Antidepresíva pred pôrodom

2. nov 2023

Ahojte, brali ste niektora AD aj pred porodom? Ak ano, ake a bolo vsetko v poriadku? Moja psychiatricka mi vysadila sertraline a mne fakt nie je dobre 4 tyzdne pred TP a neviem ako to zvladnem. Nechce mi uz predpisat ani nic na upokojenie a cajiky a bachovky mi nepomahaju. Dakujem

nin12345
2. nov 2023

Ak uz ti nie je teraz dobre tak odporucam bud brat dalej alebo hned po porode ich nasadit znovu kvoli poporodnej depresii

autor
2. nov 2023

@nin12345 po pôrode mi ich už "dovolila" len teraz do pôrodu neviem ako mám vydržať

ada_alica
2. nov 2023

Prepáč ale to neviem čo je za nápad, normálne som brala pred pôrodom ako aj po pôrode

ada_alica
2. nov 2023

Určite by som kontaktovala čo najskôr dr

janapeterjana
2. nov 2023

Ja som brala stále.

doris11
2. nov 2023

A prečo ti ich vysadila?

danielkadandy
2. nov 2023

Mne doktor neodporucal vysadit pocas tehu ...dokonca mam kvoli tomu sekciu nariadenu

autor
2. nov 2023

@ada_alica dneska som tam bola ze mi je horsie, "naordinovala" mi cajiky na upokojenie a volnopredajne tabletky s extraktom z levandule... akoze citsy joke...

autor
2. nov 2023

@doris11 zevraj kvoli horsej adaptacii babatka po porode...

euka210
2. nov 2023

Ja som brala praveze posl.2mes escitalopram a nebol ziadny problem. Problem su xanax, neurol a pod., ktore mozu vyvolat absinencne priznaky u dietata.
Tvoj liek nepoznam, ale ked je to len typ spätneho vychytavaca sertralinu, tak je to liek v pohode.

autor
3. nov 2023

@euka210 sertraline actavis... Kks ak naberiem niekde energiu, skúsim ďalší názor, ale viete aké je to so psychiatrami 😔

ada_alica
3. nov 2023

ahoj, ja som brala citalopram tak ako sa píše hore problém sú tabletky ako xanax a neurol, žiadny problém s adaptáciou nebol, dcéra má už 8 rokov nikdy sa nič neprejavilo....keď som porodila prišla ku mne psychiatrička z tej nemocnice ako som rodila, ja neviem možno vyskúšaj iného psychiatra.....proste tlač, že urgent

ada_alica
3. nov 2023

fakt ohromné, hlavne, keď sa cítiš zle, držím palce...

maryetta
3. nov 2023

Hmmm kamoska brala pocaa tehu. A veru babo malo “abstaky”. Ale rychlo sa z toho dostalo.
Zatial co ona…. ☹
Nechcem ta strasit ale… ja som sa vtedy cudovala ze jej znizili lieky. Potom jej ich po porode zmenili ale uz jej neboli dobre.

autor
3. nov 2023

dakujem za komentare, teraz naozaj pochybujem, ci konala spravne a ci som ju mala posluchnut... mala som super psychiatricku, zial, isla do dochodku a ledva som nasla niekoho, kto by ma zobral, ale ako vidim, budem musiet hladat dalej, pretoze ked je cloveku zle a nedaju mu adekvatnu liecbu, to nemoze byt v poriadku proste

vsade sa hovori, hladajte odbornu pomoc a ked clovek ide a dopadne takto, veru mu to nadej nedoda... ☹

prave preto som to chcela podchytit este teraz pred porodom, pretoze, povedzme si na rovinu, pri novorodencovi a spankovej deprivacii nie je sanca, ze by sa to zlepsilo a kym nabehnu AD po porode, tiez to potrva...

ada_alica
3. nov 2023

Absolútne s tebou súhlasím problém, že je na tehotných ženách sa nerobia výskumy, potrebuješ skúseného psychiatra, ktorý presne vie čo robí, nie každý je na to vhodný, ja som mala veľmi dobrú p. doktorku jej manžel primár na pschychiatrii tak mali bohaté skúsenosti......tak držím palce a želám spokojné bábätko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre