Atopický ekzém na bruchu v 7. týždni

maja006
7. mar 2019

Ahojte. Dnes. Mi doktorka.zistila atopicky ekzem. Mam ho na.bruchu a rukach chcem sa.opytat co vam pomohla v tehotenstve ja. Som v 7tt, mne dala nejaku antibioticku mast. Dakujem

evinkakub
7. mar 2019

Ahoj....ja mam atopicky ekzem od 2 rokov. Cize uz ho mam 29 rokov. V tehotenstve ti toho vela nepomôže, ani doktorka ziadne zazraky neurobi, lebo vsetko škodí babatku... zameraj sa hlavne na to, co nesmies jest. Nie kvoli sebe, ale kvoli dietatu, pretoze ak si atopik, dieta bude atopik na 50% tiez, a ak je aj partner atopik, takdieta bude na 75%. Teda sa vyvaruj citrusom, kakau, cokolade a rybam!!!!! Nie kvoli sebe, ty by si to zvladla. Ale to babatko bude mat problem od narodenia, tak akosi nedavala pozor moja mama a uz ako 2 rocna som mala rucky tak suche, ze mi praskali az do krvi... prvorade nie je teraz aby si dobre vyzerala, ale aby bolo dieta zdrave. Mna na to doktorka upozornovala, ze v tehotenstve sa mi to o 100% zhorsi.ale tak isto po porode by mal odzniet. Pevné nervy 😊

maja006
autor
7. mar 2019

@evinkakub dakujem za.radu..mne je uplne jedno ako vyzeram ze.som cela.sama vyrazka.citrusy uz nejedavam a.snazim s.zdravo stravovat. A tebe doktorka nedalanziadnu masticku s.antibiotikum?ja.sa.prave toho obav ze.pouzivam nieco co moze.uskodit.najradsej by som nepouzivala.nic. ked.sa babatko vyvyja.nemoze.to mat na jeho vyvin ziadny zly vplyv? Dakujem

maja006
autor
7. mar 2019

Takto to umna vyzera

evkamotka
7. mar 2019

Nejde o to, ci sa stravujes zdravo. Mnohe zdrave potraviny su na ekzem ciste peklo, mnohe nezdrave nemaju vplyv ;) vyluc kysle, okrem citrusov aj paradajky, kyslu kapustu, pikantne (sedia aj na mna ale to su klasicke ucebnicove priklady, vseobecne platne) a mne robia zle aj zemiaky a jahody, no to si uz musis odsledovat. Snad to po tehu prejde..... Ekzem sa totiz vyliecit neda, max trocha zmiernit.
Cez tehu sa mozes ak kupat v morskej soli, alebo chodte v lete k moru 🙂 idealne. La roche ma celu radu vybornej kozmetiky na atopicky ekzem, od akutnej tycinky cez sprchac, mlieko. Seria Lipikar. Manufaktura ma radu z mrtveho mora, tiez mozes skusit....

maja006
autor
7. mar 2019

@evkamotka tak to si odsledujem co mi bude.robit zle. Ja som nemapa nikdy atopicky ekzem az.teraz.mi to vypoklo ked.som otehotnela. Ja som zacala.pouzivat biodermu telove mlieko a.sprchovy olej tak uvidim civto pomoze

evkamotka
7. mar 2019

@maja006 jasne. To la roche lipikar je specialne na atopicky ekzem, ked tak poskusaj. Denne si tie miesta premastuj, to je zaklad. Uplne praobyc vazelinou alebo modrou indulonou (ta je mastna) hydratacne nepouzivaj, pokozka potrebuje premastujuce

maja006
autor
7. mar 2019

@evkamotka o modrej indulone som uz aj pocupa.ze dost pomaha. Tak dakujem pekne za.rady

evkamotka
7. mar 2019

@maja006 tak drzim palce, snad to po tehu prejde

evinkakub
7. mar 2019

@maja006 mne zatrhla doktorka vsetky masti, dala mi len jednu, specialne robenu, pripravenu v lekarni, nie je silna, ale neobsahuje nic, co by malo skodit, ziadne antibiotikum,.... tak by som si o tej masti nastudovala co najviac, ktoru ti predpisala...

lelenka35
8. mar 2019

Ja som v 31tt a je to peklo. Mam ekzem na krku, tvari, rukach, teraz uz trochu aj na prsiach a brusku. V noci sa budim na to ze to velmi svrbi. Doktorka mi dala Synderman (robenu masticku) na premastovanie a dalsiu na zapal z cajovnika. Tiez dodala, ze to len musim vydrzat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre