Bolesti na začiatku tehotenstva a gynekológia

dominika1922
2. jan 2023

Ahojte, mam pozitívne testy klasické aj digitálny. posledná ms bola 29.11. Už dva dni mám bolesti v podbrušku, je to také ťahanie občas pichanie. Prevažne skoro celý deň to mám ale je to len mierna bolesť. Písala som email gynekologičke že sa chcem objednať na prvé vyšetrenie a spomenula som jej aj toto. Zajtra ma chce vidieť. Myslite že je dôvod na obavy? Co som tal čítala tak väčšinou skôr ako v 7tt neobjednávajú tak ma to trochu prekvapilo. Aj ma to vystrašilo či to nemôže byť mimomaternicové. Nekrvácam vôbec ale aj z toho mám obavy lebo ozaj sú to také bolesti ako keď mala prísť ms len oveľa miernejšie. Pripadne neviete čo bude zisťovať a vyšetrovať? Zajtra to bude 14 dní od ovulácie. Ďakujem vám za rady

veronika966
2. jan 2023

@dominika1922 ahoj, ja som to mala takto na začiatku tehotenstva tiež. Už v 5. Týždni mi začali mierne bolesti, pichanie a aj ťahanie v maternici. Mne bolo od doktorky povedané, že to môže byť stále ešte uhniezďovanie. Neskôr som mala tieto isté bolesti tiež a to už sa vraj pomaličky naťahovala maternica.

dominika1922
autor
2. jan 2023

@veronika966 toto som sa aj ja dočítala tak som čakala že mi niečo také doktorka napíše do emailu preto ma znepokojilo že chce aby som prišla. Uvidí tam vôbec niečo? Podľa ms by som mala byť 4tt+6 ale keďže ovulácia bola posunutá o 7 dní neskôr tak 3tt+6. Bojím sa aby nepovedala hneď že je to niečo zlé alebo tak..

petruska173
2. jan 2023

@dominika1922 z tohto som aj ja bola vyplasena lebo som mávala tahave kŕče v podstate ododna vynechanej ms až do asi 9tt. Najskôr to bolo v pravidelnom intervale celý deň, potom len keď som sa viac narobila napr pri upratovaní alebo v robote atď tak som si zvykla častejšie cez deň oddýchnuť posedieť a nosiť voľnejšie gate. Myslím si že na sone len skontroluje a vylúči mimomaternicové, už bude vidno aj gestacny vak, aspoň ja som tak bola 5+6 a potom 7+3 a už bolo aj srdiečko.

dominika1922
autor
2. jan 2023

@petruska173 to je dôležité aj pre mňa aby sa toto mimomaternicové vylúčilo len dúfam ze nebude robiť unáhlené závery keďže je to ešte veľmi skoro. Ja budem podľa ovulácie 3tt+6, myslíš ze bude aspoň čierna bublinka tam ?

petruska173
2. jan 2023

@dominika1922 to asi záleží aj od kvality prístrojov ktoré používa. Ja som bola u 2 lekárov a to som sa cítila ako v 2 rozdielnych storočiach. On skontroluje vaječníky maternicu, možno zoberie krv. Ale dôležité je že nemáš žiadne spinenie ani krvácanie. Najlepšie byť v kľude nestresovat lebo to sa nedá ovplyvniť.

veronika966
2. jan 2023

@dominika1922 ja som bola na prvej kontrole u mojej gynekologičky v 5+3tt a bolo vidieť žĺtkový vak a vyvíjajúce sa babo 🙂 v ten večer som išla ale aj na pohotovosť, pretože som začala krvácať červenú krv. Tam mali už aj lepšie ultrazvuky, tak ma skontrolovali opäť a bol tam už aj náznak akcie srdiečka 🙂 potom v 8tt už bolo vidieť srdiečko úplne 🙂 takže neboj, u teba by možno ešte nevidela toho veľa, ale minimálne by ti potvrdila tehotenstvo 🙂 a či je uchytene v maternici alebo mimo nej.

dominika1922
autor
2. jan 2023

@veronika966
@petruska173 super baby ďakujem vám moc. Už som trochu kľudnejšia ale aj tak v napätí do zajtrajška. 🙂

petruska173
2. jan 2023

@dominika1922 budeme čakať info 😀

veronika966
2. jan 2023

@dominika1922 anoo, potom nám daj vedieť, ako si dopadla 😊😁

dominika1922
autor
2. jan 2023

Jasne baby ozvem sa hneď ako budem niečo vedieť🙂

dominika1922
autor
3. jan 2023

@petruska173
@veronika966 Ahojte zrovna idem z nemocnice. Bola na Sone u doktorky ešte len taká bublinka ako na foto a v nej nič. Brali mi teda krv a bola som to zanášať do nemocnice. Zajtra budú výsledky a podla toho ďalšie vyšetrenie🙂

petruska173
3. jan 2023

@dominika1922 ešte je skoro aby v nej niečo bolo 😀 o taký týždeň už by mohlo byť aj žlté teliesko takže hurá čakať 😀

veronika966
3. jan 2023

@dominika1922 neboj, pôjde to tak rýchlo, že sa ani nenazdáš a uvidíš tam malé bábo stále väčšie a väčšie 😁😊🙏🏻

dominika1922
autor
3. jan 2023

@petruska173 tak mi povedala ze podla zajtrajšich výsledkov ma objednajú buď na tento štvrtok alebo pondelok tak neviem co by tam za dva dni mohla vidieť keby aj 😀

dominika1922
autor
3. jan 2023

@veronika966 v to dúfam 😁

miroslava2710
18. jan 2023

@dominika1922 Ako si dopadla nakoniec? ja sa aktualne stresujem ci nemam mimomaternicove. Mne sa totizto podarilo otehotniet s nwpriechodnym vajcovodom. mMala by som byt 2tt objednana som o dva tyzdne ze skor to doktor aj tak neuvidi tak ma cakaju dlhe dva tyzdne🥲

dominika1922
autor
18. jan 2023

@miroslava2710 ahoj, no tá bublinka čo popisujem.. očividne sme sa s doktorkou nepochopili, keď som si totiž čítala lekársku správu, zistila som že je to cysta. Takže na Sone nebolo ešte nič v ten deň. Potom som išla 11teho. Tak už som mala aj gestačný vak, na ďalší deň som začala po orgazme krvácať tak som išla na pohotovosť do TN na pôrodnicke oddelenie. Doktor bol hnusný že pochybuje že je to tehotenstvo lebo vo vaku nič nie je a chcel mi brať krv. To som bola už podla menzesu 6+2 takže v skutočnosti o týždeň menej 5+2 kvôli ovu. Tak som radšej pred ním držala hubu len som mu ozrejmila že krv mam pozitívnu. A keď veľmi priblížil tak už bolo vidieť aj žĺtkový vak. Zase idem v utorok ráno a to už budem 8+0 a musí byť vidieť plod. Takže tiež odpočítavam nervózne dni a strašne sa to vlečie.
Na mimomaternicové som sa pýtala aj ja ale že tam by som mala bolesti mi doktorka povedala. A chcem sa ťa spýtať aj ja, keď vravíš že si 2tt, nie je to zrovna polka cyklu ? Vtedy by si mala mat ešte len ovuláciu nie ? U mňa až na 43den cyklu teda bol vidieť ten gestačný vak ale každá sme iná🙂

miroslava2710
18. jan 2023

@dominika1922 Pomylila som sa lebo som to ratala cca od oplodnenia ale to sa rata od poslednej menstruacie vsak to je ptm 4tt. Ja som uz absolvovala ivf tam sa dni ratali od vkladu tak som pomotana. Drzim palce aby to uz bolo vidiet lebo to cakanie je hrozne. Samozrejme teraz vnimam kazde jedno pichnutie aj vsetko😃

dominika1922
autor
18. jan 2023

@miroslava2710 jaaaj tak potom áno🙂 no v tom prípade čo som čítala medzi 4-5tt býva už niečo vidieť ale ozaj istota je 6tt. Poznám ten pocit keď by som najradšej naklusala tam a nech ma pozrú lebo čo ak už niečo uvidím🙂 na to pichnutie si zvykneš. Ja som si za posledné dva či tri týždne prešla kadečím. Pichlava bolesť, prsníky, kríže, únava dokonca nevoľnosti. Ale nikdy nie naraz a každé postupne odznieva. A keď náhodou jeden deň nemám nič z toho tak panikarim či je všetko vporiadku. Ale tebe budem držať palce nech ti to vyjde a užiješ si to tehotenstvo v pohode a zdraví🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre