Baktéria v 36. týždni a Macmiror

smejkuskaa
22. júl 2024

Ahojte, som už 35+2 a v posledných výsledkoch mi vyšla nejaka baktéria ( neviem presne aká ) a dr. mi predpísala Macmiror. Moja otázka je ako som mohla dostať nejakú baktériu keď som sa nikde nebola ani kúpať ani nič. Ďakujem

lulinka002
22. júl 2024

@smejkuskaa klude stačí klude aj zo spodného pradla

smejkuskaa
autor
22. júl 2024

@lulinka002 rozmýšľam nad všeličím , ale vždy periem na 60tke a nikdy som žiadny taký problém nemala 🙂

tinalia
22. júl 2024

V tehotenstve vplyvom hormonov sa mozu u zeny vyskytnut aj mykozy a ine tazkosti, nemusela si to nikde dostat

really8
22. júl 2024

@smejkuskaa to je jedno. Ja som ho dostala po chorobe co som brala atb. A tiez som paty nevytiahla.

smejkuskaa
autor
22. júl 2024

@tinalia jasne, len doteraz všetko v pohode , ani som nevedela že som tehotná okrem brucha čo rastie a opuchnutych nôh. Čím viac sa blížime ku koncu tak stále dačo 🙂

ajsha123
22. júl 2024

@smejkuskaa nebola si úplne nikde okrem bytu? Vždy pred wc si si umyla ruky? Si predstav, že si vo výťahu, prídeš domov, na wc, utries sa a potom umyjes ruky... A už môžeš mať infekciu. Alebo taká ikea, obchodné centrum, reštaurácia.... Málo kto si pred použitím wc vydrhne ruky ... To je len príklad, ako sa vieš dostať o infekcii 🙂

smejkuskaa
autor
22. júl 2024

@ajsha123 máš pravdu ,, nezamýšľal som sa nad tým takto 🙂 ale to asi preto lebo naozaj nikdy som nemala take problémy a toto sú pre mňa úplne nové a prvý krát záležitosti a o to viac sa bojím keďže som tehotná aby sa niečo maličkej nestalo 🥺

smejkuskaa
autor
22. júl 2024

@ajsha123 ešte by má zaujímalo ako zistím že či to pomohlo ? Lebo reálne nemám žiadne ťažkosti. 🙂

ajsha123
22. júl 2024

@smejkuskaa väčšinou sa v tomto období tehotenstva robí kontrolný ster, či matka náhodou nemá streptokoka - aby keď bude bábätko prechádzať pôrodnymi cestami, aby sa nenainfikovalo streptokokom... Ak je pozitívny streptokok zo steru, tak sa to píše do teh.knizky a musíš ísť k pôrodu tak, aby Ti stihli dať atb do žily tesne pred pôrodom, minimálne 2h pred, ideálne dlhšie (4).
V Tvojom prípade neviem, čo našli, keďže dr uznal za vhodné dať Macmiror. Ten som užívala aj ja, a pomohol vtedy, ak som ho užívala poctivo, celé balenie a podľa popisu na letáku. Nemusíš sa ho báť, akurát je to obmedzujúce. A lepšie preliečiť, ako mať pred/po pôrode baktérie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre