Bolesť zubov v tehotenstve

oxxi
20. jún 2023

Ahojte. Som 9+1, je to moje druhé tehotenstvo o mesiac budem mat 40. 🙂
A teraz k veci neskutočne ma trápi bolesť zubov, bolia ma zdravé, opracované zuby, ďasná proste hotová katastrofa.... Bolia ma už asi od 5 TT, zubar mi vytiahol už 2 nervy ale dnes je to extrém..... bolia ma komplet všetky.
Pri prvom som takéto problémy nemala.
Prosím mate to niekto takto?
Ak áno prosím nejaké rady na zmiernenie bolesti?
Vďaka 🙂

eriatko_r
21. jún 2023

@oxxi tak to sme veru asi dve...ale ja klopem ..ako su dni kedy fakt mam pocit ze vy vystreli hlavu, ale dala som si paralane, ktory obvykle ani neberiem lebo nema ziaden ucinok a teraz v tehu hotovy zazrak :D....takze dufam ze to prejde, po porode...lebo zuby treba mi zopar opravit a dva korene von , al e tak vrvel adr. ze pockame , ak by to bolo akutne tak sa to spravi aj v tehu...ja som uz 24tt

oxxi
autor
21. jún 2023

@eriatko_r boli ta to od začiatku? Mne sa to dnes troška zmiernilo, ale sú dni na nevydrzanie 😒

eriatko_r
22. jún 2023

vies co bola som na dentalnej hygiene a neviem c os stalo ale odvtedy prve tri tyzdne boli na nevydrzanie obcas...teraz klopem mam jeden zubok citlivy ale..chvalabohu okkk....ale poznam to ako vravis obcas take lamanie ze dovid dopo....

oxxi
autor
22. jún 2023

@eriatko_r mne dnes tiež zubar odstránil zubný kameň a zajtra pokračujeme, dúfam ze to aspoň trocha pomôže. Mam komplet zapalenu ľavú stranu, hore aj dole. 🙈
Keď ze som v prvom trimestri, nehrozí žiaden röntgen, ATB ani nič podobe..... 🙈

eriatko_r
22. jún 2023

@oxxi nooo jedine paralen ...mne pomohol, pomoze klop klop zatial ale tiez minimum,snazim sa asi posuvat prah blesti :D...ale teraz no je klud

limoncino
22. jún 2023

@oxxi ja keď mám opuchnuté ďasná nedám dopustiť na Folsalmin, určite to nevyrieši celý problém, ale pekne Ti to stiahne opuch, je to šalvia, takze to môžeš aj v tehotenstve

oxxi
autor
22. jún 2023

@limoncino vďaka za tip

olivierko229
22. jún 2023

@oxxi ahoj, tiez som mala velke bolesti pocas oboch tehotenstiev, pri druhom mi zalakovali vsetky odhalene krcky, ale aj tak, budila som sa na to v noci, fakt otrasna bolest. Jedine prirodne co ako tak pomohlo bolo cmulat, nakuskavat cely klincek. Hadam pomoze 🙂

oxxi
autor
24. jún 2023

@olivierko229 vďaka.
Bolelo ta to cele tehotenstvo?

limoncino
25. jún 2023

@oxxi príspevok o klincekoch mi pripomenul mozes si kúpiť aj klincekovy olej, nariedit s vodou a potrieť si boľavé miesta

olivierko229
26. jún 2023

@oxxi asi cele nie, od nejakeho stvteho mesiaca. Ale mala som aj take, ze som sa dvakrat zobudila na to, ze ma vsetky hrozne boleli, normalne som niekolko sekund verila, ze mi vsetky zuby vypadli, hrozny pocit. Aj druhe asi od stvrteho mesiaca. Tak bol hlavny problem tie krcky, asi cca osem desat zubov, to zalakovanie ako keby ani nebolo. Par dni klud, zasa bolesti. A v podstate som po kazdom tehotenstve musela dat trhat jednu stolicku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre