Anopyrin a Fraxiparine v tehotenstve

7. jan 2024

Ahojte, uzivali ste? Ak ano bolo vsetko ok?
Ja od pozitivneho testu do 13tt som uzivala anopyrin 100 + 0.3fraxiparine
Od 13tt som musela znizit davku na anopyrin 30+ fraxiparine 0.3 ostal...ale stale mam obavy z toho anopyrinu hlavne, bojim sa aj keby ho neberem ale aj ked ho uzivam hlavne ci sa nemoze nic stat....
Mam uz za sebou potraty,preto ta kombinacia
Dakujem

stellarstar
7. jan 2024

Snáď dr vie čo robí?

pseudomonas87
7. jan 2024

Ja užívam anopyrin 150 mg a tiež nizkomolekularny Heparin ( enoxaparin/ fraxiparin/ clexane/ je toho veľa) od kedy viem že som tehotná. Pri prvom detto. Aj vďaka týmto liekom sa mi podarilo mať dieťa, len pekne užívaj ako máš , lekár ti nechce zle, ale aby všetko bolo dobre. ( Dr)

martaatram
7. jan 2024

Ja mam za sebou 10 vkladov a vzdy mi anopyrin vysadili nechali len fraxiparin.. a potraty biochemicke…11 vklad nechali do 34 tyzdna aj anopyrin plus fraxiparin a momentalne ťaháme 39 tt takze hadam dr vedia co robia drzim palce

autor
7. jan 2024

@martaatram ahoj a kvoli comu musis ten anopyrin mas nejaku diagnozu? Alebo len cisto prevencia?
A este otazka v akej davke ho beres ? 🙂 dak.

autor
7. jan 2024

@martaatram lebo uz mi bol odporucany aj aby som ho vysadila lebo sa mi spustilo bezdovodne krvacanie v 14tt....

martaatram
7. jan 2024

Mam zlu zrazanlivost krvi ..ale na to postačí fraxiparin dali preventivne … ja si myslim ze k tomu aj toto pomohlo ublizit ti to neublizi … 100 ku som brala .. aj ja som krvacala mohla ti aj cievka prasknut

autor
7. jan 2024

@martaatram viem aj hematon som mala cize mozno aj kvoli tomu neviem, ale najprv som od zac. spinila, potom to prestalo, potom v 8tt krvacanie, potom zas dva tyzdne spinenie, potom nejake 2tyzdne nic, a v 14tt zas krvacanie

autor
9. jan 2024

@pseudomonas87 cize cele predch.tehotenstvo kombinacia anopyrin+fraxi/clexane a s babatkom vsetko v poriadku? toho sa najviac bojim, ja sa nebojim o seba ale o to male ci mu ten anoyprin nevadi...injekcie viem ze su Ok, bezpecne ale ten anopyrin..
a aku davku anopyrinu, cely cas 150?

pseudomonas87
9. jan 2024

Skúsme sa nad tým spolu zamyslieť....prečo by lekári na celom svete dávali tehotným ženám anopyrin, keby skodil dieťaťu?
Samozrejme je anopyrin bezpečný liek a môže sa užívať počas celého tehotenstva. Veľa žien vďaka nemu má deti.anopyrin zlepšuje laicky povedané prúdenie krvi placentou, a ako jediný liek má dokázaný efekt ako prevencia preeklampsie. V štúdiách až o 70 percent nižšie riziko!!!!
U mňa je to esenciálny, nenahraditeľný liek. Bez neho by som možno nemala dcéru. Brala som ho spolu s injekciami aj celé celé prvé tehotenstvo a budem ho brat aj celé druhé tehotenstvo. A celý čas 150 mg denne, niekde dávajú 100 mg, USA a napr.nemecko sa prikláňa k 150 mg.
Takže tvoje obavy že to nejako škodí, sú zbytočne.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. jan 2024

@pseudomonas87 dakujem velmi pekne za nazor 🙂 este sa chcem opytat ak mozem je pravda ze anopyrin 30 v podstate nema ucinnost? Konkretne toto mi napisala moja hematologicka: Dávka Anopyrin 30 mg denne sa v súčasnosti považuje za neúčinnú, nikde na svete sa nepoužíva...
ide o to ze uzivam ho od zaciatku kvoli antifosf.syndromu kt. mi vysiel minuly rok 2x po sebe pozitivny, takze mi hematologicka naordinovala hned od potvrd.tehotenstva davku 100mg denne, fraxiparine 0,3 som dostala k tomu len viac menej preventivne (mam aj mutaciu, menej zavaznu)
v dec. som bola na kontrolnom odbere na hematologii a uz mi vysiel neg. antifosf.syndrom. Moja hematologicka mi povedala ze uz môzem anopyrin vyradit kedze stale mam fraxiparine, (môzem ale nemusim), poradila som sa s mojou gyn. a ta navrhla zatial ponechat...asi po tyzdni to bolo v 13tt sa mi spustilo bezdôvodne krvacanie,na sone vsetko ok iba mini hematom...tak sme sa z gyn.dohodli ze na par dni anopyrin uplne vysadim kym skonci krvacanie a nasledne mozem uzivat znizenu davku, aspon tych 30mg....(ako prevencia)
Pisala som to mojej hematologicke a ta mi napisala to co som pisala vyssie, ze uzivanie 30-tky nema vyznam.. Takze ja uz neviem
Moja hematologicka sa k tomu postavila tak ze uz to nemusim uzivat ale môzem...a popravde bojim sa ho uplne vyradit, kedze uz som po dvoch potratoch (8 a 7tt) a bud Anopyrin alebo Fraxiparine mi urcite pomohol kedze uz som v 17tt...

martaatram
9. jan 2024

Ja byt tebou uzivam oba dovtedy pokial ti dr nepovie aby si prestala … strasne to rozoberáš je vela zien co im tato kombinacia pomohla ..aj ja som jednou z nich… nedajboze ak sa vyskytne nieco ine a tebe budu musiet podat liek s ktorym nebudes stotožnena tak co ho odmietnes ? Drzim palce 🍀

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. jan 2024

@monsterablue ina hematologicka mi tiez odporucila 30tku (chcela som druhy nazor), ale nazor tejto mojej ma trochu prekvapil

pseudomonas87
9. jan 2024

Hmmm, ja ako nehematolog mám skúsenosti len so 100 mg a teda 150 mg . Popravde som nemala ani tušenia žeby sa užívalo 30 mg.
Ak chceš vedieť čo by som robila ja, ja by som užívala obe, anopyrin a fraxik.
Ja som mala poz. Anti fosfolipidovy sy. raz, potom neg, ale nemienim nič riskovať.

autor
10. jan 2024

@pseudomonas87 a uzivala by si 100vku? Znizenu davku ked akt.ho mam neg. , napr.50-60? To viem ze sa tiez uziva... Na mojom mieste?
Ako stve ma to ze hematologicka to nechala v podatate na mne...ze vsak nemusim uzivat ale mozem..a moja gyn sa do toho uz starat nechce ze vsak je to v rukach hematologa

pseudomonas87
10. jan 2024

No ja by som brala 100 mg, ak by samozrejme tie problémy typu krvácanie už neboli. 100 mg totižto mám ten efekt ako prevencia preeklampsie, čo tiež nie je zanedbateľné🙂
Držím palce.

autor
10. jan 2024

@pseudomonas87 tak mne preekplamsia zevraj nehrozi ale neviem ci sa na to mozem spoliehat...aspon tak mi to povedali na prvotrim.screeningu

martaatram
11. jan 2024

Preklampsia sa ti moze spravit z nicoho nic aj v 8-9 mesiaci ..kamoske sa tak spravila dovtedy ukážkový tlak vsetko v poriadku …

autor
14. jan 2024

@pseudomonas87 este mam otazku a keby som ostala na davke 60mg denne, to nema ziadny ucinok? Len ja sa bojim ze ked zacnem 100mg denne ze sa mi zas spusti krvacanie alebo hematom urobi

pseudomonas87
16. jan 2024

Joj, k tomu sa neviem tak odborne vyjadriť, aby som ti ja naordinovala dávku. Porozprávaj sa s gyn dr, čo si o tom myslí, alebo aj s iným gynekológom, druhý názor nezaškodí.

pseudomonas87
16. jan 2024

Ja som mala minulý tt bohužiaľ potvrdený missed abort, a bavila som sa s dr v nemocke, čo robí aj na rizikovej ambulancií a prenatalnu diagnostiku a on mi povedal, že to čo som brala bolo najlepšie čo som mohla. Lebo že ako prvá príčina missed abort je krv , zrážanie, tvoria sa tromby, a to nemusí mať žena ani potvrdené mutácie, potom dlho nič, a potom že geneticky bolo dieťa neschopné života.

Poraď sa ešte s niekým . Držím palce.

autor
16. jan 2024

@pseudomonas87 to mi je velmi luto :( to aj napriek anopyrinu 150? :( moc mi to je luto lebo viem ake strasne to je , uz som to dva krat zazila

pseudomonas87
16. jan 2024

Ďakujem, to vieš, musel byť dôvod prečo sa prestalo vyvíjať, liečbu som mala na 100 percent.
Veru nie každé tehotenstvo skončí bábätkom.

autor
16. jan 2024

@pseudomonas87 ak sa mozem spytat v ktorom tyzdni sa to stalo :( lebo ako ja uz som sice v 18tt ale strach mam stale..nastastie uz som zacala citit aspon jemne pohyby tak som troska viac v klude..este musim doriesit tu davku anopyrinu, idem k inej hematologicke na konzultaciu, lebo to nechcem podcenit

autor
16. jan 2024

@pseudomonas87 v kazdom pripade vela sil...a verim ze dalsie tehotentstvo dopadne dobre❤🍀 drzim palce

pseudomonas87
17. jan 2024

Skončilo to v cca 7 tt, v šiestom som bola na kontrole to bolo ok, a potom v 10 Tom som mala kontrolu, ale to už nebilo srdiečko a skoro vôbec nenarástlo. Ďakujem pekne a držím prsty, neboj všetko bude fajn.daj potom vedieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre