Antibiotiká na začiatku tehotenstva

andy1985
18. jan 2021

Ahojte! Dneska mi predpísala zubárka antibiotiká lebo mám veľký zápal, bolo to konzultované s gynekologičkou. Som na začiatku tehotenstva tak 5. Týždeň. Nemá to vplyv na tehotenstvo? Duomox mi vypísala. Ďakujem

anjelicek26
18. jan 2021

@andy1985 Ak sa riadila tym, co jej povedala gynekologicka, tak by som tomu doverovala. Babatko sa napaja postupne na krvny obeh v 8.tyzdni a plnne az v 12.tom tyzdni takze teraz sa realne dostane k nemu - asi nic. Vseobecne plati, ze antibiotika su vzdy mensie zlo v tehotenstve, ako nelieceny zapal.

andy1985
autor
18. jan 2021

@anjelicek26 ďakujem

mariska1989
18. jan 2021

@andy1985 určite je to ok mne napr zubár povedal že mám ísť si dať predpísať syn ku gynekologičke .a presne ako píše anjelicek menšie zlo je ATB ako zápal ten by vedel urobiť horšie peklo

lejluska
19. jan 2021

Ja som otehotnela minulý rok v januári, začiatkom februára som ešte nevedela, že som tehu, ochorela som ( klasika chrípka ako hrom 🤦) dr.samozrejme antibiotiká predpísala...a po dobrati som robila test keďže už ms meškala a BUM 2 čiarky.... bála som sa ale dr.ma upokojila 🙂 v októbri sa mi narodil zdravý chlapček 🙏❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre