Antibiotiká

1. jún 2024

Baby už som sem písala. Kvôli zubu som tehu a mám ísť na to trhanie už som objednaná, no zatiaľ som mala bráť ATB augmentin... Ktoré mi odporučila gynekologička že tie môžem. A tak som volala mojej zubárke, že teda môže mi ich predpísať (včera).. len išiel mi ich vybrať až dnes priateľ,a na kartičke som mala ATB ale penlac. Tak teraz neviem či sa zubárka pomýlila, alebo teda je to nejaká náhrada 🤔? Ešte som to neužila a ani neplánujem asi. Bojím sa kvôli babu. Keďže to nemám potvrdené od gyn. Možno niekto mal podobnú skúsenosť ďakujem za každý koment. Ide víkend a ja to mám užívať každých 8 hodín alebo asi jediné počkať až do pondelka a zavolať zubarke.

koniarova
1. jún 2024

Veď zavolaj do lekárne. A už nevymýšľaj prosím ťa.

veronikaszabova
1. jún 2024

Prepac, ze tak tvrdo.... Ale ty si nesvojpravna?? Kazdy prd tu riesis okolo toho zubu! Zdvihni prdel a padaj na zubnu pohotovost, nech ti ho vytrhnu. Ten nelieceny zapal je pre telo horsi, ako tie ATB

autor
1. jún 2024

@koniarova u nás už nerobia. A v čom prosím ťa vymýšľam ? 😀 Že nechcem užiť ATB ktoré mi neodporučila gynekolicka? Radšej sa opýtam ako vziať nieco, čím som si není istá nemyslíš ? 🤷🤷🤷

autor
1. jún 2024

@veronikaszabova pre boha ja som si volala !!!! Mne ten zub nemôžu ešte vybrať až keď ustúpi zápal :D Ježiš ženy ale ste a a prepáčením hovno o Tom viete

veronikaszabova
1. jún 2024

Prosim ta, zub ti mozu v pohode vytiahnut, aj ked tam je zapal. Netrep.

autor
1. jún 2024

@veronikaszabova ty si zubárka ? :D príď sa teda na to pozrieť. Vtedy injekcia nezaučinkuje ako má ja som sa na to informovala a upozornili ma... Mňa uz zub neboli ošetrili mi ho a už ho len doliečiť ATB aby ustúpil zápal potom sa bude trhať prečo sa staráš kedy mi ho vytrhnú ? Ja termín mám som s nimi dohodnutá... Ja som sa sem prišla len opýtať keďže je víkend a už nemám kam zavolať

stellarstar
1. jún 2024

Tak ptm čo tu riešiš?

majka36912
1. jún 2024

Na pribalovom letaku k ATB je napisane, ze ho nesmu uzivat tehotne? Priatel sa nespytal v lekarni, ze ci su tieto ATB v pohode? Na tieto veci farmaceut odpovedat vie, vsak to studovali. Kazdopadne zapal ti len tak sam od seba neprejde, asi je neprijemne, ze sa ti to stalo v tehotenstve, ale ked lekar povie, ze ATB, tak ich naozaj proste treba.

autor
1. jún 2024

Či mi niekto poradí či si myslíte že sa zubárka mohla pomýliť keďže mi predpísala iné ATB, alebo možno niekto vie, že je to náhrada len som sa išla opýtať.

veronikaszabova
1. jún 2024

😂😂🤦🤦🤦 tebe je skoda slov nieco pisat, tak teda doma trp, nech ta to riadne boli a ATB hod do kosa 🤦

viestta
1. jún 2024

https://www.adc.sk/databazy/produkty/podobne/pe...
Rovnaka ucinna latka
Ked si mudrejsia ako zubar, ktory studoval medicinu alebo magstra, ktora vystudovala farmaciu, nechapem preco sa vobec na nich obracias.

stellarstar
1. jún 2024

Smutné ze ty dr kt to všetko študoval a pracuje v tom obore už roky, neveríš
Rob ako to uznáš ty za vhodne

autor
1. jún 2024

@stellarstar fakt si myslíš že ja doktorom neverím :D tak to si úplne mimo. Mne išlo len čisto o ten názov liekov keďže zubárka sama nevedela ktoré mi má predpísať, a poslala ma za gyn aby ona povedala ktoré. Len preto mi nešlo do hlavy, že teda dala iné

stellarstar
1. jún 2024

Keby si neverila tak by si sa tu nepýtala

enmery
1. jún 2024

Tu nejde o názov, ale účinnú látku-augmentin aj penlac obsahujú tie isté účinné látky.

januska12323
1. jún 2024

Prečítaj si príbalovy leták a budeš vedieť viac ako tu zbytočne polemizovať.

panonia
1. jún 2024

Je to to iste, len generikum, na to aby si si prečítala obidva pribalové letáky nepotrebuješ ma vyštudovanú farmáciu alebo medicinu...stačí nebyť uplne teliatko.

luliu
1. jún 2024

Dôležitá je účinná látka, nie názov lieku! Tak nevymýšľaj a začni brat ATB

lavender94
1. jún 2024

Je to náhrada. Augmentin aj Penlac maju rovnakú účinnú latku, len to vyrába iná firma a ma to iný obchodný názov

stellarstar
1. jún 2024

Nejak ticho tu

veronikaszabova
1. jún 2024

@stellarstar 😂😂

viestta
1. jún 2024

@veronikaszabova nuz vyslo, ze nie zubarka je sprosta, takze o com dalej pisat...

simona92101
1. jún 2024

Penlac je nahrada za Augmentin.ja som Penlac tiez brala v tehotenstve.prosim ta nasad si to a nevymyslaj

veronikaszabova
2. jún 2024

@viestta no cakala som, ze sa ozve a prizna chybu, ze to prehana 😂😂 a mozno si nase rady vzala k srdcu a sla na zubnu pohotovost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre