Bartholiniho žľaza a pôrod

barnica
1. máj 2015

Ahojte babenky súrne potrebujem radu. Som v 32týždni tehotenstva a objavil sa mi zápal bartoliniho žľazy,hrča veľkosti slepačieho vajca mi zachádza až do vnútra vulvy a je jednostranný na ľavej strane. Lekár mi to bez anestézy vyčistil tak že mi pichol injekciu a snažil sa vytiahnuť tekutinu z vnútra. Predpísal mi antibiotiká zinatt 500 bolesť neskutočná a neviem sedieť, stáť, zohnúť sa už tretí deň a v noci je to taký masaker že skoro vôbec nespím. Chcem sa opýtať báb ktoré to mali či s tým rodili normálne lebo ja reálne uvažujem nad tým že pôjdem rodiť cisárskym rezom. Mám túto možnosť? Lekár poslal tekutinu z abscesu na rozbor a našli sa tam patogénne látky a dokonca rakovinotvorné bunky. Som z toho zdesená a neviem či by to pri normálnom pôrode neuškodilo bábatku čo ak to pri pôrode praskne?Nechcem v žiadnom prípade ohroziť bábo. Je to môj druhý pôrod. Nemáte nejaké rady. Tie antibiotiká nezaberajú keďže bolesti mám stále a aj opuch je rovnaký. Ten absces je veľký a vadia mi nohavičky nemôžem ani nohavice legíny nič... Je niečo čo vám pomohlo lebo vraj sa to dá operovať ale v celkovej anestéze a to sa bojím aby nemalo vplyv na bábo. Ďakujem za každú radu ohľadne typu pôrodu,liečby a všetkého.

miriem
1. máj 2015

Uff, no drzim palce! Toto je podla mna taky problem, s ktorym ti poradi a pomoze fakt len lekar. Pripadne skus ist do poradne k tvojmu porodnikovi aj s vysledkami rozboru a oni nech rozhodnu ci je nutny cisarsky...

barnica
autor
1. máj 2015

Chystám sa k Böhnerovi čo je v PP primár gynekológie s tým že idem na vstupné vyšetrenia ale až v stredu. Dovtedy sa asi budem driapať po stene 😢

trgypadl
1. máj 2015

@barnica kedy sa Ti objavil ten zapal???ono to treba narezat,dat dren nech ta tekutina vyteka odtial...ako dlho mas atb???presny popis nalezu?

trgypadl
1. máj 2015

@barnica ak su bolesti stale velke,tak smer pohotovost nech Ti to poriadne vycistia znovu

zuzik307
1. máj 2015

@barnica tak ako pise @trgypadl, treba to narezat, vypustit a vycistit...je to zakrok na 10 minut, robi sa v kratkodobej celkovej anesteze, ktora babatko neohrozi...skor by som sa bala toho zapalu 😒

barnica
autor
1. máj 2015

Mám to už týždeň teda od 31tt najprv povedal lekár že to budeme len sledovať a nebolelo to lenže do cca 3-4 dní to opuchlo na veľkosť slepačieho vajca a neskutočná bolesť šla som k nemu prepichol to ihlou a vysal z toho krv a hnis do striekačky časť toho potom poslal na rozbor mikrobiologický. Odporúčal mi sedavé kúpele v dubovej kôre čo robím ale nie v sede ale skôr poloľahu nad lavórom a predpísal zinatt500 antibiotiká. Beriem ich teraz tretí deň a bolesť stále rovnaká a síce po zákroku som sa cítila lepšie ale teraz opäť to má veľkosť vajca a bolí to ako fras. Volala som si o výsledky z macrobiológie a povedal mi len toľko že sú zlé lebo tam je prítomný patogén a rakovinotvorné bunky. Sú tam prítomné stafylokoky a ecoli baktérie. Takže mi odporúčal sa objednať u primára v nemocnici kde budem rodiť což je Popradská. Dá mi sprievodný lístok a idem do príjmovej ambulancie ale až v stredu...

trgypadl
1. máj 2015

@barnica vysat strikackou to nestaci...on vysal len cast a dalsia cast tam ostala...treba to znovu narezat,pises o rakovinotvornych bunkach???pises,ze tam bol nalez stafylokoka a e.coli,cosu bakterie.byt na Tvojom mieste necakam a idem znovu.

barnica
autor
1. máj 2015

Veď ma stým dobre vystresoval ale primár mi tvrdil že potrebujem sprievodný lístok k nemu od svojho gynekológa. Ja by som šla na pohotovosť ajhneď ale je otázne či mi to tam len tiež zase tou ihlou nevytiahnu. Či mi to zoperujú... Pred operáciou treba predoperačné vyšetrenia a neviem či to urobia😞

trgypadl
1. máj 2015

@barnica bartolinka sa robi v lokalnej anesteze,cize sup na pohotovost,lebo to bude lem horsie

barnica
autor
1. máj 2015

Ideme som zvedavá ako dopadneme

trgypadl
1. máj 2015

@barnica drzim palce,treba to zapalove lozisko vycistit znovu,a uz si 32 t ,tak kludne mozes nieco aj od bolesti.ozvi sa ako si dopadla

barnica
autor
1. máj 2015

kokso baby tak sme doma.... Len mi dali Aulin tablety a vraj do stredy sa to má ešte vyformovať lebo je to vraj ešte hlboko pod kožou. Vyšetrenie otrasné bez citu normálne som si porevala keď mi to doktor stláčal a všeliako naťahoval, manžel radšej šiel von. Pozerali mi to aj so sonom to sa dalo zmaknúť sestrička bola zlatá celý čas ma držala za ruku. Tak sa už neviem. V stredu si vraj mám dohodnúť a že by mi to operačne vybrali tak ale aspoň som tam bola.

trgypadl
1. máj 2015

@barnica ach jeje,to co sa im do toho nechce ist???sa tam mal spravit maly rez,a dat drenik....asi robota navyse,operacne Ti to mozu vybrat,celu zlazu,ked tam nebude zapal

barnica
autor
1. máj 2015

ja som zvedavá,nechápem prečo to nezrobili len si to prezreli prehmatali a sestrička mi vravela že si mám kúpiť octanovú masť že tá stiahne trošku opuch a je chladivá tak by to malo uľaviť od bolesti urobila som si obklada a ten chlad je vážne skvelý. Mám pocit že tá sestrička mi pomohla viac ako lekár. A som zvedavá čo povie primár v stredu

trgypadl
1. máj 2015

@barnica tak to som zvedava aj ja,lebo ked sa to urobi poriadne,tak do tyzdna si mohla mat pokoj.kazdopadne nech Ti je co najskorlepsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre