Bolesť panvy v tehotenstve

25. jún 2023

Ahojte, od minulého týždňa má začala bolieť panva. Tak som šla ku svojej gynekologičke, keďže som nevládala ani chodiť. Som v 27tt.
Poslala ma na ortopedické vyšetrenie, no chcem sa opýtať či má niekto nejakú skúsenosť s tým vyšetrením ?
Ako to bude prebiehať?
Keďže mi doktor nemôže urobiť ani rentgen, ani nič pichnúť, či sa tam vôbec mám dostaviť ?
Keď nič nerobím je mi lepšie, ale mám 3r. Syna ktorému sa musím venovať.
Trosku mi bolesť ustúpila, ale bojím sa že sa mi to zas vráti.
Tak mám trochu obavy aby ma doktor nezrušil s tým, že na čo chodím keď mi je lepšie. Ale objednanie trvá dlho..
Ďakujem baby 🙂

nevenka
25. jún 2023

Neviem, mna vzdy vsetko bolelo a tusim, najhorsie to bolo v druhom trimestri, take tahanie, pichanie, napnutie brucha, pocit plnosti, ked preslo to, seklo ma do krizov, potom bedrovy klb a o tom, ako ma bolel cely podvozok, to ani nejdem rozpravat, po porode asi 4 mesiace este bolesti, a to pri kazdom tehotenstve, mam 4 deti. Ja to povazujem za normalne hentie stavy. Tak kym som sa vedela nejak postavit, rozhybat a behat okolo deti, tak som "neriesila". Doktorov som si este potom uzila...no ak to mas daku intenzivnu bolest, tak chod. Ale nic moc Ti asi nepovie, neporadi. Skor mozno fyzio, maser, co vie masirovat tehotne, by Ti skor pomohol.

lulu8491
25. jún 2023

Ahoj, z vlastnej skúsenosti (teraz riešim niečím podobného) skús vo svojom okolí nájsť niekoho, kto ti vie viazať , ako sa rebozo šatka (prípadne hocijaká iná bavlnená dlhá šatka) viaže na tehotenské bruško. Šatka spevní panvu a zároveň odľahčí bruško

tyrkysova_kobyla
25. jún 2023

Mna panva bolela polku tehotenstva, vobec som to neriesila, prislo mi to normalne, ved predsa telo sa chysta, plus neskor tlaci babatko hlavou do panvy, tak tie bolesti su pochopitelne

lulu8491
25. jún 2023

Prípadne si ešte nájdi nejakého fyzioterapeuta, ktorý vie pracovať s tehotnymi. Ukáže cviky, ktoré sú pre teba vhodné a môže zatejpovat bruško (opäť aby sa odľahčil chrbát a celkovo panva)

lulu8491
25. jún 2023

Napísala som to ako hotentot. Nájdi niekoho, kto ti vie ukázať, ako sa viaže rebozo šatka na tehotenské bruško

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre