Bez viditeľného plodu v 6. týždni

alica7600
21. jún 2024

Ahojte baby, viem, že táto téma tu padla už veľakrát ale chcem sa spýtať na vašu skúsenosť. Žijem v zahraničí a pred dvoma tyzdnami som zistila ze som tehotna. Objednala som sa ku doktorke,ktorá mi hneď urobila sono. Podľa testu HCG by malo už dávno byť vidno embryo. Avšak na sone bolo vidno len gestacny vak. Priznaky ako v tehotenstve,bez bolesti alebo krvácania. Doktorka mi povedala aby som počkala ešte 5 dní a ak nič tak kyretáž. Mate niektorá prosím podobnú skúsenosť?

butterflyeffect
21. jún 2024

@alica7600 hrozny pristup lekarky…ved to je este skoro, mne v 6tt (nepamatam presne ale asi to bolo 5tt+4) bolo vidno len gestacny a az tyzden na to plod a srdiecko-to bolo 6+2tt, je tu plno zien ked sa plod a srdiecko ukazalo az v 8tt. Urcite by som s kyretom pockala ved v takom skorom stadiu este aj keby slo o tehotenstvo bez plodu sa zvykne samo spustit krvacanie… mne ked pri prvom v 7 tt nenasla ani gestacny, tak ma nechali tyzden cakat ci sa nespusti krvacanie a az potom kyretaz
Ake si mala HCG?

kiki68
21. jún 2024

Z mna 2 tyzdne aspon a potom kontrola. Neviem kde tak skoro tahaju na kyret.

jaass
21. jún 2024

@alica7600 dosť debilna lekárka. Odkaž jej. 6tt je ozaj skoro. Ešte počkaj minimálne 2 tyzdne🙂

sejbipi
21. jún 2024

Minimálne 2 týždne ešte počkaj, nenechaj sa odbiť. Cca 5tt+niečo u mňa tiež ešte nebolo vidieť ani jedno bábo. Možno prebehla ovulácia neskôr

daom
21. jún 2024

@alica7600 u mňa tiež podobne, 5+3 pohotovosť, kvôli špineniu, po sone mi doktorka oznámila, že plod tam nie je. Odporúča kyret (este bola taka "mila", ze ked si zajtra date spravit krvne testy, v stredu mate vysledky a v piatok vam to spravime). Vytlacila fotku, vak bol naozaj podla tejto fotky prazdny. Na druhý deň som išla svojmu gynekológovi a ten sa nestačil čudovať, lebo embryo tam bolo...u mňa to dopadlo dobre. Držím palce, nech sa fazuľka ukáže ✊️

alica7600
autor
22. jún 2024

@butterflyeffect neviem prečo mi takto hneď navrhli kytetaz keďže som bez nejakých bolesti alebo iných príznakov. Hcg som mala naposledy 36600 pred dvoma dnami.🙈

alica7600
autor
22. jún 2024

@butterflyeffect mne prišlo divne ze mi hneď proste povedala ze to je na kyretaz bez toho aby mi povedala aké sú možnosti. Proste nedala mi ani ze šancu. Čakám do utorka a rozmýšľam nad zmenou lekára

butterflyeffect
22. jún 2024

@alica7600 no podla hcg by uz ozaj malo byt nieco vidiet, ale urcite by som sa s kyretom neponahlala ak je gestacny vak v maternici.. ak by to aj dobre nedopadlo stale je cas na to, a radsej nech si si ista ze ozaj nic. Drzim ale prsty nech sa drobec ukaze

bubik6x
23. jún 2024

@alica7600 ahoj, kamoška mala podobnú skúsenosť, ale namiesto kyretaze jej dala potratove tabletky, našťastie s tým kamoška počkala, objednala sa k inej lekárke a dnes má krásne skoro 3 ročné dievčatko, ináč u mňa plod bol viditeľný v 8. týždni a nikto ma nikde neposielal

daom
1. júl 2024

@alica7600 ahoj, ako si dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre