Bábätko je menšie ako by malo byť

valeriasiposova
14. feb 2024

Dobrý deň , dnes som bola u lekára . Som podľa poslednej menštruácie tehotná 12+6tt . Dnes mi gynekológ urobil sono a povedal že podľa veľkosti som tehotna len 9+3tt. Nič my nevysvetlil,nič konkrétne nepovedal. Som z toho zúfalá neviem čo sa deje. Dnes mi mal vystaviť tehotenskú knižku a ani tu mi nedal že stačí až o mesiac keď prídem. Prosím aký je váš názor na to. Za každú radu alebo skúsenosť budem vďačná. Prajem pekný Valentínsky večer ❤️🙂

deti95060810
14. feb 2024

netráp sa ... nič to nemusí znamenať...
mne bežne na sono tvrdili že bábo je menšie o 2 týždne...a všetky moje deti mali po pôrode cez 3 kg..

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeriasiposova
autor
14. feb 2024

@monsterablue srdiečko bije ako zvon. Len vraj je malinké na 9tt . Čo mi vôbec moja hlava neberie pretože cca pred mesiacom som bola u neho a všetko sedelo na 10+4tt preto to nechápem . Hmm mobil mi neberie 😪

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeriasiposova
autor
14. feb 2024

@monsterablue nepovedal mi ani kedy mám alebo či už toto bol ten ultrazvuk ja nič konkrétne neviem

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeriasiposova
autor
14. feb 2024

@monsterablue prosím viete mi poradiť kde sa dá na taký ultrazvuk objednať ? A čo všetko tak vyžadujú?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeriasiposova
autor
14. feb 2024

@monsterablue ďakujem za radu . Hneď idem niečo hľadať . Ďakujem veľmi pekne ❤️

aliaray1
14. feb 2024

@valeriasiposova ahoj ano, urcite morfo sono a tam ho vie pomerat vyborne. Nie je mozne, aby sa plod zmensil, to je vraj blbost, ktoru sposobuju odchylky tychto "beznych" ambulantnych usg. Ziaden stres, vazne.
A krasneho Valentina 🤗

babydesire
14. feb 2024

@valeriasiposova nestresuj sa,,ak srdiecko bije a je inak vsetko ok, pojde len o posunutu ovu...Najprv sa tehu urcuje podla 1.dna posledn.menstruacie,,to je den 1. A o 40tyzdnov je posledny den - den porodu. Pri prirodzenom pocati nejde o sto pro istotu. Preto sa na blizsie urcenie terminu porodu vyuziva aj 1.trimestralny screening, kedy pri dokladnejsom vysetreni lekar moze upravit termin podla tohto vysetrenia. Napriklad ja som na zaklade viacerych indicii predpokladala, ze termin bude o cosi skor ako podla poslednej MS. A az na tomto prvom screeningu to potvrdil aj lekar a zrazu z 29.augusta bol 26.august...a vies co ? Ta moja zabka sa sama vypytala na svet presne 26.augusta..tomu sa hovori trefa.

Niektory gyndosi by tehu knizku vydavali uz hned po vynechani ms ale vaaacsina si da nacas a cakaju na ukonceny 12tt-13tt. Ak predpoklada ze si ukoncila 9tt, pocka este tie tri tyzdne. A ak chces vediet pohlavie uz teraz da sa to na 70%urcit ale len pri dobrom ultrazvuku a skusenom lekarovi..drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉

valeriasiposova
autor
14. feb 2024

@babydesire ďakujem veľmi pekne ❤️ je to moje druhé tehu po 8mich rokoch . Ale nikdy som nemala pri prvom takéto nejaké problémy . Takže môžem akože byť vážne v 9tt tak ako to videl dnes na sone? Ja som myslela že lekár sa zbláznil 😂😂

valeriasiposova
autor
14. feb 2024

@aliaray1 ďakujem veľmi pekne ❤️ určite sa objednám už som z toho naozaj na prášky

babydesire
14. feb 2024

@valeriasiposova aaano jasnee 😀
Ako pisem, mna to neprekvapilo, lebo: ciarka na tehu teste bola tentokrat viditelnejsia ako pri synovi (testovane na 28dc rano) a kedze som necakala dvojicky tak bolo zrejme ze hladina hcg je uz vyssie cize som tehu uz dlhsie nez 14dni, dalej predosle mesiace som mala, a to este aj pri uzivani hak, ms o cosi skor nez zvycajne, takze ak by som nebola vtedy tehu ms by prisla o par dni skor, kedze cyklus bol ktratsi, ovu bola skor. V mojom pripade som teda mala starsie babatko nez podla ms vychadzalo, ty mozno mas mladsie babatko nez vychadza podla ms, cize si mala zrejme dlsi cyklus..budeme dufat,ze je to tak 🙂 Hlavne,ze srdiecko bije..vela stastia

perlita007
15. feb 2024

@valeriasiposova áno Dr Grochal v Martine, toho ti odporučam, je užastny, a oplatí sa......on ti všetko dopodrobna povie, vysvetlí......bábätko pozrie do úplných detailov, zmeria......nebudeš lutovat

cafelatte
15. feb 2024

Neboj sa, aj ja som tak mala pri poslednom dieťati posun o 2 týždne a dieťa bolo najväčšie z mjichbtrich malo skoro 4 kg. Bola som.aj u Grochala a všetko ôk. Vysvetlenie sa nenašlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre