Bolesti a krvácanie v 1. trimestri

annaon
24. okt 2020

Ahojte, mate niekto skusenosti s krvacanim a bolestami ako pri samovolnom potrate v 1.trim., ale podla ultrazvuku bolo vsetko v poriadku a nieje tam ani ziaden hematom?
Mam za sebou viac potratov... teraz by aom mala byt v 7.-8.tt a vcera rano som isla k doktorovi s tym, ze asi aj dalsie tehotenstvo je uz za nami, lebo som silno krvacala a mala bolesti v brusku aj v krizoch celu noc. No doktor povedal, ze podla UTZV je to uplne zdrave tehotenstvo. Ziaden hematom. Babatko bolo akurat tyzden mladsie nez podla MS. Premyslam, ci zamlknuty potrat...ale i po 24 hodinach krvacanie nezosilnelo, skor by som povedala, ze sa priebeh spomalil. Stale zo mna ide dost krvi a male zrazeniny, ale iba ked sa postavim...beriem aj Utrogestan.
Moze dr nevidiet hematom na UTZ? Ma niekto podobnu skusenost a so stastnym koncom?

cookie29
24. okt 2020

Vies na to sa ťažko odpovedá. Ja som mala raz take tehu že som spinila a bola som na pohotovosti. Všetko perfektne , žiaden hematóm, srdiečko bilo, veľkosť zodpovedala na mm presne. To bolo večer. A do rana som potratila 😢
A teraz spinim a krvacam od 5tt. Už som x-krát myslela že som o drobceka prišla. Chodíla som na kontroly/pohotovosť aj dvakrát do týždňa. Niekedy bol hematóm. Niekedy nič nevideli. Ale krvacanie bolo. A dnes končím 12tt a prvý veľký skrining v poriadku aj špinenie prestalo.
Držím palčeky a želám veľa síl je to na nervy 🍀

majamat
24. okt 2020

ja som v tehu trochu krvacala a uz mam 9r dceru. maternica je vyrazne prekrvena a moze prasknut cieva. to moze byt dovod krvacania, niekedy sa urobi hematom,a le niekedy to vytecie von a nedrzi sa to v maternici.
babo vydrzaloa to je hlavne. nic nie je stratene.

imrai
24. okt 2020

ahoj, aj ja mám teraz také tehotenstvo s krvácaním, ešte doteraz občas špiním a už som v druhom trimestri, tiež beriem Utrogestan. nikto doteraz nevie z čoho to je, na sone nevideli nikdy nič podozrivé, čo by sa chcelo odlúčiť ani hematóm, malé rastie, bruško tiež, všetky tehotenské príznaky mám, takže všetko ostatné je v poriadku. Tak jedine tie lieky papať a šetriť sa a veriť, že bude dobre ❤ niektoré ženy majú s tým problémy aj celé tehotenstvo a donosia zdravé bábo, ale to dúfam nebude náš prípad :D držím palce

bagre
24. okt 2020

u mňa to nikdy nedopadlo dobre,- vždy to nakoniec skončilo missed. Ale sú tu aj ženy, ktoré krvácali a babulo to ustálo a teraz im doma behá...
krvácanie nemusí byť kvôli hematómu, - ak by ho spôsoboval vyslovene ten, tak nasadia lieky a je to "menší" problém ako keď je problém niekde inde a tehotenstvo vlastne končí bez ohľadu na poskytnutú liečbu
píšeš, že sa to už viackrát stalo - pátralo sa po príčine? a teraz na kontrole - bola akcia? To je v tomto štádiu dôležitejšie ako samotná veľkosť...

annaon
autor
24. okt 2020

@cookie29 super, tak drzim palce nech to ide dalej uz len lepsie ♥️

annaon
autor
24. okt 2020

@imrai dakujem, povzbudilo ma to. Este tam asi ta sanca je, na dobry koniec tak asi ozaj len spravit co je v nasich silach a verit, ze bude dobre!

annaon
autor
24. okt 2020

@bagre po pricine sme zatial nikdy nepatrali... Mam doma aj dve zdrave deticky.
Akciu nepozeral, podla neho to bol len 6.-7.tt a ze akciu nie vzdy je vidiet tak skoro tak sa nebudeme znepokojovat a pozrieme to na dalsej prehliadke. Ze viac sa aj tak neda urobit, iba lezat, lieky a nestresovat sa....

bagre
24. okt 2020

@annaon jasné, tak sa uvidí najbližšie...

patkaamirko
26. okt 2020

Ja som mala poslednú ms 19.septembra a mala som dostať 18.oct ďalšiu.. Ta však neprišla tak som si robila test, ktorý vyšiel pozitívny síce len duch ale vyditelny voľným okom... Podľa poslednej ms som mala byt na začiatku 6tt a však 21. Oct som začala krvácať ale len na toaletnom papieri na vložkach nič sem tam nejaký mini fliacik.. Nakoľko žijem v UK tuná takéto skoré tehu neriešia tak som si už nerobila žiadne šance. Robila som si včera rnao test a už tam nebolo tak pekne vidno ducha, ale bol tam ajtak.. Pre istotu idem robiť ešte zrejme piatok test nech ti je definitívne, ale myslím, že som mala biochemicke tehu 😑Pokiaľ na ultrazvuku bolo všetko OK tak si myslím, že by si sa nemala stresovať, ale čo najviac oddychuj, lež a ber vitamíny 🙂magnezium a kyselina listová 👍ale nechápem prečo tie zrazeniny? 🤔Držím palčeky nech všetko dobre dopadne, veľa oddychuj fakt co najviac sa ti dá 🙂🌈

annaon
autor
26. okt 2020

@patkaamirko dakujem krasne za povzbudenie a drzim aj tebe palce, daj vediet ako ti dopadne test v piatok ♥️

patkaamirko
26. okt 2020

@annaon nie je zač, dúfam ze všetko dobre dopadne ❤️ako sa cítiš?
Ďakujem ti, no som taka zmätená, lebo dnes akosi zas chosim dosť často cikat, a boli ma tak mierne podbrusko, občas sem tam pichne ale tak co ten test, neviem fakt mam zmiešané pocity už z toho... Urobím piatok, ale mam chuť si robiť aj skôr, nedočkavost 🤭🤭😃ale tak chcem vedieť na com som čím skôr, nakoľko mám ešte ďalšie 2 deti a nie je to jednoduché, veľa sa nabeham a nedá sa oddychovať aj keby som neviem ako veľmi chcela... Muža mam od rána do večera v práci takže ich sama musím do školy škôlky nosiť a tak no 🙂veľa sa nabeham 🤷🏽‍♀️

annaon
autor
26. okt 2020

@patkaamirko samozrejme, tomu chapem, ze chces vediet conajskor. Ja sa citim rovnako. S doktorom som sa dohodla, ze pockame 2 tyzdne a potom uvidime ci sa babo udrzalo alebo nie, ze viac pre mna aj tak nemoze spravit... treba oddychovat a brat lieky... ale tiez mam doma 2 deti a psa a na manzela nechat cely dom a rodinu 2 tyzdne popri jeho praci sa asi celkom neda 🤷‍♀️

patkaamirko
27. okt 2020

@annaon ved to ze sa nám nedá len ležať a je to dosť riziko... Prajem nech o 2 týždne vidíš bijuce srdiečko na ultrazvuku 🌈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre