pokrčenými nohami, je to ok? Niekedy si pri tej bolesti hovorím, že či nemožem bábu nejak ublížiť tým mrvením, vstávaním, prevaľovaním alebo “nespravnym” ležaním. Nemali ste to niekto? Vďaka.

gejb
24. jan 2024

Áno, mam to tiež tak. Pri prevalovani na druhú stranu zatinam zuby... Pomáha trochu magnézium

autor
24. jan 2024

@gejb a nevieš z čoho to môže byť? Je to zvláštne, ale dobre vedieť, že nie som sama🙏
Ďakujeem za info, magnerot užívam 2x denne tak možno zvýšim dávku.

engiii
25. jan 2024

Ahoj ja to mam tiež až funim 😅keď sa prevalujemaj ked vstávam z postele. Jed som ležala v nemocnici a pýtala som sa dr nato ,že je to ok maternica stále pracuje ja mam nízku váhu možno aj preto to tak viac cítiť. Bez tehu vankúša ani nezaspím musím mať medzi nohami

jaskolka
25. jan 2024

Odpoveď je - si tehotná. To je normálne, ze si ťažkopádnejsia, a ako bude tehotenstvo pokračovať, budeš ešte viac. Bábätko rastie, maternica rastie, organy sa posúvajú, celkovo telo sa "uvoľňuje" aby sa prispôsobilo zmenám.

autor
26. jan 2024

@engiii no ubezpečím ťa, že vahou to nebude, ja zasa nie som najchudšia ani pred tehu a teraz som sa dostala na 80kg, takže najmenej to nie je a cítim aj tak všetko😅😅😅 a aký máte tehu vankúš baby?

autor
26. jan 2024

@jaskolka ďakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre