Bolesti a tvrdnutie brucha

26. dec 2023

Ahojte žienky začínam práve 40 týždeň a Mavam neskutočné bolesti a tvrdnutie brucha., Bola som s tým už aj dvakrát na pohotovosti S tym že mi povedali že sú to falošné a že tie bolesti môžu byť skrz otváranie krčka... asi týždeň mi už postupne odteka hlienová zátka
a bolesti mi vyrážajú zo stredu krížov a miestami mi totálne tvrdne brucho a aj tuhnu kríže že nie som schopná poriadne sa hýbať... Viete mi povedať či ste to aj vy niektorá takto mala lebo mi stále tvrdia že je všetko v poriadku.. koľkokrát som nespala aj dve noci za sebou a trvalo to až do obeda Dokonca v pravidelných intervaloch a potom sa to upokojilo.. Za koľko ste v týchto prípadoch v porodili? Pohyby a vypúčanie cítim tak je snáď malinký v poriadku

didip
26. dec 2023

Ja som to síce nemala a mala som náročný 25 hodinový pôrod (vyvolávali mi) Baba čo somnou ležala na gynekológii to mala a porodila za 3 hodiny 😄 tiež sa postupne otvárala a kvôli tomu tie bolesti

autor
26. dec 2023

@didip Aha takže malo by to byť všetko v poriadku Áno? Ja sa hrozné bojím skrz to že už som raz potratila😪 lebo mne už to trvá od toho minulého týždňa kde jeden deň mám takéto bolesti potom dva dny kľud potom dva dni bolesti deň kľud a podobné

autor
26. dec 2023

@didip Fu takto klobúk dole poriadne ta vytrápilo

maryetta
26. dec 2023

Ano. Tzv poslickovia. A telo sa pripravuje na porod.
Ja som mala poslickov pri kazdom mesiac pred. A postupne sa to zintenzivnilo. A az potom pred porodom to uz boli ozaj ze brrrr kontrakcie.
Ked si daj horucu sprchu. Bud sa to zastavi alebo rozbehne. Uz si v termine takze….
Aj to tvrdnutie bruska su kontrakcie.

autor
26. dec 2023

@maryetta veď ja tiež to mam miestami problém pre dýchať tie bolesti a kŕče... Už aj každých 6 min som ich mala a potom troska upokojí a tak

autor
26. dec 2023

@maryetta naposledy na pohotovosti povedali ze som na prst otvorena a krcok tuhý 2 cm 🙄

jaga18
26. dec 2023

No presne takto vyzeral môj posledný mesiac, teda poslednych 6 týždňov. Tvrdnutie bruška a bolesti krížov sú úplné bežné koncom tehotenstva. Neboj, máš to za chvíľku za sebou 🙂

autor
26. dec 2023

@jaga18 len až také ze človeku do placu😳😪

melany_y
26. dec 2023

Moja zlatá držím ti veľmi palce nech to máš čím skôr za sebou a bolesti pominú, vydržať 🙏🙏

autor
26. dec 2023

@melany_y ďakujem moc💖, hlavne sa bojím o drobčeka skrz to tvrdnutie a bolesť

jaga18
26. dec 2023

No panva sa pripravuje, rozťahuje, bábo už tlačí dolu... fakt to vie poriadne bolieť 😕 Ale si už 40tt , neboj, už je to za dverami... držím palce, nech to príde co najskôr 🙂

autor
26. dec 2023

@jaga18 Ďakujem krásne🥰 hlavne nech je drobec v poriadku už to len nejako pretrpím🥰❣️

t1nusa
27. dec 2023

skús si dať teplu sprchu keď sa takto cítiš, ak to prejde ide o poslíčkov 😊 držím palce nech to máš čím skôr za sebou a želám veľa zdravíčka 🩷

maryetta
27. dec 2023

Neboj sa. Totvrdnutie je pre porod identicke. Toho sa neboj ze ublizi babatku takto postupne sa telo pripravi…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre