Bolesť ako pri menštruácii v 33. týždni tehotenstva

kikaaa579
10. nov 2022

Ahojte mamičky. Kedže som prvorodička, tak sa tak nevyznám do vecí ohľadom tehotenstva preto sa obraciam na Vás. Som v 33 tyždni a dnes je to tretí deň čo mám bolesti ako pri MS a bolí ma pravý bok, tieto nemám stále že nonstop tri dni tak 4-5 krát do dňa. Pred dvoma dňami som bola na kontorole všetko bolo v poriadku a doktorke som o tom nepovedala, kedže to bolo len prvý deň a všetci mi vraveli, že je to normálne, len dnes je to už tretí deň, tak sa radšej pýtam či je to v pohode mať tei dni "ms bolesti" vopred akujem za vaše odpovede.

katulka027
10. nov 2022

@kikaaa579 ja by som sla bud opat k doktorke,alebo na pohotovost. Urcite nie si prva ani posledna,keby islo o plany poplach. Pre svoj klud by som osobne isla.

7lenka11
10. nov 2022

ja som mala 3dňové menštruačné bolesti v 27tt, išla som na pohotovosť, lebo sme akurát odchádzali na víkend preč a nechcela som čakať na termín u svojho gynekológa do ďalšieho týždňa.. tam mi povedali, že sú to sťahy maternice, pichli mi progesterón na uvoľnenie.. ešte pár hodín som mala problémy, no potom sa mi úplne uľavilo 🙂

titla
10. nov 2022

@kikaaa579 Tak zalezi od intenzity bolesti, velka bolest je zla, moze signalizovat problem. Ale ak su to akoby ms bolesti je to normalne. Roztahuje sa Ti maternica, rovnako su namahane slachy a upony v oblasti podbruska ako sa musia roztiahnut a urobit miesto plodu.

kikaaa579
autor
10. nov 2022

@titla
@7lenka11
@katulka027 Ďakujem za vaše odpovede.😊 volala som sestričke povedala, že si mám dať vložku a ak by bola mokrá a voňala ako sladka voda, tak že mám isť na pohotovosť lebo, že to môže byť plodová voda. Ale keď som bola u dr tak bolo všetko v poriadku len v piatom mesiaci mi dala tabletky na udržanie plodu lebo že malý sa pýtal von.

zuzi0911
10. nov 2022

Ak už bol problém ze ti hrozil predčasný pôrod tak určite chod na pohotovosť...ak sa to rozbieha nech sa to esre zastaví....

ankare
10. nov 2022

@kikaaa579 chod sa dať skontrolovať preistotu. Môže sa Ti rozbiehat pôrod. Držím palce!

majamat
10. nov 2022

ja som mala pred piorodom najskor take slabsie kontrakcie. boli to bolesti ako pri ms.
takze to mozu byt aj poslickovia. no je to tazko rozoznat,c i sa neico rozbieha,a lebo nie.

ak silneju, su pravidelne, intervals a skracuje, tu je vysoke riziko, ze sa neico deje. treba radsej ist.

a tusim existuje aj nieco, asi roztok, ktory ti potvrdi, ci je to plodova voda,a lebo nie. len enviem,c i to dostat bezne v lekarni.

123lina
11. nov 2022

@kikaaa579 ahoj ,tak ako si dopadla? Bola si s tým niekde?🙂

kikaaa579
autor
11. nov 2022

@123lina ahoj, bola som u mojej gynekológičky, našťastie je všetko ok.😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre