Bolesť v podbrušku v 14. týždni

lillian13
13. feb 2017

Ahojte som cca v 14. tyzdni a uz par dni ma pobolieva v podbrusku, alebo v panvovej oblasti.Neboli to stale len niekedy a niekedy aj ked som na wc. Mali ste to tiez niektora? Dakujem.

gabona1
13. feb 2017

Ahoj, ja som mávala trošku bolesti, ale pre istotu sa daj skontrolovať gynekológovi, aby to náhodou niečo nebolo. Aby si si nezanedbala nejaký zápal nebodaj, alebo niečo také.

delmondo
13. feb 2017

Maternica sa rozťahuje, je to prirodzené. Ak máš obavu, zavolaj doktorovi

bienennest
14. feb 2017

@lillian13 Ahoj, taketo slabe bolesti podbruska, castokrat s bolestami krizov ta mozu sprevadzat pocas celeho tehotestva. Jednak sa ti roztahuje maternica ale aj tvoje telo sa pripravuje na porod a tak hormonalne posobi na tvoje panvove dno, aby toto bolo menej pevne pri porode (doslova sa ti zmakcuju svalove vazby v lone). Ak by sa ti intenzita bolesti zhorsila, rozhodne zavolaj lekara.

sangre
14. feb 2017

Ahojte budem uplne za blbu ale mam kopec otazok kedze to zazivam prvy krat v zivote ...v sobotu sme mali nechraneny sex a na druhy den som hned pocitovala divne krce tlaky je to vobec mozne v podbrusku samozrejme pretrvavaju doteraz test samozrejme som.este nerobila je priskoro nespinim ani nic zatial len v hrdle pocitujem take divne zovretie jak keby som tam mala gucu tak by som chcela vedet ci to je normalne toto vsetko chce sa mi strasne plakat furt😢akoze fakt si pripadam ze si asi vsugeruvavam dajake stavy alebo co momentalne som v takom hysterickom strachu ze ak bude pozityvne ze co ma vsetko caka ci to vobec zvladnem.dakujem vsetkym za odpovede

lillian13
autor
14. feb 2017

bola som u doktorky a všetko je OK. 🙂 Mám si pár dní oddýchnuť a užívať magnézium. Ďakujem za rady kočky 🙂

lillian13
autor
14. feb 2017

@sangre aj keby si tehotná, tak skoro by si príznaky nemala 🙂 ani nejaké najmenšie . Zbytočne sa nestresuj, možno nie si vôbec tehotná a len zbytočne depkuješ. a v akej fáze cyklu si - pre určenie či by si mohla alebo nemohla byť tehotná?

delmondo
14. feb 2017

@sangre hlavne sa teraz upokoj, zamestnaj sa niečím, aby si sa zbytočne nedeptala. Nepoznám tvoju situáciu, ale dieťatko je dar a raz budeš pre to svoje najlepšou mamou. Tie bolesti môžu znamenať čokoľvek. Napríklad ovulaciu, ale to ti tu s istotou nikto nepovie. Ak sa o bábätko snažíte, tak je dobré si ju sledovať, poznať svoj cyklus. Veľa sa dozvies napríklad aj v skupine snazilky

bienennest
14. feb 2017

@sangre Ahoj, bolesti v podbrusku moze sposobit ovulacia. hned ako sa ovulacia skonci sa ti zvysi progesteron.. ten sposobuje velke mnozstvo roznych priznakov, od bolesti podbruska podobnych menstruacnym bolestiam az po zmeny nalad a pod. Vola sa to potom predmenstruacny syndrom. Ja som bola po skoro kazdej ovulke v poslednom pol roku na prasky z mojich navalov placu a tehotenstvo to nebolo. Je to smola, ze sa PMS velmi tazko rozlisuje od znakov skoreho tehotestva. takze skus si pockat do terminu a urobit test. Drzim palce nech to vyjde ako si prajes!

sangre
14. feb 2017

Dakujem zienky ste super no ako mi sa nebranime aj by sme chceli vlastne teraz to tak prvy krat ze skusime len uplne som zpanikarila ze preboha to co je hned na prvu supu uprimne partner by chcel viac ako ja ja mam vsebe taky strach ze co ma caka co to obnasa vzivote som nedrzala dieta v ruke nic ste super ze ste napisali moc si to vazim hned sa aj citim lepsie uz aj preglgam😅

sangre
14. feb 2017

@lillian13
Noo mam menstruacny kalendar podla neho by ovulacia mala prist 19.2. Cize dnes az mi zacinaju plodne dni a poslednu M som mala 2.-3.-4.2 tak ja fakt neviem citim sa jak diot fakt 😅🙏ale dakujem mozno fakt nic sa,diat nebude

sangre
14. feb 2017

@lillian13 preto som aj reagovala ze ty mas tie tlaky v 14tt tak ja ze musim sa s niekym poradit ci je vobec mozne hned po take daco citit ,ale aj predtym som take tlaky nepocitovala mozno som to nevnimala lebo som vedela ze nic sa nedeje zrazu som sa zacala asi moc pozorovat

lillian13
autor
14. feb 2017

@sangre ja som zistila asi az tyzden pred ocakavanou menstruaciou,ze sa nieco deje 🙂 a to ze sa obavas ci by si zvladla tehotenstvo resp. materstvo je normalne. My zeny to mame v tomto troska tazsie nez muzi,cely zivot s nami mavaju hormony. 🙂 a keby sa to aj podari na prvy sup 🙂 bud rada, vela zien by isto s Tebou menilo. Tak hlavu hore 😉

sangre
14. feb 2017

@lillian13 ved ja viem si to uvedomujem len zatial strach je vacsi predcta len je to zodpovednost na cely zivot a uplne ti to aj zmeni zivot tak to preto ten strach mi s drahym sme sami 11r.nikdy som to neriesila ze sa rozrastat zrazu ze bum 31r.na krku vsetci do vas idu ze jakto ze niesu deti dotoho drahy ze ci by sme daco neporiesili a clovek to tak nejak si.neuvedomuje ze sak jasne jasne zraziu bum stane sa a cista panika ked uz je zamiesene😅ze cobteraz mam.na to nemam pane boze budem.vedet co s dietatom.ked zaplace ked neviem co sa stane uz nebudeme sami vsetko to.narusi tu pohodlnost a tak takze asi som fakt dostala zachvat paniky 😨🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre