Bolesť hrdla a kašeľ v 25. týždni

sofii35
7. apr 2022

Prosím vás poraďte mi prosím, som tehotná 25tt a mám bolesť v hrdle kašel slabý, a chcem sa spýtať či môžem Solmucol 90 syrup na kašeľ? Ďakujem

vikes
7. apr 2022

@sofii35 Môžete kloktať slanú vodu resp. vincentku, môžete si dať zábal na hrdlo, vyrobiť doma cibuľový sirup. Tu o tom píšu https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/solmucol-v-tehotenstve/

dadka128
7. apr 2022

@sofii35 co tak sa spýtať doktora alebo si prečítať oribalovy leták? Aj tak v tehu by sa nemalo nič zanedbať takže smer lekár.

riskoh
7. apr 2022

Ja som si v tehu davala septilen a vyplachivala som slanou vodou,na kasel stodal alebo stop kasel

zuzanka.zuzu
7. apr 2022

keby som mala prísť o hlas tak si v tehotenstve nedám nič okrem čaju

verka15
7. apr 2022

@zuzanka.zuzu presne tak. Ja som sa teraz s bolesťou hrdla a nádchou trápila skoro 2 týždne, pretože som okrem výplachov slanou vodou, cibuľového sirupu a zvýšeného príjmu vitamínov, ovocia a zeleniny nedala do seba radšej nič iné. Ale radšej dlhšie zotavovanie ako ohroziť malého.

nikdenikto
8. apr 2022

@sofii35 mne dal lekár na covid v 27tt tablety na cmulanie Doritricin tiež ma trápilo najmä hrdlo. Inak aj kalciovy sirup je fajn

sona_98
8. apr 2022

@sofii35 ja som pouzivala sirup stopkasel a aj pastilky a pomohlo, to mi lekarnicka poradila ked som tehotna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre