Atopický ekzém v tehotenstve

pena33
26. okt 2014

Ahojte dievcata, od detstva trpim atopickym ekzemom a teraz som v 12. tt a na dlaniach sa mi vyhodil skaredy svrbivy ekzem. Pred tehotenstvom som brala hormonalnu mast Elocom, teraz samozrejme si ju neaplikujem a preto sa ekzem nehoji a zapal zhorsuje. Uz som objednana k dermatologicke ale napriek tomu by ma zaujimalo, ako ste si ekzem liecili v tehu vy? Ake pripravky ste pouzivali, cim sa da stiahnut zapal. znizit svrbivost..,lebo niekedy je to fakt na nevydrzanie, o estetickom hladisku radsej pomlcim.. Dakujem za vsetky tipy.

popelka5000
26. okt 2014

Jooooj toto mam aj ja ,ale na chrbtoch ruk. 😒 Presne ako pises hrozny pohlad. 😔
Vies co skus ked chytis zachvat skriabat sa ,strcit ruky pod ladovu vodu ,to by malo zmiernit svrbenie. Vyskusaj aj kokosovy olej,mne pomahal.

drobcek26l
26. okt 2014

@pena33 Presne môj problém. Od narodenia mám AE a od puberty mi zostal len na rukách. Aj mne sa v tehotenstve začal zhoršovať, presne v 12tt, vtedy som tomu ešte neprikladala až takú pozornosť, ale keď som bola v 20tt zhoršilo sa mi to tak, že som mala ruky až po lakte ako v ohni a celé červené a zapálené. Išla som na kožné a samozrejme dostala som Elocom ale musela s tým súhlasiť aj moja gynekologička. Chvalabohu som si to natrela 2x a začalo to ustupovať. Inak som nepoužívala nič iné len na bežné denné premasťovanie požívam aj 3x za deň masť Infadolan. Dá sa kúpiť normálne v lekárni. Krémujem si s ním ruky akonáhle pocítim že sú suchšie alebo po umývaní, lebo ke´d to zanedbám, začnú ma svrbieť a už je zápal na svete. Inak veľmi dobré skúsenosti mám s krémom Skin Cap. Len neviem či ho môžeš v tehotenstve.
Bohužiaľ asi vieš že je to dedičné takže držím palce aby bolo všetko v poriadku. Nám sa to nepodarilo, a teraz bojujeme aj spolu s mojim synom. veľa šťastia prajem

drobcek26l
26. okt 2014

@pena33 Inak ešte mi nedá schváliť ten nápad so studenou vodou ako píše @popelka5000 ja robím to isté. Keď nepomáha studená, dám si ruky do horúcej. Niekedy je lepšie keď to páli ako keď to svrbí. To troška svrbenie zmierni a potom treba ruky rýchlo premastiť

kachita
26. okt 2014

Mne na AE vzdy pomahalo pit vela cistej vody, vela zihlavoveho ceju a vela vitaminu B. Zmiernovalo mi to celu kozu.

pena33
autor
26. okt 2014

@drobcek26l Prvych synov mame v rovnakom veku, Misko chvalabohu zatial nic, ale viem, ze AE sa u neho moze objavit aj neskor. Pri prvom tehu som tento problem nemala, az pri dojceni sa mi zacal ekzem zhorsovat a cyklicky objavovat. No ale teraz to mam v hroznom stave a rozsiruje sa to. A ten Elocom si za cele tehu pouzila iba dvakrat? Viem, ze by mi zapal urcite rychlo stiahol, to uz mam za tie roky odskusane, ale su to hormony, takze tiez pockam na vyjadrenie lekara. Moja logika mi hovori, ze radsej aplikovat hormonalnu mast na mensiu plochu ako cakat kym sa to rozsiri a musiet tak ci tak natriet, ale uz ovela vacsiu plochu. S tym premastovanim mas pravdu, nie je nic horsie ako sucha koza..

pena33
autor
26. okt 2014

@kachita Mas pravdu, je to tiez dolezita sucast liecby, ale ked uz mas zapal, tak to velmi nepomoze..

pena33
autor
26. okt 2014

@popelka5000 To to som este neskusila, skor som si ruky namiesto skrabania stipkala.. ,ale skusim, pripadne aj tu horucu..

kachita
26. okt 2014

A skusali ste si ocikavat ruky? To mi tiez velmi pomaha, ale nie v casoch akutneho zapalu.

pena33
autor
26. okt 2014

@kachita Nie ale Miskovi sa obcas podarilo ma ocikat, mozno mi tym nevedomky aj pomohol.. 🙂 To prave, ze ja mam momentalne akutny zapal, ten potrebujem stiahnut a potom sa mozem venovat prevencii.

tilda
26. okt 2014

@pena33 mne v oboch tehu ae takmer uplne ustupil,ale napada mi co tak macat v odvare z dubovej kory?

popelka5000
27. okt 2014

@drobcek26l
@kachita
@pena33
@drobcek26l Inak kočky aj moj druhorodeny ma AE tomu pomaha Skin Cap. Teraz mam ruky v hroznom stave a mazem si ich Baneocinom,ja viem nie najlepsie ,ale len ten ma nesvrbi ,najhorsie obdobia jesen a jar 😖 idem sa prepadnut od hanby ked idem medzi ludi 😔

miculiatko
27. okt 2014

Ahojte baby nie som sice tehu ale aj ja trpim atopickym exemom.pomahala mi mast belogent ktoru som si davala na prsty (tam sa mi ten hnus vzdy objavi) no ta je uz na lekarsky predpis. Poradte prosim nieco volne predajne v lekarni co vam zabralo. Uprimne: nechce sa mi vysedavat u dokyho ked viem co mam za problem. Dakujem

sarin
27. okt 2014

Ahojte ja mam tiez AE, v podstate som na neho po 13tom roku zabudla.. Mala som kludik az doteraz ako som tehu... Pred dvomi tyzdnami sa mi vyhodili obe ruky z vnutornej strany od ramena po zapestie cervene bolave vystupene zapalene des... Zistila som ze nema vyznam sa natierat horsie to bolo este... Trpela som 5 dni kym to zacalo ustupovat uz som bola nachystana koznej... A teraz mam uz len suche flaky... Vyskusala som vsetko a zistila som ze miesta ktore nenatieram uz maju lepsiu kozu ako tie co natieram... Tak nenatieram.. Skuste ked mate zapalene kusok neriesit ci vam tiez nebude lepsie.. Ono to je tak individualne s tymto ekzemom ze dovidenia..

sarin
27. okt 2014

@miculiatko mas zapalene alebo suche?

miculiatko
27. okt 2014

@sarin zapalene cervene a odlupuje sa mi miestami koza

zanulka8
27. okt 2014

Ahojte žienky, ja som mala AE v detstve, ale potom mi zmizol a zase sa mi objavil po pôrode. Doktorka povedala, že kvôli vyčerpanému organizmu a žiadnej imunite. Momentálne som druhýkrát tehotná a idem sa zblázniť. Kým som nebola tehu, pomáhal mi elocom (na predpis). Stačilo raz-dvakrát natrieť a ekzém bol preč. Teraz som skúšala už Canabiox a ešte Excipial (neviem ako sa píšu názvy), ale teda nič moc. Ekzém mám v záhyboch na rukách, na tvári na líciach a na spánkoch, na očiach a prstoch rúk. Hrozne ma stále všetko svrbí a hanbím sa sama za seba, keď vyjdem taká červená von. Neviete mi niečo poradiť, lebo kým sa dostanem na kožné, to budú aj 3-4 týždne. Ďakujem.

anairam
27. okt 2014

Ahojte babenky. Tak isto aj ja trpím AE od narodenia. V mojom prípade však počas tehu sa mi úplne stratil, bez ohľadu na to ako som sa stravovala nič som nemala celé tehu a teda poviem Vám dala som si zabrať, dopriala som si všetko hojne čo som predtým nemohla....Som 6 mesiacov po pôrode a AE sa nemôžem zbaviť na rukách v zhyboch,na tvári, na očiach...a pod.
Pred tým mi pomohalo mliečko kupované priamo v Nórsku.
No teraz už ani hormonálna nepomáha..... Rozmýšľam nad detoxikáciou nejako sa vyčistiť.

sarin
27. okt 2014

@miculiatko na to mi pomaha umyvat dettolom bo to ze sa to zapali je na pricine bakteria na kozi a neschopnost nasej suchej koze sa branit... Tak ja umyvam jak drak stale a ked uz nie je cervene tak natieram xera-calm od avene

@anairam
@zanulka8 baby ja som to nikdy nemala na tvari az ked som nemohla otehu a plakavala som kazdy den uplne som si znicila slzami kozu a teraz mam oci uplne zle.. Trocha pomaha taka masticka na oci od avene draha jak fras ale aspon par dni sa to skludni.. I ked stale sa mi to vracia.. Na tvari som bezradna... Ked budem mat babetko co cakam dva rocky pojdeme ku moru a tam som sa vzdy vsetkeho zbabila... Len boha prosim nech to dcerka nezdedi.. Radsej budem trpet ja....

anairam
27. okt 2014

@sarin
No stou tvárou je to strášny problém a tie oči škoda hovoriť... :/
Tak to more i mne pomohlo,pekne sa ukľudnilo🙂
Toho som sa i ja strašne bála aby moje dieťa to náhodou nezdedilo a musím si zaklopať mám pol ročného synčeka a zatiaľ(dúfam,že to aj tak ostane)je bez AE, kde ja som to už mala vlasnte od narodenia....
Tak pevne verím,že to nebude mať.....

zanulka8
27. okt 2014

@sarin Tie krémiky môžu aj tehulky? Poprosím názvy 🙂 Ja už skúsim čokoľvek.

sarin
27. okt 2014

@zanulka8 hej ved to nic neni len krem pozri si avene a maju ocny krem tak mne vzdy pomoze, ale aj napriek tomu sa to vrati... Hlavne ked mi slzia oci.. Predavaju len v lekarni tu kozmetiku a mozu ju aj dojciatka

sarin
27. okt 2014

@anairam ja ho mam tak od 4 rokov :(( ale ked pozeram na foto na nete tak ako dieta som to take hrozne nemala.. Teraz v tehu tie ruky boli hrozostrasne.. Ale vypadaju ze sa zahoja bez pomoci..

anairam
28. okt 2014

@sarin Ono ako keby boli nejaké obdobia kedy je to fájn a kedy nie.....! Ale v dospelosti som mala horšie stavy ako počas detstva
Teraz po pôrode nemôžem ani glg alkoholu je jedno akého či likeru či piva, víni či tvrdé hnedka mám veeľmi silnú reakciu
Držím palce aby Vám to prešlo 🙂

montek
23. jan 2015

Ahojte,ja mám ekzém od dectva. Teraz som v 13tt a mám ho hrozný na dorzách rúk,prstov.Inak mňa keď svrbia, dám ich pod horúcu vodu,vždy mi to pomôže. Trocha to páli ,keď to tam je ,ale čakám čo vydržím a potom svrbenie prestane.
Doteraz som len premasťovala,nemala som odvahu namazať to Elocomom,ten jediný mi predtým vždy zabral.No bola som teraz na genetike a tam pani doktorka sa čudovala ,prečo tak trpím a nenamažem si to kortikoidmi. Že sa nemusím ničoho obávať,že keď to mám tak akútne ,že natretie ráno a večer nemôže ublížiť bábu,keď to je ešte lokálne natretie.Že to nemôže spôsobiť žiadnu vadu plodu ,pokiaľ je žena po 1 trimestri. Takže jej dôverujem ,predsa je to odborník priamo na vady detí,takže dačo o tom vie.
Ešte so pre istotu zašla na kožné a aj tam mi doktorka Elocom schválila.Tak som si včera a dnes natrela na večer a zlepšenie je už po včerajšku obrovské.Ešte sú drsné ,taká zhrubnutá koža,ale ten zápal -začervenanie ustúpilo. A poviem vám naozaj som to mala hrozné...

karolinka789
3. júl 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ja som to našťastie zvládla bez kortikoidov ale pokiaľ ti to schváli lekárka, tak by to malo byť v pohode. Asi by som a ešte spýtala v poradni. Pre istotu. Mne pomáhala ľadová voda, prestalo to svrbieť, prípadne obklady z čierneho čaju. A neustále som si ruky premasťovala. Držím palce 🙂

srenata
3. júl 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Mne pomohlo užívanie laktobacilkov, pomožu nakopnúť imunitu a potom možno nebude ekzém taký agresívny.

zuzanadeti
22. jún 2022

@pena33 Atopicky ekzem sme zvladali podobne ako asi kazda z nas, co tu pisete, teda od narodenia. Je to moje prve dieta a hlavne prve tri roky som si s nim odkrutila kade tade po lekaroch. Ja viem, ze to u nho bolo od ockovania a v kombinacii s mliekom (dokonca aj mojim materskym) a mliecnymi vyrobkami pripadne ked zjedol paradajky, kecup ci jahody, hned ten ekzem bol horsi a horsi. Zial, zvladali sme to len mastickami a kremami od koznej a ked bol stav horsi tak aj kortisteroidnymi mastickami. Fakt sme od malicka chodili ku koznej ako na hodiny klavira, odporucala nas cez leto do kupelov Smrdaky, ale to zabera tak na par mesiacov a znovu bol v zime ekzem a este horsi. V noci sa skrabal a budil a rano mal krvave doskriabane predlaktia. Mal to aj pod kolenami v zahyboch. Vzdy pomohla morska sol do kupela, ale fakt aspon 200g nasypat do vane, aby to pripominalo more a vecer poriadne premastit. My sme chodili raz za leto k moru a to sa mu vzdy po dvoch dnoch kupania sa v mori cela pokozka zlepsila, tak bol pokoj aspon do zimy. No ked mi kozna, ked sme tam zas pravidelne prisli oznamila, ze s ekzemom sa uz proste zije cely zivot a len sa utlmuje kremami a dietou, nechcela som jej verit. Nemozem vinit ockovanie, u niektorych deti sa kombinacia ockovanie a mlieko zle znasa, ale dcera napriklad s tym nemala vobec problem a riadne je ockovana, ziaden ekzem.

Teraz uz mame po problemoch. Pred 2 rokmi sme dostali tip na purifikacny program. Syn mal vtedy uz 14r a absolvoval mesacny purifikacny program, dostal z tela vsetok sajrajt von. Uz ma 16 rokov a ziaden ekzem od vtedy nema, ani psoriazu vo vlasoch. Tym postupnym saunovanim (nizke teploty okolo 60 stupnov) sa mu potom vylucili vsetky skodlive latky z tela von a teda aj zle vedlajsie latky z ockovania. Ten program je zalozeny na saunovani s pridanim mineralov a vitaminov a doplnovanim rastlinnych tukov a doplnenim jedalnicka o vela zeleniny (nie paradajky) minimalne 300g denne. Robia to v KE, PO, BA, Levice a pri BB. Niektore deti to zvladnu uz ako 9 rocne, ale napr kamosov syn az ked mal 13r, lebo mu dlho nechutila zelenina ani rastlinne oleje. Neviem, ci som vam teraz pomohla, ale nadej na vyzdravenie tu je. Skoda len, ze tento program nepreplaca poistovna, ale za tie peniaze nam to stalo. Nehovoriac o tych prebdenych nociach a vysedavani v cakarni u koznej. Plus tie peniaze za maste, co nie su na predpis ani neratam a malo co zaberali. Iba zial tie kortikosteroidne. Tak co, pomohla som vam nejak? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre