Bolesť hrdla, dráždivý kašeľ a nádcha v 1. trimestri

matiska15
18. júl 2022

PROSIM. Som v 11 tyzdni. Prechladnuta. Naozaj príšerne ma boli hrdlo, este aj sucho kaslem, cim to boli ovela viac. K tomu nadcha.
Ziadne sladne pastilky, ziadne slane roztoky so nosa nepomahaju.
Pri prvom tehotenstve som brala septilen ale ten nevyrabaju. Mimo tehotenstva dam strepfen a jox, nasivin a za chvilu je to fuc.
Je tu par diskusii ale rada ziadna.
NAOZAJ neexistuje aspon nejaky domaci sposob zmierienia tej prisernej bolesti ??
Dakujem moc.

Au tu

nika11103
18. júl 2022

Nasivin pre deti trebárs … ale ja na tvojom mieste ak sa naozaj necitis dobre a píšeš že chvíľočku si používala a bolo to preč tak by som skúsila aj ten strepfen či to ďalšie čo spomínaš . Podľa mna bábätku viac uškodí keď budeš dlho chorá ako keď si dáš párkrát sprej do nosa . Žiadny liek pomaly nie je určený pre tehotné ženy . Držím palce nech to rýchlo prejde . Ja som si v prvom trimestri dala normálne nasivin a nezanechalo to žiadne následky ☺️

e1i
18. júl 2022

@nika11103 sama od seba strepfen urcite nie. V 1 a 2.trimestri len po konzultacii s dr. V 3.vobec

thereisabear
18. júl 2022

@matiska15 toto som mala aj ja v prvom trimestri. Volala som lekárke a že nemôžem nič 🤦‍♀️ Že mám si veľa zvlhcovat hrdlo a cmulat aj obyčajne cukríky a veľa piť. Môžeš aj Stopkasel alebo Nekasli sirupy. Aj kalciovy sirup som si trochu dávala.

anicka176
18. júl 2022

@matiska15 mne pomohlo kloktať Vincentku 3x denne a preplachovať ňou aj nos alebo morskou vodou... Obsahuje jód- nie ak ste naň alergická, alebo sa poradiť s lekárom aby ste si bola istá. Najlepšie začať keď už cítite, že niečo na vás lezie... Minule som objavila v lekárni aj Hydropastilky, nie je to síce Septilen, ale pomohli aby sa hrdlo nevysušilo a toľko nedráždilo. Skoré uzdravenie prajem

taktotedanie
18. júl 2022

Detsky nasivin, stop kasel sirup, paralen

riskoh
18. júl 2022

Mne pomahal vyplach hrdla aj nosa slanou vodou,na hrdlo zabaly,Mullerove pastilky,na nepriechodnost kvapky do nosa- stop nadcha a na kašeľ stodal sirup alebo stopkasel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre