Bolesť prsníka týždeň pred pôrodom. Poradíte mi?

didi_dodka
14. jan 2016

Ahojte maminky. Mám týždeň pred pôrodom a v noci ma začal bolieť prsník. Bolesť je neznesiteľná tupá. Ten prsník som mala kedysi operovaný ale v mieste operácie ma prsník nebolí. Bolí ma v oblasti kostice ale kostice v posledných dňoch nenosím a mám pocit že sa mi tam tvorí veľká hrča v oblasti celého spodku prsníka pri kostici. Bojím sa aby som nedostala zápal alebo niečo a neviem čo mám robiť. Prosím o každú radu. Bola mi poradená masáž ale to mi nepomohlo skúsim ešte vínový obklad ale bojím sa aby som náhodou niečo nespôsobila a neprišla o mlieko. Poraďte mi prosím. Ďakujem za každú jednu odpoveď

melkina
14. jan 2016

Ahoj, presne toto som ja mala teraz, pri poslednej malej, ale 3 mesiace po pôrode. Lenže ja mam 10 rokov prsne implantaty, tak u mna to malo asi suvis s tym. Ja som na to brala Wobenzym.... a na sone bola tekutina v prsniku. Ale presne ako ty som to mala,,,, lekar nevedel prečo.... prekonala som chvilu predtym virozu alebo chripku, tak vraj to mohlo byť z toho.... 😒

kaata_
14. jan 2016

Ahoj, vyzera to na zapal prsnych zliaz - mastitidu, robi sa vacsinou az pri kojeni ale ja som ju chytila v nejakom 8mom mesiaci tehotenstva. Lekarka bola prekvapena, ze to este nevidela, aby mala zena mastitidu uz v tehotenstve. Mne na to dala antibiotika, ale skus si na to dat obklad z bieleho vina a kapustovy list na striedacku. Mala by si pocitit ulavu po nejakych 2 obkladoch. Pomaha pripadne aj co najteplejsia sprcha na bolave miesto a pri sprchovani si tu hrcu mierne masirovat. Mala by si pocitit ulavu po nejakych 2 obkladoch. Ak by sa to ale zhorsovalo, radsej sa ukaz lekarovi. Niekedy je zapal pre dietatko horsi ako antibiotika. Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre