Bolesť hlavy v tehotenstve

nina296
28. máj 2024

Ahojte, som v 13 týždni. Mám nevoľnosti, ktoré viem,že raz prejdú, ale najhoršie je,že raz do týždňa ma bolí hlava, ale neznesiteľne, nezabera mokrý uterák, tma, vetranie, mastičky, ani veľa vody piť. Jednoducho si musim dať vždy 1-2 paraleny. Ani to nejako nezaberá, ale trochu utlmí. Moja otázka je, či ste si s tým v tehotenstve tiež neprešli a bábo bolo v poriadku? Či nemôže uškodiť kazdy tyzden paralen?😒

slavka1988
28. máj 2024

@nina296 tehotné ženy často boli hlava aspoň to mi povedal môj gynekolog mna tak 2-3 x do týždňa ,síce nevraciam ale vkuse ma boli žalúdok a mám strašne veľa slín v ústach a horké v ústach aj to take nepríjemne veci a na tu hlavu niekedy vydržím tým že si ľahnem a podari sa mi zaspať ,inokedy si dám tabletku .

saxana000
28. máj 2024

Ani rovnako som trpela migrenami 7 mesiacov na paralene.s rozummom samozrejme..mala je zdrava

nina296
autor
28. máj 2024

@slavka1988
@saxana000 ďakujem, snáď to neublizi. Ešte mame aj male dieta, pri ktorom musim fungovať, tak je to tazke

evcagabi
28. máj 2024

Ja som mavala niekolkodnove migreny, ktore som len pretrpela v posteli, lebo paralen nepomohol tak mi prislo uplne zbytocne si ho dat. Gynekologicka mi odporucila len magnezium a navstevu neurologa. Vieme, ake su cakacie doby 😅 skor porodim ako bol termin 😅😅 tak som to riesila s tym magneziom a mne to naozaj pomohlo. Najlepsie urobis, ked to prekonzultujes so svojim lekarom. Inak mna presli az v 5mesiaci 🥲 teraz pride tak raz za mesiac a to nejak prevzdycham v posteli

gubka2023
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
28. máj 2024

Pravdaze bude babo v poriadku, preto je paralen asi jediny liek, ktory mozes bezpecne uzivat 🤷🏻‍♀️ ja som do 32tt pracovala denne-nocne 12tky v porodnici, hlava ma bolela takmer denne, paralenu som pojedla tolko ako nikdy predtym 🙉 neprekracovat davkovanie a vsetko bude ok, 1-2 ibalginy denne raz za tyzden urcite neuskodia

slavka1988
28. máj 2024

@nina296 my o tom hovor ja mám doma dve jeden je už pubertiak takze jedno o ktorému sa treba venovať ale vkuse by som spala

nina296
autor
28. máj 2024

@slavka1988 takze sa chapeme, snáď to prejde. Aj hlava ta boli?

nina296
autor
28. máj 2024

@anavixy Dakujem za podporu. To je už niekedy taka migréna, že proste musim si dat silnejšiu. Keď som bola s prvým tehotna dalo sa ležať cely den, no teraz to nejde. A prečo tak strasne neodporúčajú Ibalgin, ibuprofén,mig atd?

nina296
autor
28. máj 2024

@gubka2023 aj ja, ale keď som ešte dieta nemala. Teraz to už pri malom dieťati bez lieku nejde😢

nina296
autor
28. máj 2024

@evcagabi Dakujem, magnezium ma tiež napadlo . A aké si mala prosím?

cookie29
28. máj 2024

Hormony => migreny, ja som mala pocit, ze mam hlavu vo zveraku. Drzim palce. Kavu pijes?

@nina296 Ibuprofen nie su lentilky, ale celkom slusne svinstvo :(

Rovnako ako všetky nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ibuprofén užívaný počas tehotenstva vystavuje nenarodené dieťa spontánnym potratom, malformáciám, vážnemu poškodeniu srdca a obličiek a nebezpečenstvám počas tehotenstva (krvácanie, trombóza matky atď.).

Ak si pamatam, tak riziko potratu je 2.5krat vyssie atd

nina296
autor
28. máj 2024

@cookie29 nepijem, ako som otehotnela som prestala pit, lebo mi nechuti keď mám nevoľnosti

anavixy
28. máj 2024

@nina296 lebo tieto okrem ineho zvysuju riziko krvacania (nemozu resp. nemali by ho uzivat ani ludia co uzivaju lieky na riedenie krvi- warfarin napr.)
Magnezium si kup kvalitne, napr. znacku verra

cookie29
28. máj 2024

@nina296 niekedy slaba kava moze pomoct, najma ak mavas nizsi tlak. Ja som zvykla jedno slabsie preso rano a ked som nevypila, boli tie bolesti horsie

24natalia11
28. máj 2024

@nina296 keď som bola v 11tt tak ma cely týždeň bolela hlava. Znicohi nič to prišlo a aj odislo...vydrzala som to ale bez liekov. Sú to hormóny proste...teraz som v 13tt a zatiaľ sa to opäť neprejavilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre