Bábätko je o 4 týždne menšie

domcavesel
22. aug 2024

Ahojte, som 33+1 ale bábätko je o 4 týždne menšie, placenta aj prietoky sú v poriadku, plodovej vody je tiež dosť. Budú to sledovať a uvidia čo nebude dôvod na predčasný pôrod.
Baby, máte niektorá s tým skúsenosti ? Ako to dopadlo ?

vevebono
22. aug 2024

Ja som toto zažívala ale 15 rokov dozadu. Tiež nezodpovedal danému tt. Rodila som zo 42 týždňa, posledný možný deň, a narodil sa úplne ok 3550 a 51 cm. Takže ťažko povedať, ja som to pripisovala tomu, že tá technika nebola ešte nejak vyšperkovaná

lucia13022023
22. aug 2024

Aj môj malý bol menší, doktorka sa vyjadrila ze sa uvidí, či bude vôbec priberať. Pribral, aj keď pomalšie, narodil sa 41+5 z váhou 3300g. Neviek koľko by vážil, keby sa narodí 38tt napr.

melany_y
22. aug 2024

Ahoj mala som ten istý problem, cca 3,4 týždne meškalo, málo malú váhu ale ja som už nemala dobre viacero vecí. Musel ísť von v 33 týždni. Držím palce

tanyan
22. aug 2024

Môže to byť kombinácia odchýlka merania plus genetika plus posunutá ovulácia... Deti sa nerodia všetky rovnaké podľa tabuliek. Dôležitý je pokrok s ohľadom na predchádzajúci vývoj, nie iba aktuálny stav.
Naša bola zase vždy väčšia, narodila sa 9 dní po termíne s mierami 60 cm a 4430g a aj vo veku 8 rokov mala podľa RTG predlaktia vek 9,5 roka.

domcavesel
autor
22. aug 2024

@melany_y a ako to nakoniec všetko dopadlo ? Práve to mi nejde do hlavy, prečo nepriberá keď mám všetko v poriadku 🥺

mima172
22. aug 2024

Tlak máš v poriadku? Moja dcéra mala IUGR. Napokon sa narodila v 37tt, zodpovedala 33tt (veľkosť vývoj). Spomalený rast bolo vidno od 30tt. Mala som preeklampsiu, často má súvis práve so spomaleným rastom dieťatka v brušku, čiže rastovou retardáciou. Držím ti palce, je skvelé, že lekári stav sledujú, dôveruj im. Ak usúdia, že bábätku chýbajú živiny, tak babu bude lepšie už "vonku". Drž sa ❤️

melany_y
22. aug 2024

@domcavesel zatiaľ dobre, má pol roka za chvíľu, najhoršie na tom je že oni sú dlho sledovaní čiže nikto ti nepovie ako to bude v budúcnosti. V tvojom prípade si myslím že to len bude menšie bábätko keď ostatné je všetko v poriadku. Predsa ešte kľudne môže toho nabrať dosť za posledné týždne🙂

domcavesel
autor
22. aug 2024

@mima172 ano práveže tlak mám v poriadku, a aj u mňa bábätko začalo zaostávať az od 30tt, dovtedy všetko ok...vôbec tomu nerozumiem

melany_y
22. aug 2024

@domcavesel a váhu má koľko maličké?

domcavesel
autor
22. aug 2024

@melany_y ďakujem❤️, snáď vydržíme čo najdlhšie, aj vzhľadom na to že hlavičkou tlačí na krčok, i keď podľa dnešného merania má krčok 35 MM,

domcavesel
autor
22. aug 2024

@melany_y dnes namerali 1418 g, +-200 g...ale zvláštne je že pred týždňom namerali 1450..

melany_y
22. aug 2024

@domcavesel áno tie váženia sú také no raz tak raz tak. Nikdy to nie je presne. Držím veľmi palce , daj vedieť ako si dopadla 😊

mimikarol
22. aug 2024

Moja mala byť o 2 týždne menšia. Ale ja som mala preeklampsiu. Nakoniec horko ťažko vydržala so 38tt. Mala váhu 1250g a 49cm. Všetko bolo v poriadku. Teraz má 9 a je baba ako lusk.

domcavesel
autor
22. aug 2024

@mimikarol 1250 g pôrodnú váhu myslíš ?

marhulka13
22. aug 2024

@domcavesel môj syn sa narodil v 40 tt s váhou 2400 g

mimikarol
23. aug 2024

@domcavesel jezis pomýlila som sa, prepáč. Mala 2150g. Neprečítala som si to po sebe 🤦

3petka
23. aug 2024

@domcavesel no 4 týždne je už veru dosť. Ja som mala pri druhom preeklampsiu a maly zaostával týždeň. Nakoniec som rodila v 33tt a mal vahu 1650 a 45 cm.
Mne tiež hovorili že prietoky sú dobre ale videli že maly začína chudnúť, takze mi pôrod vyvolávali. Našťastie je všetko v max poriadku.

domcavesel
autor
23. aug 2024

@3petka tohto sa práveže bojím, že má len sledujú a sledujú a bojím sa aby niečo nezanedbali

majka010689
23. aug 2024

@domcavesel ja som rodila v auguste 2023. Maleho som mala podla doktorov o dva tyzdne pozadu a mensieho. Este 5 dni pred porodom mi povedali ,se ma vahu 2860g +-300 a 5 dni na to dokonca som prenasala a to bol maly KP takze povedali ak bude mat nad 3 kg tak cisarsky. Maly sa narodil s vahou 3630g a 50cm. Takze niekedy tie merania su na prd. A to som mala preeklampsiu.

valeriakadarova
23. aug 2024

@domcavesel u mňa si to všimli v 32tt, že malá je menšia o 2 týždne, bola som tiež sledovaná, ale nakoniec sa zhoršili prietoky, čiže od 35tt som ležala v nemocnici a v 36tt sa narodila s 1920g a 44cm. O mesiac má dva roky a je úplne v poriadku🙂

luccija
23. aug 2024

@domcavesel áno, zistili to v 35 tt zaostávala o 3 t dovtedy bolo všetko v poriadku.Prietoky boli dobre rodila som v 39 t, ale bola vahovo aj rozmerovo menšia 2400 gr po pôrode placenty sa zistil infarkt placenty plus nejako zle prichytený pupočník celé tehotenstvo bez problémov.
Budú ťa častejšie kontrolovat a, ak nebude priberať spravia cisarsky

lucia__27
26. aug 2024

@domcavesel ahoj ako sa máte? 🙂

domcavesel
autor
26. aug 2024

@lucia__27 dnes som bola na kontrole v Martine, bábätko ma cca 1550 g, čo je na 33+5 naozaj málo, ale doktorka vôbec nebola znepokojená, prietoky aj všetko ostatné funguje dobre, takže stále má len sledujú, ale na pôrod to vidia najneskôr 37+0, žiadne iné anomálie nenašli, takže vyzerá to tak, že bábätko bude len o čosi menšie nez je priemer, samozrejme treba veriť že ešte za tie tri týždne niečo povyrastie

melany_y
2. sep 2024

Ako sa máte ? 🙂

domcavesel
autor
3. sep 2024

@melany_y Ahoj, dnes som 34+6 a akurát som sa vrátila z MT z rizikovej poradne, na predčasný pôrod to vďaka Bohu ešte nevyzerá, krčok sa nestratil a ani sa viac neotváram, klop, klop. Prietoky sú super, maličkého nevazila ani nemerala, vraj až o týždeň, ja len dúfam že pribral, nakoľko v 33+5 mal len vyše kila a pol. Ale doktorka ma ubezpečila že keď sú prietoky v poriadku, nemám sa obávať, jednoducho je len maličký a u nich c Martine sa bežne také deti rodia a nič im nechýba. Ďalšia kontrola o týždeň, a ak to všetko pôjde takto dobre, kľudne potiahneme do 38 týždňa

melany_y
3. sep 2024

@domcavesel joj to sú krásne správy 🙏🙏🙏❤️ veľmi sa teším s tebou

dyda12
7. sep 2024

Ja ležím s touto diagnózou (rastová retardácia plodu) už 2 týždne v nemocnici kde to neustále kontrolujú. Prietoky sú ok, ale malý je menší o 3 týždne. Povedali, že takéto bábätká by sa mali rodiť v 37.alebo max.38 týždni. Tiež nechápem ako nemôže rásť keď všetky živiny mu idú...Mám strach o neho, či bude v poriadku...Vraj mu bude na svete oveľa lepšie ako v bruchu...

melany_y
7. sep 2024

@dyda12 ahoj a v ktorom týždni si ? Dôležité je že prietoky sú ok aj plodová voda dostatok, môže byť že bude iba menší 🙂

domcavesel
autor
8. sep 2024

@dyda12 ahoj, áno aj mne povedali, že pôrod budú indikovať od 37+0. V utorok mám kontrolu tak sa veľmi modlím aby dačo pribral, a pri pôrode mal aspoň 2 kg.

Ale v Martine na rizikovom mi povedali, že veľa takýchto bábätiek sa rodí a sú úplne v poriadku ☺️

Inak tiež mám prietoky aj všetko iné ok 🤷🏼‍♀️

domcavesel
autor
8. sep 2024

@dyda12 a v akom si tt a koľko váži bábätko ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre