Bolesť vaječníka v 1. trimestri

12. jan 2024

Ahojte som v 10 týždni tehotenstva a je normálne že cítim také ako keby pichanie ľavého vaječníka niekedy to je aj na pravej strane. Mam to aj keď stojím alebo si ľahnem na bok alebo si preložím nohy. Cítim to tak už 2 deň prejde to keď si ľahnem rovno ale keď začnem behať alebo niečo tak to začne. Cítim ako keby to išlo do krížov a v pošve ma tiež ako keby pichá trochu niekedy keď ma tam boli. Je to normálne ?

rebekita45
12. jan 2024

U mna to bola cysta.. ktora sa vsade ale neskor vstrebala. Alebo cítiš rozťahujúce sa steny maternice a nie vajecniky. Každopádne ak neprejde, chod k dr nech sa pozrie na vajecniky.

ivkam29
12. jan 2024

Presne to riesim mam tehu ale teda 7 tt a od zaciatku ma v pravo dole picha ako keby vo vajecniku a ked si sadnem ma to tam bodne ked kracam to citim stale ja neviem ci to je normalne. Mam druhe tehu pri prvom som to take necitila na zaciatku

rebekita45
12. jan 2024

@ivkam29 moze to byt cysta.. aj ja som ju mala

ivkam29
13. jan 2024

@rebekita45 aj v tehotenstve? A to uvidia na ultrzv ci ako na to prisli?

rebekita45
13. jan 2024

@ivkam29 ano mala som na zaciatku tehu.. bola to cysta žltého telieska,ktora ostala este z poslednej ovulky. Ale časom sa vstrebala, do nejakeho 3 mesiaca tam uz nebola. A ano zisti ti to gynekolog/ička klasicky cez ultrazvuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre