Bojím sa, že budem mať mimomaternicové tehotenstvo

janett0908
29. jún 2021

Dobrý babi meškám 15 dní robila som si test vyšiel pozitívny bolo som u gyn a nemohol vidieť plod povedal že keď sa v krvi zisty že som tehotná že budem mať mimoternice no zistilo sa že som tehotná budúci týždeň mám ísť na kontrolu nekrvacam a mamám žiadne bolesti bojím sa že budem mať mimoternice

anjelicek26
29. jún 2021

@janett0908 pozri klud, aj keby je mimo maternice, riziko je az od 8.tt ze by to mohlo prasknut a to budes davno na kontrole a to uz babo uvidite tak ako tak, budes presne vediet, co sa deje. Ked ti meska 15 dni, neznamena, ze je tehotenstvo 6.tyzden, ale ovulacia sa mohla kludne posunut...ja som zo synom otehotnela 2 dni pred terminom menstruacie, proste cele to bolo ten mesiac posunute, aj som mala pozitivny test po 2 tyzdnoch meskania "tak akurat"... tehotenstvo bolo uplne normalne. Takze tak, davaj si na seba pozor a nestresuj moc, dufam, ze budes na sone pozitivne prekvapena. Aj tie sona - niektori maju stare rachotiny ako s doby komunizmu...

miky25117
29. jún 2021

@janett0908 a nevies aku hodnotu hcg si mala v krvi?

kattky
29. jún 2021

@janett0908 ja ked som bola na kontrolu, tak tiez nic nevidel na sono iba zvacsenu sliznicu. Vypisal mi aj papier ak by som dostala silne bolesti, tak aby som hned isla do nemocnice. A ak nic,tak o 10 dni som mala dojst opat ma sono. Do nemocnice som dosla tak ci tak, lebo som 2 dni spinila. A tam uz pekne na sono bolo vidno dokonca aj srdiecko. Vzaly mi aj krv na hcg.

veronikaa006
29. jún 2021

@anjelicek26 nie je pravda že riziko prasknutia je od 8 tt. Mne praskol v 6tt.

veronikaa006
29. jún 2021

@janett0908 a nevieš kedy si mala ovuláciu? Či nebola posunutá? Ak by si mala bolestí alebo krvácanie utekaj na pohotovosť. Ale možno fakt len bola posunutá ovulácia. Držím palce. Viem to čakanie je hrozne ☹️

anjelicek26
29. jún 2021

@veronikaa006 tak velkostne je to ten 8.tyzden, mozno aj trochu neskor (priemer vajecnika je okolo 2cm a vtedy babo s vackom presiahne tu velkost), ale to su vsetko odhady preto sa chodi na kontroly a sona uz skor... o prasknuti v siestom tyzdni som este veru nepocula, to muselo byt vlemi zvlastne usadene. Mne lekar prizvukoval, ze mame cas ho najst a mal pravdu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre