Bábätko v 28. týždni tlačí na obličky

greta2017
8. dec 2020

Ahojte. Som v 28tt a zistili mi bielkovinu v moci. Kedze vsetko ostatne je OK doktorka mi to vysvetlila tak ze mi babo tlaci na moje oblicky a zjednodusene povedane to je pricina preco nepracuju ako by mali a vylucuju viac bielkovin do mocu. Nasadili mi antibiotika. Ale tie mi zas dobabrali floru v intimnych miestach...mam aj probiotika ale zatial sa to nezlepsuje. Obavam sa ze co bude ak sa vysledky z mocu nezlepsia. To akoze do konca tehu budem brat ATB? Ved babo bude uz len rast cize asi logicky aj viac tlacit na organy🤔
Nemali ste podobnu skusenost? Ako sa to u vas riesilo? Popripade co pomohlo? Dakujem

leni1977
8. dec 2020

Ja som to mala tak, posledné dva mesiace som bola takmer vkuse na antibiotikách, ešte aj na pôrodnej sále som mala infúziu pretože aj vtedy som mala zápal močového mechúra, mne nepracovala ľavá oblička.

najk
8. dec 2020

@greta2017 aj tlak mas ok?

punka24
8. dec 2020

@greta2017 no mne sa malý v 5 mesiaci uvelebil v brušku tak, že mi priľahol močovod a nasledoval zápal obličky, teploty a nakoniec som skončila v nemocnoci... Po týždni ale všetko ustalo, kontrola u urológa a potom už bezproblémovo ďalej... Neboj sa... Ono sa bude mrviť, posunie sa trošku inak, trošku inde... Len sa riaď radami lekára, oddychuj a pi veľa tekutín...

greta2017
autor
8. dec 2020

@najk tlak mam uplne v poriadku. Celkovo nemam absolutne ziadne problemy. Ani bolest ani nic. Citim sa uplne v poriadku.

greta2017
autor
8. dec 2020

@leni1977 uf. A to ta poslali na nefro? Ci vsetko len cez gynekologa sa riesilo?

leni1977
9. dec 2020

@greta2017 Aj som si kvôli tomu poležala v nemocnici a každý týždeň som musela chodiť až do pôrodu do nemocnice na urológiu, cievkovanie, sono obličiek, nonstop antibiotiká, ja som mala aj krv v moči prvýkrát, odchod z nemocnice po pôrode mi musela schváliť po pôrode gynekológia, pediatria a aj urológia.

mariska1989
9. dec 2020

Môže sa stať že sa to ešte úpravy predsa tam ma ešte dosť miesta ešte sa uloží ináč tak až je všetko ok

greta2017
autor
9. dec 2020

@leni1977 No ty vole....🙄 tak to som sa nepotesila. Ja nemam krv v moci. Nemam ziadne problemy tak dufam ze to tak ostane. A nebudem musiet ist do nemocky boze...

@mariska1989 To teda duuuufam ze sa inak ulozi len logika mi bohužiaľ vravi ze bude este rásť a tym padom mat menej miesta a viac tlacit na organy😒...no uvidime

mariska1989
9. dec 2020

@greta2017 ono fakt ma len blbý polohu a tým tlačí aj kamarátka mala takto a keď sa jej mala otočila tak sa všetko napravilo a bolo kľud to mala tiež kolo 30 týždňa .takže treba dúfať a prihovára sa až sa tam uloží ako má ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre