Bolesť žlčníka v 24. týždni

natalia956116
8. okt 2022

Ahojte, som v 24tt, približne 3ti týždeň citim veľký tlak na žlčník, minuly víkend to už bolo neúnosné a utekali sme na pohotovosť. Cítila som príšerný tlak, pálenie v oblasti žlčníka, nevedela som už ako mám sedieť, ležať. Na pohotovosti po krvných odberoch a sone povedali, že všetko je okej, výsledky boli v poriadku, sono bez nálezu. Vraj mám žlčník iba stlačený. No tento týždeň sa to stupňuje, citim občas aj pichanie, najmä v noci keď sa zle otocim a už mi aj znecitlivela pokožka v oblasti zlcnika. Viem, že to musím asi pretrpieť do konca tehotenstva a preto žiadam skôr o rady tie, ktoré mali podobnú bolesť, ako ju tlmiť, alebo čo Vám pomohlo, lebo som už nešťastná 😭 ďakujem

aaadkaaa
8. okt 2022

Babatko je hore hlavou? Ono velmi pomoze, ked sa uz otoci dole hlavou. A inak veru len vydrzat :( mozes skusit aj zlcnikovu dietu,ale ci pomoze, ked to boli kvoli plodu neviem

lienka.7
8. okt 2022

@natalia956116 mala som to pri druhom tehu podobne. Ako ti pise adka, trosku to polavi, ked sa male otoci opacne... Mne pomáhalo ležanie na ľavom boku, nech sa babo trosku "odsunie" od žlčníka.

natalia956116
autor
8. okt 2022

@lienka.7 áno, to je jedna z tých príjemnejších polôh a potom ešte na chrbte, ale na chrbte by som teda nerada spávala. Ďakujem, tak aspoň mám nádej, že bolesť skončí možno skôr než pôrodom :D

natalia956116
autor
8. okt 2022

@aaadkaaa tak šup šup nech sa otočí :D skúšala som žlčníkovú diétu, ale veru, keď je stlačený, tak vynechanie pečiva a paradajok ho neroztiahne 😏:D

zuzana92521
8. okt 2022

@natalia956116 ja som tieto bolesti prežívala tiež cca ako ty v tomto týždni. Bohužiaľ mi ale nič nepomohlo, ja som aj zvracala, žila som len na rozkoch s maslom a šunkou. Tu naozaj veľa nepomôže, keďže bábätko bude väčšie a môže sa stať, že ťa bude tlačiť ešte viac. Samozrejme keď sa otočí dole hlavičkou sa to moze uvoľniť, no moj priprad to bohuzial nebol.

natalia956116
autor
9. okt 2022

@zuzana92521 tiež mám niektorý deň pocit na vracanie, vyslovene citim ako sa mi niečo tlači hore krkom, ale nevraciam, na pohotovosti mi na to pichli helicid, ale to mi nepomohlo. Aspoň som sa upokojila teda, že je takáto bolesť asi normálna, ďakujem aj za to :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre