Blikanie pred očami

kakali10
19. okt 2018

Ahojteee 👋 mavali ste niektora blikanie pred ocami v tehotenstve ? Mne sa to dnes stalo druhy krat, prvy krat pred asi dvomi tyzdnami. Najprv zistim ze na nieco zle vidim, ako ked sa pozrete do slnka a potom sa vam rozmazava ked chcete pozret napr na cas no a o chvilu mi zacne blikat pred ocami, lahla som si , nachvilu zavrela oci a je to lepsie. Len som trochu vystrasena lebo samozrejme som si to musela zadat do googlu ci nieco take nenajdem a vraj blikanie v ociach je v tehotenstve nebezpecne .. mna porazi asi 🙈 mate s tym niektora skusenost?

petulkahu
19. okt 2018

@kakali10 Ahoj, ja som to mala ako jeden z priznakov migreny. Mala som to aj v tehotenstve.Boli ta potom hlava? V kazdom pripade bol spustacom stres( ked som isla na PN uz som to nemala). Pomahalo mi na to potieranie spankov Alpou a vela tekutin a klud. Ale asi by som sa (pre istotu) na to opytala na poradni. Drzim palec

kakali10
autor
19. okt 2018

@petulkahu ja som to teda nikdy nezazila, migrena je pre mna velka neznama, teda doteraz bola (ak je to ono). Ano boli ma hlava, sice len troska ale citim. Prisla na mna aj unava, tak si skusim troska pospat. Snad to nebude nic vazne , dokimu idem az 26teho tak uvidime co bude dovtedy , dakujeeem

petulkahu
19. okt 2018

@kakali10 skus tu alpu... kedze od belesti nic nemozes resp. by si nemala a toto fakt pomaha🙂

amadora
19. okt 2018

@kakali10 aura pred migrénou

kakali10
autor
19. okt 2018

Snad nie preeklampsia ..

janulka2811
19. okt 2018

Nemas zapal oci ?Boli ta hlava?

janci05
19. okt 2018

Aj mne to zacalo asi v utorok, ked som dostala menzes. Doteraz nikdy nic, ale citala som, ze moze byt spustacom ocnej migreny a migreny ako takej. Len take zablesky v lavom oku a ako keby som sa divala cez hmlu a bolest ocneho pozadia. Som sa vystrasila, doteraz som nic take nezazila.

julovka2013
19. okt 2018

@kakali10 ja som to mala minulý víkend,síce nie som tehotná,ale pomohlo mi veľa sa napiť a pospať si v úplnej tme.ja to pripisujem únave,lebo za ten týždeň som strašne zle spávala v noci

jasminet
19. okt 2018

mozes mat aj nizky tlak, vtedy to mavam, aj pred migrenou.

katrin21
19. okt 2018

Js som to mala pri preemklapsii. Z vysokeho tlaku.. a to uz to bolo vazne vtedy, nakoniec musela ist mala von 34tt

natalia2285
19. okt 2018

Ja zas niekedy vidím hviezdicky ako sa hýbu dookola :D alebo zatmenie, ze cez den vidim par sekúnd tmu :D

ejanjelik
19. okt 2018

Aj mne sa to podiba na migrenu. Ja som si davala sumive magnezium, lahnut do tmy a ticha

kakali10
autor
28. okt 2018

Babulky pytala som sa na to lekara , povedal ze preeklamspia v 11tt urcite nie , vraj je to normalny stav, tehulkam rapluje tlak, doslova lieta hore dole a z toho je toto blikanie , len si treba radsej sadnut ked to zacne, hoci aj na ulici , sestricka sa z toho v tehotenstve zosypala rovno pred obchodom 🙂

angieska
28. okt 2018

@kakali10 ja som to na konci tehotenstva mala kazdy den, trvalo to cca 15 minut a preslo... Teraz s a to obcas objavi, vacsinou, ked som uz velmi unavena a v strese. Obcas ma boli hlava, ale vacsinou nie. Nejako som to neriesila, na neurologii som spomenula, vraj len aura pred migrenou, s tym sa nic nerobi...

dolynkag
23. apr 2019

@kakali10 mám to tiež, už asi 4-5 krát v tehu.... keďže prešiel nejaký čas, vieš mi povedať, či už ťa to prešlo? už je bábo na svete?

dolynkag
23. apr 2019

@katrin21 potom to prešlo po pôrode?

katrin21
23. apr 2019

@dolynkag bol to vysoky tlak, varovny priznak...ano preslo, ale netreba cakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre