Bolesť chrbátu v tehotenstve. Ako sa jej zbaviť?

dzejny22
18. júl 2011

Žienky, máte niektorá skúsenosti s bolesťou chrbátu v lopatkovej oblasti??? Mňa už tretí deň hrozne bolí chrbát pri pravej lopatke, nepomáha ani rozmasírovanie ani teplá sprcha...už neviem čo s tým mám robiť ☹

lulupopo
18. júl 2011

tak to som ja zazivala v tehotenstve velmi casto tento stav a dost som z toho salela....ale radsej to povedz doktorovi....ja som bola cela bolava, cele tehu....a raz to bol chrbta, inokedy nohy, panvove dno a pod....nakoniec som skoncila aj na rizikovom, mala som preeklampsiu, takze ta bolest chrbta moze mat rozne priciny, nemusi znamenat nic, len to , ze telo sa pripravuje na porod a je zatazene, ale moze znamenat aj nejaky vaznejsi zdravotny problem, kt. moze ovplyvnit potom celkovy priebeh tehu

dzejny22
autor
18. júl 2011

@lulupopo normálne si ma vyľakala 😒 Ja som na rizikovom, pred rokom som potratila a teraz sa hrozne bojím, aby sa málemu niečo nestalo, tak ani neviem či si to môžem skúsiť niečim natrieť, alebo radšej nie??? Ty si skúšala niečo???

mirka00
18. júl 2011

@dzejny22 ahoj.a aká to je bolest?nie je náhodou taká tupá a je presne v okolí lopatky?lebo mna toto bolí už asi mesiac ak nie viac,ale ja mám bolest akú som opísala.ked sedím,chodím,,,je to také dost bolestivé niekedy neviem ako si mám sadnut.

lulupopo
18. júl 2011

no tak ty si taky pripad ako ja, jeden potrat, potom rizikove a cela v strese...nenatierala som nicim

lulupopo
18. júl 2011

@mirka00 presne ja som to mala, ked som hlavne sedela a chodila...ale mne dr, povedal, ze je to citujem"tazky zahul na chrbticu" a niekedy sa to moze aj takto prejavit su aj na to nejake lieky, ale tie som nemohla brat lebo som mala vysoky tlak

dzejny22
autor
18. júl 2011

@mirka00 ahoj, áno je to taká tupá bolesť...a áno je v okolí lopatky, presnejšie z vnútrnej strany a pod lopatkou :o( Mňa to tiež bolí keď chodím a hlavne keď sedím. Aj ti niečo na to pomáha??? Či ešte si nič neskúšala???

mirka00
18. júl 2011

@lulupopo no ja to mám dole nižšie pod lopatkou ale možno je to tam len sa mi to zdá,že to je dole.ja som bola nedávno v nemocke na pár dní a nič mi nezistili.robili mi aj sono obličiek.neviem čo to je.

mirka00
18. júl 2011

@dzejny22 neskúšala som nič.doktor mi hovoril,že to je rastúcou maternicou ale mne už to pripadá ako keby na všetko mali len túto odpoved 😠

dzejny22
autor
18. júl 2011

@mirka00 uff...dúfam,že to prejde...lebo neviem či vydržím takého bolesti ešte 4 mesiace ☹

mirka00
18. júl 2011

@dzejny22 no ja to mám skoro každý den,ale nie celý den.niekedy si ani neuvedomím,že ma to nebolí.ale ešte sa na to opýtam mojej dr.na poradni.potom ti dám vediet .ty ideš kedy?že by si mi potom dala vediet ty 🙂

dzejny22
autor
18. júl 2011

@mirka00 ja to mám už tretí deň v kuse.. ☹ Idem 2.augusta do BA na ultrazvuk tak sa opýtam tam, lebo poradňu mám až 11. augusta...ale spýtam sa napíšem ti potom čo mi povedali 🙂

mamabiba
18. júl 2011

@dzejny22 babuľky kľud a bez stresu. ja som v 38tt a bolí ma už naozaj všetko. Chrbát, kĺby, kosti...proste všetko.Môže to byť tým že si zle spala a predsa len aj pár kíl máme na vyše a to chrbticu veľmi zaťažuje. Ak ti lekár povie, že je všetko OK a je to iba tým, že si tehotná, skús chodiť aj sedieť vystretá. ja mám skoliózu chrbtice, takže viem čo je to za bolesť. pokiaľ sa dá, sedím iba na pol zadku a bruško dopredu, ramená do zadu a takto aspoň pár minút byť...napr ke´d sedíš pri PC, nohy rovno dole, nie prekrížené alebo pod sebou alebo vyložené...hovorím o sede. Poprípade si nájdi na nete cvičenia na chrbticu, výborná je fit lopta, alebo tehotenský pás, čo ti tiež vlastne podchytí bruško a nieje taká záťaž na chrbticu.

mirka00
18. júl 2011

@dzejny22 tak ja ti dám vediet skor dobre?ja idem teraz v juli.
@mamabiba presne to bude ten problém.pekne si to napísala a to je aj moj prípad.ja mám 13kg nadváhu už ☹ a som od začiatku na pn a presne málo pohybu,pc...a teraz som sa narovnala ako toto píšem 🙂

dzejny22
autor
18. júl 2011

@mamabiba ďakujem za rady....určite vyskúšam 🙂 Ja som zatiaľ moc nepribrala, tak nemyslím, že je to tým (doteraz som pribrala 4 kg)

dzejny22
autor
18. júl 2011

@mirka00 dobre, budem čakať 🙂

mamabiba
18. júl 2011

@mirka00 ja som pribrala 18kg, takže poriadna záťaž. a tým, že si tak dlho na PN, treba sa trošku rozhýbať...teda ak ti to zdravotný stav dovolí. Neviem, od kedy sa dá u Vás chodiť na cvičenie pre tehulky, ale je to fajn vec. opýtaj sa ale pre istotu svojho lekára, či je to pre teba vhodné vzhľadom na to, že si PN. Aj na nete toho veľa nájdeš. A neboj ono to po pár rokoch prejde. pretože síce porodíme, ale potom nosenie bábatka, učenie chodiť at´d atď. Po pôrode cca tak za 2-3mesiace odporúčam masáže chrbta. Nijak to laktácii neuškodí, babatko bez teba tú chvíľku s manželom vydržia a ty si extrémne oddýchneš...vlastná skúsenosť...už teraz sa na to teším 😉

mirka00
18. júl 2011

@mamabiba ale pohyb možem mat to áno.ked nie je priatel v práci tak sme stále niekde von,potom ma síce trošku bolí bruško ale dám si magnezko a je to.tak mi to poradila dr.že si ho mám sama pridávat ako uznám za vhodné.božinku ty to už budeš mat za chvílku za sebou 🙂 budem držat palce

mamabiba
19. júl 2011

@mirka00 ďakujem ďakujem, už sa neviem dočkať. Pripadám si už ako vorvaň na suchu 😀 😀 😀 . neviem sa už ani poriadne hýbať. Neboj aj tebe to ubehne hrooozne rýchlo

majuska01234
7. sep 2016

Mna to boli uz treti den a cim silnejsie to je.na jednej strane ledva spim a ani poriadne nadychnut sa nemozem

evelina0918279
9. nov 2021

Ahojte baby ja mám už viac ako týždeň bolesti. Najprv to bola chrbtica no dosiahlo to sedaci sval ledva chodím už my nepomáha ani tepla sprcha najhoršie na tom je že sa my až podlamuje noha a v noci nemôžem ani spávať kvôli tým neskutočnym krčom ktoré dostávam. Volala som lekarke ťa my nejako ani telefón nedvíha. K tomu som začala spinit a bolesti hlavy mám dosť silné už neviem čo robiť.
Svokra vravi ze to je kvôli tomu že sa my rozťahuje panva.. No mne sa to nejak nezdá.🙄 zistili my vroden trombozu a vysoké ryziko pre FGR tak možno s tym nieco súvisí alebo???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre