Biochemické tehotenstvo - ako ste to mali vy?

31. júl 2020

Ahoj, dokedy sa môže jednať, alebo byť tehotenstvo biochemické. Chcem vedieť do akého TT sa takéto tehotenstvo "udrží", "prejaví", "ukončí" alebo ako to nazvať. Neviem či som sa vyjadrila zrozumiteľne 🙈 Prípadne kedy ako ste to mali vy?

Ďakujem.

bambulienka25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
31. júl 2020

Biochemické tehotenstvo v podstate znamená, že oplodneny zárodok sa neusadi ani v maternici, a od plaví sa s menštruáciou. Ta môže trochu meškať, keď zena netestuje, ani na to nemusi prísť. Jednoducho jej "pár dní mešká". Alebo keď otestuje, ciarka bude slabá, nebude silniet.Neberie sa to ako potrat, keďže oplodnene vajíčko sa ani neusadi, ani obvykle nestihne sa vobec gravidita potvrdiť u lekára.Veľa oplodnenych zárodkov takto "skončí" bez toho, aby vôbec žena o tom vedela

autor
31. júl 2020

@jaskolka ďakujem, viem, čo znamená biochenické tehotenstvo, len som sa nikde nedočítala cca dokedy sa takéto tehotenstvo "ukončí"

jaskolka
31. júl 2020

Do príchodu menštruácie 🙂🙂ta pri biochemickom príde vždy...

s_a
31. júl 2020

Tak najväčšie riziko potratu je do konca prvého trimestra..

ildiko36
31. júl 2020

Ja som to mala daake 2dni pred 6tyzdnom sa to ukončilo s krvacaním😔testy som mala pozitivné aj z krvy sa to potvrdilo len na sono nič nebolo vydno.o tyzden hcg klesol na 14 , lekar mi zavolal že bohu žial bioch.teh.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre