Bolesť hrudného koša v 8. týždni

feketka
25. júl 2022

Ahojte, odkedy som tehotná, tak ma fyzicky pobolieval žalúdok, teda aspoň som si to myslela. Dnes sa mi ta bolesť úplne zmenila. Začalo to najprv nepohodou spodných kostí hrudného koša, ale cez deň sa mi to nejak zvrtlo na bolesť pomaly celej strednej kosti hrudného koša, pichanie a bodanie, ktoré vystreluje až do chrbta + mám nepohodu pri hlbokom dýchaní, akoby som sa nevedela dostatočne nadýchnuť. Najhoršie to je keď chodím alebo sedím, najlepšie to je keď ležím. Čítala som, že to môže byť aj rozťahovanie kvôli zväčšujúcej sa maternici, ale príde mi to strašne skoro. Veď som len v polke 8. týždňa a takéto prejavy bývajú až v 2.,3. trimestri, nie?
Napadlo mi ešte aj to, že môžem mať úplne oslabené svaly na chrbte, lebo už mesiac ležím doma s hematómom a preto ma to začalo celé takto bolieť. Lenže teraz ani cvičiť nemôžem kvôli hematómu, takže si neviem pomôcť... Nemáte niekto s týmto skúsenosti?
Viem si nejako uľaviť? Lebo začína to byť fest nepríjemné :/

cherry_cherry
25. júl 2022

Urcite to diskutuj s lekarom. Ale kedze vela lezis, tak to moze byt od chrbtice. Mozes mat nerv pricvaknuty, vtedy vystreluje ostra bolest, aj pod rebra, aj do hrudnej kosti. Ale urcite by to mal vidiet lekar.
Do suvisu so zvacsujucou sa maternicou by som to nedavala.

nikpa
25. júl 2022

@feketka maternica sa rozťahuje od začiatku tehotenstva ale neboli z toho hrudný kôš. To čo popisujes, zo svojich tehu nepoznám ale tak nemusí všetko s tým súvisieť. Možno to máš z niečoho úplne iného. Mňa veľmi bolieval chrbat počas druhého tehotenstva a mala som aj hematóm a normálne som chodila cvičiť k fyzioterapeutovi, skús sa informovať aj ty. Ak si nájdeš dobrého, vie čo si môže v tvojom stave s tebou dovoliť robiť. Alebo teda k obvodnej, keď to nebude prechádzať, snáď bude múdrejšia ako my tu 🙂

feketka
autor
25. júl 2022

@cherry_cherry @nikpa Dakujem. Zial obvodna aj gynekologicka maju teraz dovolenku, takze sa nemam ani s kym poradit. na pohotovost s tym zatial nechcem ist. Rozmyslala som nad tou fyzioterapeutkou, pred otehotnenim som k jednej chodila, ale ten hematom ma zastavil. Uz som dvakrat z neho krvacala a momentalne by som nemala robit nic len lezat. Cakam kym zmizne, aby som sa mohla objednat, ale ak tato bolest nepolavi, tak sa jej opytam ci mi nevie s tym poradit... Ale najskor si myslim, ze su to tie oslabene svaly na chrbtici z toho lezania :/

feketka
autor
25. júl 2022

jaj, zabudla som dodat, ze mam dost zlu skoliozu, takze to moze byt prejav aj toho :/

taktotedanie
25. júl 2022

Maternica sa roztahuje ale v takom tyzdni a taketo potiaze tym to urcite nebude
Je to kombinacia skolioza lezanie atd len vydrzat, kvoli hematomu by som radsej lezala ako sa trepala za dakou fyzioterapeutkou, nie ste za 12tt neriskujte
Len vydrzat

feketka
autor
26. júl 2022

@taktotedanie asi ano, pred fyzioterapiou mam zatial respekt pokial ten hematom tam je. Musim skonzultovat s mojou gyndou, skoda, ze prave teraz je prec, ale nic sa neda robit :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre