Amniocentéza v 18. týždni

20. aug 2024

Ahojte zajtra ma caka amniocenteza, pisu, ze vziat si suknu, je to ako klasicke vysetrenie na koze ci ste na posteli? Lebo asi ked sa picha brusko bude sono vnutorne, neviete poradit?

miskamisiq
20. aug 2024

Ahoj, áno potrebovala som sukňu, ležala som na posteli, nie na koze a sono mi robila doktorka na bruchu, nie zo spodu. Bolo to rýchle a bezbolestne. Doma tri dni kludovy režim v posteli.

zuzanockamt
20. aug 2024

Zákrok prebieha na operačnej sále, mala som jednorázovú košeľu oblečenú, pod ňou nič. Celé brucho sa dezinfikuje. Zákrok vykonávajú dvaja lekári/lekárky. Jeden sono - klasické cez brucho, druhý zavádza ihlu. Prítomná je aj zdravotná sestra.

autor
20. aug 2024

@miskamisiq naozaj? super tak som pokojnejsia ❤️

autor
20. aug 2024

@zuzanockamt ano? tak to som prekvapena, ze ci aj v Ziline to budu robit na operacke 😯

autor
20. aug 2024

@miskamisiq sukna asi len pre istotu, ze "kdyby neco"... prve vysledky si mala o 2 dni?

lilli110
20. aug 2024

Mne robili amnio november 2023, zakrok bol na rizikovej ambulancii, len som vyhrnula tricko, sono zvrchu na brusku, dr pozrela ako je babatko ulozene, naznacila fixou bodku, kde bude pichat. Takmer vobec to nebolelo, da sa vydrzat, trosku citit tlak, cely cas pozorovala na sone babatko, druhou rukou drzala ihlu a sestricka odobrala tus 2 ampulky plodovej vody. Vysledky som mala do 2 tyzdnov. Potom na komplet popozerala maleho ako ma velkom sone, urobila fotky.

miskamisiq
20. aug 2024

Áno, mne povedali nech si donesiem sukňu a som sa tam prezliekla. Odspodu ale ziadne vyšetrenie. Výsledky som mala tiež do 2 týždňov.

autor
20. aug 2024

@miskamisiq naozaj? ja mam v papieroch ze byvaju o 21 dni no uvidime, dakujem dievcata 🙏

autor
20. aug 2024

@lilli110 znie to fajn snad to bude aj moj pripad 🙏

lilli110
20. aug 2024

Bola som 2x na amnio a ozaj nic strasne. Zvladnes isto 😉

zuzanockamt
20. aug 2024

V ZA neviem, ako to prebieha. U mňa to bolo tak,ako som popísala. A som teda dosť prekvapená, že to prebieha "len tak", keď to tu čítam. Ale zákrok je to krátky, nebolestivý.

autor
21. aug 2024

@zuzanockamt ano uz to mam za sebou a super len drobec nonstop pchal ruky do ihly tak sa manevrovalo, cakalo 🙈

autor
21. aug 2024

@lilli110 teba nepichalo potom dole brucho? dako ma popichuje a boli to dost

jamidea
21. aug 2024

Mne bolo potom riadne blbo, potenie, unava velka, trochu na vracanie. Ale inak ok.

ewell13
21. aug 2024

Ja som bola v Zilime, suknu som potrebovala na prvotne vysetrenie na prijmovej ambulancii.
Najskor som teda isla na prijmovu ambulanciu, bolo nas cca 8, spravili sono, nieco zapisali do PC. Potom sme sli na poschodie, tam nas postupne brali do takej malej miestnosti, tam sme sa uz neprezliekali, len som prisla, lahla si zobrali vzorku a isla na chodbu.

lilli110
21. aug 2024

Ano trosku pichalo. 3 dni som nechodila do prace a len som lezala doma, max vecko. Ani som nevarila vtedy. Oddychuj teraz hlavne 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre