Bolesť krížov v 16. týždni

vicky510
12. dec 2014

Ahojte,som v 16.tt a neskutocne ma bolia krize. Casto sa neviem ani postavit,ci pretocit na posteli. Ja viem,ze to je normalne,len by som rada nejaku radu ako to zmiernit. Som na rizikovom,takze nejake velke cvicenie u mna pada. Aspon sa snazim byt vela na fit lopte,na uvolnenie a spevnenie,aj ked nejake velke cvicenie to nie je,kedze nechcem riskovat. Buduci tyzden mam poradnu,chcem to riesit s lekarom ale dovtedy chcem bolest nejak potlacit

zdena12345
12. dec 2014

aj mna boleli, ked som si nahodu lahla na chrbat nevedela som sa uz ani pretocit a niekto iny ma musel prekotulnut🙂
pomahalo mi cvicenie pilates pre tehotne- stiahnute z internetu cvici ho tam ceska. a cvicenie ludmily mojzisovej- ale cvicila som iba cviky na chrbat nie na brucho. tiez som bola na rizikovom...
ber Mg+B6- mne pomohli ale az infuzky
prijemna je tiez velmi jemna masaz
ale inak to viac menej pretrvavalo az do porodu a potom zas nez som si zvykla maleho zdvihat...

darina1952
12. dec 2014

@vicky510 no na tvojom mieste kašlem na termín poradne a idem k lekárke hneď a keď sa ti už nechce ísť ku ženskej tak určite choď aspoň ku všeobecnej lekárke. Aj počas tehu môžeš brať lieky na úľavu od bolesti a pod. Ja som mala veľké bolesti počas tehu v krížovej oblasti a nakoniec to neboli kríže ale mala som obličkovú koliku! a poradil mi jeden fakt super urológ ako sa z toho dostať.
Lekárka by ťa mala poriadne vyšetriť a prípadne poslať na neurológiu na ďalšie posúdenie tvojich bolestí. Takže to určite nepodceňuj a neodkladaj návštevu lekára 🙂

vicky510
autor
15. dec 2014

Dakujem za rady,oblicky to nie su,tu bolest poznam a boli ma kusok nizsie ako pri oblickach. Dneska som bola u obvodacky,dala mi papier na rehabilitacne,nech chodim na masaze,aby sa mi ulavilo. Aaaale... pani rehabilitacna lekarka ma odbila,ze ona nema na mna cas,nech sa objednam na koniec januara!!! Tak som ju uprosila,ze si aj zaplatim za prednostne,ale ze uz nevladzem cakat. A ked ma vypocula,tak mi len povedala,ze ona nezoberie za mna zodpovednost,ak by sa nieco stalo. Normalne ma nasrala,ze kto mi uz ma pomoct,ak nie rehabilitacna lekarka,vsak ona musi vediet,kde moze a kde nie zatlacit.Tak sa len vyhovarala,ze nech si dam na to nejake lieky a pretrpim do konca. To aj ja viem byt taka lekarka jak ona. Vraj nech doma cvicim. Tak som si aspon opytala cviky,ze by mi ich ukazali,aby som nejako neriskovala. Tak vraj ona za mna nebude brat zodpovednost,co ak mi ublizia???? Pochopite to? Co je toto za zdravotnictvo. Chcem skusit este inu lekarku,ale idu vianoce tak to je komplikovane. V stredu mam poradnu,tak snad tam mi nieco poradi,ale liekom by som sa rada vyhla,tych beriem viac ako sa mi paci. Ale uz mam toho vazne dost!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre