Bolesti brucha v 13. týždni

emuska72
4. okt 2020

Ahojte dievčatá, dúfam že sa máte všetky dobre a ste zdravé 🙂
Idem si znova pre radu lebo už neviem, čo je normálne a som zúfalá.
Možno preháňam ale som po 2 potratoch takže ma prosím neodsudzujte, proste sa bojím a neviem to stopnúť.
Som v 13 týždni a nonstop mám nejaké problémy s trávením 😩 neviem už ani rozoznať či ma boli podbruško, alebo či som nafúknutá alebo či ma boli žalúdok alebo čo....
Od začiatku tehotenstva ma boli brucho na hnačku a hnačka nikde. Mala som problém so zápchou, začala som piť psyllium každý deň jeden sáčok a pekne sa to upravilo. Včera neskutočne kŕče a taká hnačka, že som naposledy takú mala pri preháňadle pred kolonoskopiou.
Od tej hnačky ma nonstop boli brucho, ani spať som nevedela. Akoby znova hnačka mala prísť ale hnačka nikde. V črevách mi hučí akoby mi tam orchester hral. Dala som si čierne uhlie ale nepomohlo. Ja neviem, čo robiť. Každý deň ma to brucho nejak bolí. Prosím poraďte 😩

laura_222
4. okt 2020

@emuska72 aj ja mam presne to iste asi dva tyzden travenie katastrofa sem tam hnacky v kuse nafuknute brucho a to nejem ani nejake tazke jedla alebo sladkosti🤷🏻‍♀️ Som v 11 tt

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emuska72
autor
4. okt 2020

@laura_222 to ma mrzí, že aj vy to tak máte 😩 Niečo na to beriete?

@bambulienka25 áno, áno. To psyllium som pila len počas tej zápchy. Keď to pomohlo tak som prestala. Ale máte pravdu, probiotika sú dobrý nápad. Snažím sa jesť jogurty a podobne ale teraz už asi treba aj doplnky nejaké. Už len nájsť nejaké dobré. Ďakujem 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkovamama
4. okt 2020

@emuska72 daj si pár dní ľahkú stravu a probiotiká môžeš brat počas celého tehotenstva,aj ako prevenciu voči mykozam,zápcham či hnačkam a celkovo ti podporia imunitu.Pearls sú rôznych druhov aj zložením baktérií,v lekárni ti poradia.Rátaj s vyššou cenou.A trávenie je v celom tehu poriadne rozhasené,málo žien má šťastie,že sa cítia tip top.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukasko12
4. okt 2020

Baby ja mavam bolenie ako kebyze mam dostat menstruaciu boky ma strasne bolia brucho opakuje sa to kazdych 10-20min neviem ci ids o falosne kontrakcie alebo uz porod som v 32tt

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laura_222
4. okt 2020

@emuska72 ani nie len lahsiu stravu a sem tam matovy caj ak to neprestane spomeniem na poradi. Drzim palce nech ste rychlo fit☺️

lukasko12
4. okt 2020

@bambulienka25 uz to preslo sem tam to este zacne ald uz nie tak casto

silvus138
5. okt 2020

@lukasko12 poslíčkovia 🙂 telo sa pripravuje, že onedlho bude rodiť.

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre