Bolesť pod prsiami v 31. týždni

marcela_mate
28. apr 2014

Ahoj maminky a budúce maminky, zhruba od 4. mesiaca tehotenstva ma trápia bolesti pod prsiami tam, kde koncia rebra, teda na hranici rebier. Teraz som v 31. týždni a je to už miestami neznesiteľné. Mali ste to niektorá z vás? Čo vám pomáhalo od bolesti? Ďakujem za každú odpoveď a radu.

mijunik
28. apr 2014

@marcela_mate mňa bolievalo pri dcérke napravo pod prsníkom, moja mamina hneď "znalecky" skonštatovala, že to bude žlčník... 😀 Zrejme tak usúdila preto, lebo ona má žlčík vyoperovaný a predpokladá, že aj ja budem mať s ním problémy (neviem, prečo si to ale nemyslí o mojej sestre). No ja som usúdila, že to maternica tlačí na okolie, lebo ma to bolievalo až keď už som bola na materskej (takže až nejakých 6 týždňov pred pôrodom). Snažila som sa sedieť čo najviac vystretá, lebo ma to bolievalo len keď som sedela. Nebolelo ma to sústavne, možno len vtedy, ak bola malá "zle" naštelovaná. Pri synčekovi ma to nebolievalo vôbec. Neviem, či Tvoja bolesť je taká ako bola tá moja, bolo to veľmi nepríjemné, ale na Tvojom mieste by som to povedala lekárovi, či to predsa nemôže byť niečo s trávením. Ale ako hovorím - dieťatko sa mrví všelijako, takže Ti niekedy môže tlačiť pod prsiami. Želám Ti, aby Ti to prešlo. 🙂

marcela_mate
autor
29. apr 2014

Dakujem velmi pekne za odpoved. S lekarom som to konzultovala, skonstatoval, ze to mi maternica vytlaca vnutorne organy hore a to ma boli. Od bolesti si nemozem dat nic 🙂 Tak hadam uz len vydrzat dva mesiace a bude to :D

jasminae
6. máj 2014

@marcela_mate ahoj ja mam to iste vraj to je zle travenie neviem ani lezat na lavom boku mam to vzdy ked sa najem je to velka bolest

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre