Asi som tehotná a mám mykózu

9. mar 2023

Ahojte, par dni pocitujem nejake svrbenie, skriabanie dole. Da sa vydrzat ale asi nejaka mykoza. Dala som si probio tabletky a masticku lactofeel a asi sa to aj zlepsilo. Muza tiez nieco obchadzalo. Tak sme sa obaja objednali pre istotu k lekarovi.
Zaroven ja som mala dnes slabo pozitivny tehotensky test, do ms mam asi 3 dni tak uvidime.
Prosim vas, co mam robit? Ak som tehotna tak moze tento zapal ohrozit babatko? Mam ist na pohovost? Moj gyn.ordninuje az od polky buduceho tyzdna.
Dakujem.

nikpa
9. mar 2023

Hlavne sa ukľudni. Píšeš, že si si niečo dala a už sa to aj zlepšilo. Zatiaľ sa sexuálne zdržiavaj a nech si mykozu prelieči aj muž. Zbytočne by si utekala na pohotovosť, s týmto určite nie, 1.trimester ti aj tak na mykozu nič nedajú. Ja som mala mykozy zo začiatku pri oboch tehotenstvach a nič sa nestalo.

katka2505
9. mar 2023

Aj ja som mala na začiatku tehotenstva. Meškal mi asi týždeň menzes, bola som si na 99% istá, že som tehotná lebo menzes som mala ako hodinky a s mužom sme mali nechránený styk lebo sme sa pre 2.babatko rozhodli. Strašne ma pálil spodok. Lekár mi odporučil len Rosalgin výplach a pomohlo.

annnna18
10. mar 2023

Mne pomohol na zaciatku tehotenstva Rosalgin vyplach, to mi odobril aj gynekolog

autor
10. mar 2023

Dakujem. Kupim ten rosalgin aj ja. A nieco pre muza mi odporucite? On ma termin az koncom marca u lekara.

luccija
10. mar 2023

Nikdy som nemala viac x mykozu ako v tehotenstve mení sa ph hormóny ..daj si Canesten kombi, rosalgin výplach a diétu bez cukru

annnna18
11. mar 2023

Muzovi masticku canesten gyn z lekarne nech sa natiera

autor
11. mar 2023

@annnna18 ale to je pre zeny. Zeny maju ine ph ako muzi. Inak mne to uz preslo aj jemu ale ideme k lekarovi

annnna18
12. mar 2023

Mne predpisoval gynekolog pre parneta vzdy tuto mast ako som mal mykozu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre