Bolesť lonovej kosti v tehotenstve

5. aug 2021

Ahojte, chcem sa spytat, som momentalne 31+1 , ale lonova kost ma boli uz vyse 3 mesiace, ale tak ze z postele vstavam len s bolestou, pri pretacani v noci taktiez s bolestou, zvykla som si ale je to fakt velmi neprijemne a bolestive, lekarovi som na poradni co som mala raz za mesiac vzdy nejako to zabudla pripomenut, ved som si aj povedala zee sak sa roztahuje panva pripravuje na porod, ale takto skoro a trva to do teraz a este ma caka 9 tyzdnov.. no pekne si vytrpim.. tak chcem sa spytat ci to ma nejake dopady aj na priebeh porodu, ci to povedat hned na dalsej poradni atd. Povedzte vase skusenosti

ja_mama
5. aug 2021

Mna to tiez tak skoro bolelo, babo naliehalo uz riadne hlavickou dole - mala som aj kludovy rezim a brala magnezium, zaujimave bolo ze od nejakeho 37tt ma to boliet prestalo....a to som si tiez myslela ze ako budem ku koncu umierat od bolesti, neviem teda cim to bolo, ci sa mala trosku posunula alebo boli uz tie kosti/svaly/upony tak ponatahovane ze si zvykli ale aspon som si uzila posledny mesiac uplne bez bolesti 🙂

kkovacovak
5. aug 2021

A neskúsila si fyzio? Ja som začala chodiť v tehotenstve kvôli bolestiam ktoré som si myslela že súvisia s panvovým dnom a nakoniec som mala len poskracovaný nejaký malý vnútorný sval. Fyzioterapeutka mi ho ponaťahovala, dala ľahké cviky a bolesti sa zmiernili. Ak máš problém tak skús ísť na to takto. Možno je to nejaká banalita a pomôžu ti. Zvyknú robiť aj všeobecne pripravu panvy na pôrod. Uvoľňujú ju a aj to častokrát zmierni bolesti

luciar260
5. aug 2021

Aj ja som mala s tymto velke problemi, zacalo ma to boliet cca uz v 16 tt, som sa bala ako to vydrzim do konca, najviac to bolelo zospodu , a presne ako pises v noci pri pretacani tiez bolelo, ja som ani kolena nemohla spojit ked som lezala ma boku , vzdy som musela mat vankus alebo nieco medzi kolenami , tieto bolesti trvali cca vyse meciaca mozno dva, potom to odoznelo same od seba, niekedy som ledva chodila, dr skontrolovala sonom ci je panva ok , tak jej to spomen ked pojdes na kontrolu

nina296
5. aug 2021

Ahoj, ja som tehotná 30+3 a presne mám to iste. Najviac to boli keď si mám ísť vecer ľahnúť, dat sa do nejakej pózy je tazke a v noci keď sa chcem pretočiť z boku na bok tak trpim. Už sa neviem dočkať poradne,aby som sa na to spýtala doktorky🙂 naposledy mi ale povedala,ze mala je natlačená dole pri maternici,tak asi to bude tym.

adya
5. aug 2021

Ja mam uzke boky a lonova kost ma bolela snad od druheho trimestra presne ako to popisujes. Prestalo to par tyzdnov pred porodom, mala si uz asi vydobyla svoje miesto 😄Lekar mi opakovane povedal,ze to je bezne a treba vydrzat. Porod som mala rychly 🤩 na fyzioterapii po porode mi povedali,ze zeny s mojim typom postavy tieto problemy proste maju 🤷🏻‍♀️ akurat ma nastvalo,ze po porode mi uz ta sirsia panva ostala (logisch,je to kost..😄)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre