Bolesť hrdla v tehotenstve

gabci1011
29. aug 2020

Ahojte. Som v 19tt. Pred 4 dňami som bola u obvodnej že má boli hrdlo. Tá mi hneď oznámila že mám hnisavú angínu a treba mi atb. Tak dom si povedala ok. Aspoň sa rýchlejšie vyliečim a bude to menej nebezpečne pre moje dieťa. Ide však o to, že už mám za sebou 9 tabletku ktorú zeriem každých 8 hodín a hrdlo má boli stále.... Bojím sa že to môže uškodiť môjmu dieťaťu jednak tá bolesť hrdla a jednak lieky ktoré očividne beriem úplne zbytočne. Nevzala mi žiaden výter z hrdla ani nič. Baby prosím mám pocit že moje mandle už si asi neplnia funkciu pretože ako dieťa som bolesť hrdla mala často.... však do myslím že počas tehu mi nikto mandle vyberať nebude. Čo s nimi robiť aby som neublížila dieťatku o jedno sme už prišli hneď na zaciatku tehu a toto by som prísť nechcela.

malebiele
29. aug 2020

@gabci1011 skus si kupit tabletky septilen, su vhodne pre tehotne, mne velmi pomohli na bolesť hrdla

adrianapupava
29. aug 2020

@malebiele pomáhajú no momentálne nedostupné vraj sa už nevyrábajú 🤦‍♀️ akurát včera som chcela kúpiť

dzejsik
29. aug 2020

@gabci1011 na hnisavu anginu ako doplnkova liecba mi pomohla tato rada od doktorky - uvarit 2 dcl salvie a do vlazneho rozmiesat 1PL medu a 1 PL octu ... kloktat 3-5 krat denne ... je to hnus ale osozny 😁 a pomedzi to prestrekovat jox

PS ak si v detstve jedla vela antibiotika ta zial niektore uz u teba nemusia zaberat

gabci1011
autor
29. aug 2020

@dzejsik no ten penicilín som veľa jedla

gabci1011
autor
29. aug 2020

@dzejsik šalvia je v tehotenstve vraj zakázaná

palomka
29. aug 2020

@gabci1011 salviu nie, skôr repikovy čaj. Mne veľmi pomohol po vybratí krcnych mandlí. Je dobrý na zápal a nevysusuje ako harmanček 😉 a poprípade sprej do hrdla aloe vera. Kloktat s Tantum verde

adrianapupava
29. aug 2020

@gabci1011 áno šalviu radšej nie ale dajú ti nejaké pastilky v lekárni keď si budeš pýtať.. Mne čosi dali ako náhradu.. Aj keď ten septilen zaberal super

luciana157
29. aug 2020

@gabci1011 ahoj,hlavne žiadny stres. Na hnisavú angínu netreba vyter,to doktorka videla. Mne prešla až po využívaní 5 dňových atb a ešte 2 dni skriabalo hrdlo. Tamtum verde vyplachovat,to super pomôže.

ckatka
29. aug 2020

Zozen si oreganovy a tymianovy olej. Odporúčam z Doterry. Jednu kvapku do medu 3x denne. Ja odkedy som tehotná na všetko používam tieto bylinkové oleje aj pre dieťa a sme veľmi rýchlo fit keď na nás niečo lezie.

dzejsik
29. aug 2020

@gabci1011 kloktať sa môže, len piť by sa nemala 🙂

evkakozickova
29. aug 2020

@gabci1011 mne strašne pomáhajú anticol cukríky čierne.

nevenka
19. sep 2020

@adrianapupava veru, na jar som ich mala, pomohli a teraz znova to iste a preslo mi to do kasla hrozneho, lebo Septilen nie je...🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre