Biela hrčka pod predkožkou trojročného chlapca

brunetka231
24. okt 2017

Ahojte baby.Netusim ci uz tato tema je ale rozhodla som sa napisat a prist si po radu.Moj 3rocny syn ma pod predkozkou na spodnej pravej strane pipika bielu hrcku.No vyzera to ako lozisko...nechapem ako sa tam tak rychlo dostalo.Predlozka mu nejde este uplne stiahnut.Ale ako nam bolo povedane ani nemame nasilu len ked to ide.Tak kazdy den v sprche robime kuki a pekne umyjeme natiahneme ako sa da.Ziadny uraz ani zapal nemal.Nerozumiem tomu.Asi dva dni sa mi stazoval,ze ho stipe pipik ked cika.Dali sme brusnicovy cajik vyplachli sme repikom a dali framikoin.Cika pekne.Pipik nema cerveny ani napuchnuty.Navtevu urologa odkladam s obavy nasilneho pretiahnutia.Dost sme si vytrpeli s operaciou vajicka:(Moze to byt smegma?Alebo hnis?To mi pride ako menej pravdepodobne.Ako mu to mam uvolnit alebo sa lekarovi nevyhnem?

vedvieskto
24. okt 2017

@brunetka231 násilné pretiahnutie? Vyjdeš z ordinácie, malý zaplače a ešte ten deň zabudne

lenkaam_1
24. okt 2017

Neodkladaj nic....tu na mk ti neporadia...utekaj ty pekne k doktorovi

lulula1990
24. okt 2017

@brunetka231 podla mna to moze byt smegma. Treba mu to umyvat a pomalicky stahovat. Keby to bol hnis bolo by to aj zacervenale a bolestive. Urolog to pravdepodobne pretiahne nasilu. @vedvieskto este ten den zabudne ? Poznam pripady kedy deti po tomto zakroku 2 tyzdne cikali do vody a nezabudli este poriadne dlho.

vedvieskto
25. okt 2017

@lulula1990 ja poznám prípady keď niekto havaroval na aute, teraz nebudem šoférovať?

marcelatje
25. okt 2017

@vedvieskto to co je za prirovnanie? Nasilne pretiahnutie moze z dlhodobeho hladiska sposobit komplikacie aj keby dieta na to hned zabudlo (co je skor ojedinele)
Dospelym muzom zakroky robi v anasteze ale detom budeme predkozku trhat nasilu?

lenkaam_1
25. okt 2017

@marcelatje tym chcela asi povedat ze tvrdenie v zmysle neojdem so synom ku doktorovi lebo nechcem aby mal traumu je povedzme nie celkom sikovne riesenieved ako by sme dopadli keby nechodime k zubarovi ten tiez boli...a riesit xhorobu DIETATA na MK detto. To potom naco studuju lekari xy rokov keby to bolo tak jednoduche urcit dg zo4 riadkov?

marcelatje
25. okt 2017

@lenkaam_1 suhlasim ze najlepsie je navstivit lekara.
No bagatelizovanie nasilneho pretiahnutia a brat ho ako normu nie je v poriadku. Najma ak tu denne citas staznosti dospelych zien na bolestive vysetrenie, odber krvi ci sposob zistenia diagnozy, ale trhat malym chlapcom predkozku je ok 🙈

lulula1990
25. okt 2017

@vedvieskto super priklad 😕 Ja len tolko ze napisat ze zabudne ako vyjde z cakarne, ked u vacsiny deti to prebieha uplne inak, minimalne ich to stipe pri kazdom cikani. Viem o com hovorim, som zdravotna sestra 😉

lenkaam_1
25. okt 2017

@marcelatje celkovo tomu nerozumiem kazdy den miluom otazok mam co to asi moze byt moj syn/dcera ma to to a to...lreboha berem decko a letim k doktorovi ved to nie je loteria....
A naozaj ko spominas tie argumenty : nechcem ho stresovat,tam a tam ho nedostanem,je to neprijemne naposledy tam plakala....😨🙄
To je argument teda 👎

lenkaam_1
25. okt 2017

@lulula1990 prpsim ta ak ma syn 3 roky mozno nie "hned ako vyjde z ambulancie" al po par tyzdnoch nebude ani vediet z niekde bol...

lulula1990
25. okt 2017

@lenkaam_1 urcite nie hned ako vyjde z cakarne. To ze po par tyzdnoch si uz ani nespomenie je myslim logicke.

marcelatje
25. okt 2017

@lenkaam_1 ja ten stres matiek z toho ze dieta bude plakat chapem, ale skutocne treba pochopit ze lekari sa v prvom rade snazia pomoct I ked to moze boliet (odber krvi napriklad) to je ale aj na rodicovi aby dieta pripravil najlepsie ako sa da. I ked je pravda ze niektore deti placu napriek vsetkej snahe. Neuznavam strasenie stylom ak neurobis toto pojdes do nemocnice/lekar ti da injekciu/budu ti vrtat zub.... by som tych ludi vyplieskala 🙈

brunetka231
autor
25. okt 2017

Dakujem vam baby za rady.Velmi si ich vazim.Urcite sa psychicky pripravujem na urologa:(viem,ze to bude nutne.Nikdy by som svojho syna neohrozila.Bola to len otazka s obavy a strachu,ktory ma asi kazda mama🙂Cakam na termin na urologa.Len som chcela nazory mamiciek,ktore uz mali tuto skusenost.Dakujem aj leenkam1 aj ked trosku jedovate komenty ale v skratke mas pravdu;)potlacit a nebat sa.Urcite ak to nutne nebude pretahovat nedam ak to bude nutne v narkoze.

izabela333
25. okt 2017

aj moj syn to ma na oboch stranach, u nas je to nahromadeny maz, ktory tam ma lebo sa mu predkozka neda pretiahnut. bola som s tym u dr... nic vazne to nie je, ked predkozka zide dole, tam maz vyjde von.

brunetka231
autor
25. okt 2017

Och dakujem🙂Ani nevies ako si mi zdvihla naladu;)Obavam sa toho ako cert kriza.Presne ani nam nejde uplne dole.Vsimla som si to cez vikend.Akoby pupenec s bielim loziskom.Velke ako fazulka.Zhrozila som sa.Nechcem mu tam kafrat predsa je to citlive a hlavne podla mojho nazoru ani zrele este na pretiahnutie.Nazory sa lisia ci medzi mamickami alebo lekarmi.Nam nasa urologicka doktorka Dobrikova s B.bOdporuca nenasilne pomali.Do puberty ma cas.A nasa decka ma uz v 3rokoch posuvala na urologiu.Lenze nasa najlepsia naozaj super mila a starostliva urologicka,zakazala.Vysetrila a nevidela dovod.

sonulka8
25. okt 2017

@vedvieskto no teda..fuuuu...8 rocny synovec sa z toho nedokaze spamatat po 3rokoch... to je teda nazor 👎

izabela333
25. okt 2017

@brunetka231 ja kes som to zbadala tiez som sa strasne zlakla ale uspokojilo ma trosku to, ze je to pohyblive...rano som hned isla k dr. a ani nas nikde neposielala. ze je to maz, ktory vyjde sam.

kalendarik
25. okt 2017

@brunetka231 ahoj, mňa ten biely maz pri staršom synovi tiež poriadne vyľakal, pediatrička povedala, že to pomaly samé pôjde von a aj tak bolo, už si to presne nepamätám, ale jemu sa dala pekne preťahovať predkožka, takže sa to asi aj tým posúvalo rýchlejšie von. Mladšiemu synovi som to objavila cca rok dozadu, bude mať v decembri tri roky, predkožku nesilíme, tiež sme boli u Dobríkovej, a až cca dva týždne dozadu mu to tiež samé vyšlo von - takže tento mladší to tam mal oveľa dlhšie, raz mal pipík zapálený, ale sama doktorka povedala, že to s tým nemá súvis, močila som v repíku a natrela Framykoinom a bolo po zápale. Ak máš strach, radšej choď, ale ja som už pri tomto mladšom bola kľudná, vedela som už o čo ide. Neboj nič.

brunetka231
autor
25. okt 2017

Ani neviete baby aka som stastna.Tolko energie ste mi dali🙂Kalendarik dakujem aj tebe veeeelmi pekne.Uistila si ma v tom,ze to nebude nic🙂Asi som o 10 kilo lahsia;)Ja som so zaciatku nechcela ist ale moja mamina ze nech to aspon vidi doktor.Mame po znamosti urologa tak skocim k nemu len kuk.Ak bude treba zakrok co nebude treba urcite Dobrikova.Ale urcite ste ma uklidnili🙂

vedvieskto
25. okt 2017

@sonulka8 mám synovca, jemu sa stalo toto sa nerovná, že každému sa to stane, deti kopírujú správanie rodičov, keď príde za ním otec a povie, že aj on to mal,bolelo to, ale vydržal, tak to dieťa vydrží, deti vydržia neskutočné veci, čo by dospelí nerozdýchali a problémy sú často zveličené, lebo matka sa bojí viac ako syn

marcelatje
25. okt 2017

@vedvieskto niektore veci jednoducho bolia bez ohladu na to co sa rodic boji alebo nie

brunetka231
autor
25. okt 2017

Ano bolia ale ty ako rodic si tu na to aby si urobila vsetko preto aby to dieta nemuselo podstupit.Vyskusat vsetko urobit vsetko co je v tvojich silach na to aby si sa aspon pokusila o napravu ked uz nevies ovplyvnit danu situaciu.Osobne poznam v okoli vela rodicov,ktorym bolo povedane len jedno a to najdrastickejsie riesenie.A pritom stacilo zdvihnut telefon a informovat sa o tom viac u ineho odbornika.A ja som svetli priklad.Ci uz starsieho syna alebo mladsieho.Tak isto odber krvi boliet nemusi.Mam osobnu skusenost tu o mojej doktorky a b.b.na hematologii.Tu sa sparala 5minut a nevedela a vrieskala po nas.A tam len krutili hlavou.Zariadila som sa tak,ze ked som zazila so synom zbytocnu traumu vybavila som hematku tu a je klud.Rovnako aj zubar.Ked mas dobreho zubara ako ja a moja rodina nemusi to boliet.Ja som maka bolestivy stav.A bojim sa zubarky a cuduj sa svete staci novodoby nazor lekara,ze zakrok neboli a prezila som.A dodnes prezivam v klude.Neznasam reci,ze musi boliet.Mozno za komacov....a to mozem pisat do rana dalsie priklady.

kalendarik
25. okt 2017

@brunetka231 ešte ma napadlo, že pipík ho mohol štípať aj preto, že ste možno pri preťahovaní v sprche urobili nejakú mikro trhlinku. Ono to ani nemusí byť vidieť, ale predsa je ten pipík citlivý😉

brunetka231
autor
25. okt 2017

Ano presne🙂On si ho par dni pred tym natahoval hadam cely den.A potom ze ho stipe.Aj mal trlinku a krvavu.Ta potom presla.Davali sme framikoin.On zvykne tam necitlivo nasucho a potom ho boli.

sashabb
25. okt 2017

@brunetka231 tuna je velmi dobrý článok
https://www.modrykonik.sk/blog/hajanka/article/nepriatelia-obriezky-a-nasilneho-pretiahnutia-p/

... a k tomu že dieťa si to nebude pamätať ... poviem iba jedno. Idete sa za svoje deti biť, aj by ste za ne zomreli, no takéto niečo ako strhnutie pri plnom vedomí urobíte šmahom ruky.
Trošku si o tom naštudujte a až potom hovorte do eteru 😖

slamka555
25. okt 2017

@brunetka231 Ahoj asi 2-3 mesiace dozadu sa nam syncek, vtedy este nie 3rocny, zacal stazovat ze ho skrabka pipik.. prvy den som si z toho nejak hlavu nerobila, no ked to vravel uz aj na druhy..uzsme boli v pozore :/ potom vravel ze mu kvapka .A ked cikal ( vtedy este doplienky ) kukam a naozaj mu to neslo prudom iba kvapkal moc a silil sa pritom. Valili sme stym k detskemu a odtial rovno k urologovi :( ten nam velmi na vyber nedal ( vraj sa mu tam tiez nahromadilo to biele a ma to zapalene ) Dalej radsej ani nepisem co nasledovalo :/.. A neverim ze dieta zaplace a je pokoj..nemohol sa riadne vycikat asi 3 dni ,vzdy pritom plakal hrozne .. ani kupat sa nam nechcel .. ani macat v repuky.hrozilo ze skoncime na cievkovani :( Len tak tak sme sa tomu vyhli . A myslim si, ze nato nezabudol dodnes .. Nezelam toto naozaj nikomu :( .

brunetka231
autor
25. okt 2017

Nastastie my to az taketo nemame
Jeho stipalo to natrhnutie.Nestazuje si.Ani opuch nic nemame.Zatial.Dufam nebude potrebne stahovanie.Nam ide stiahnut predkozka skoro do polovice.Ale mrzi ma,ze nieco tak krute musia deti prezivat:(presne tomuto sa chcem vyhnut aj keby som mala sama lekara zmasakrovat.A ak uz by to bolo nutne co dufam nebude tak urcite narkoza.Tu si vydupem aj keby co bolo.Ak nepovolia riesim sukromnu kliniku a zaplatim.Presne toto nechcem synovi dopustit:(prajem vam nech ste zdravucky a nech zabudne cim skot chuda male:(

brunetka231
autor
25. okt 2017

Sashabb prezne moja rec!!!!tiez si myslim,ze je to barbarske.A ak je to nevyhnutne tak urcite v narkoze!!!!!!!!!!!!

ukulela
25. okt 2017

maly mal taketo mazove bodky od mai prvej som mala paniku a utekala do poradne a tam ma doktorka ukludnila hned ... nesprtat sa v tom, vyjde same ... inac dnes sme boli na 3rpreventivke, predkozka len do polky sa stahuje, no v pohode. opat ziadna panika...

sashabb
25. okt 2017

@brunetka231 bohužiaľ Dr. neviem z akého dôvodu nepovedia všetky možné postupy. Väčšinou stačí krém či už slezový alebo kortikoidy ktoré väčšinou pomôžu. Ano niekto si povie kortikoidy svinstvo-male dieťa-zla volba, ALE tak malé množstvo čo sa použije nijako dieťaťu neuškodí.
A tzv. smegma ktorú si vela ludí zamieňa za hnis 🙄 sama napomáha k odliepaniu predkožky.

Neviem prečo si mamičky neuvedomujú, že násilným stiahnutím sa urobia natrhnutia, mikro-trhlinky a nikto nezaručí, že sa to dieťaťu opäť neprilepí a nebude musieť toto absolvovať opäť.
Potom nasleduje už iba obriezka 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre